Zetor 25K - przebieg remontu

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: Ursus »

krzmaz7 napisał/a:
Rzadki widok i na swój sposób piękny.
Mama myśli inaczej ;) Hehe ale zaakceptowała już to i nie ma nic przeciwko ;)


Odnośnie zadaszenia to są już pierwsze plany na wiatę, ale nie wiem kiedy będzie czas i trochę funduszy na budowę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: olowaty »

http://www.vojenskatechnika.sk/v3s/v3s4.jpg
http://www.palba.cz/forumfoto/albums/CS ... V3S_02.jpg
Słąbe zdjęcie, ale przypadkiem w tej pradze nie są takie same zegary jak w Zetorze? Proszę o opinię. Jeżeli są te same, to mam dobre wieści. ;)
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: Jacek ze Skansena »

Raczej nie takie same. Mogą być ale nie takie same.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: Ursus »

To są podobne zegary, różnią się kolorek cyferblatu. Są szare. Takie same montowano chyba w ciężarówkach Skody. Można takie zastosować w Zetorze - bo wygląd niby ten sam, ale jednak nie. W Zetorach występowały z białym cyferblatem.

Jednak jeśli masz takie Olowaty to podeślij do mnie fotki. Pomyślimy :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: krzmaz7 »

Ursus napisał/a:
Odnośnie zadaszenia to są już pierwsze plany na wiatę, ale nie wiem kiedy będzie czas i trochę funduszy na budowę.
Z tego, co sobie przypominam to w polskim prawie jest napisane, że bez zezwolenia można postawić budynek o powierzchni 35 m2, co daje już spore możliwości i spore oszczędności (bądź, co bądź projekt i wszystkie zezwolenia trochę kosztują). Sądzę, że garaż 5m x 7m spokojnie by Ci Paweł wystarczył na Twoje Zetorki, a i miejsce na jakiś stół warsztatowy też by się znalazło. Już 3 czy 4 lata budujemy na działce budynek gospodarczo-garażowy tzw. sposobem gospodarczym. Przez ten czas sporo się z ojcem nauczyliśmy i powiem szczerze, że jeżeli mielibyśmy stawiać tego typu budynek to wyniósłby on nas nie więcej jak 10 tys. zł (oczywiście 90% prac wykonanych samodzielnie). Przez te kilka lat polubiłem zabawę w murarza i powtórzę, że sporo się nauczyłem, więc jeżeli będziesz Paweł chciał budować jakiś garaż to wal śmiało z milą chęcią pomogę/doradzę, bo za względnie małe pieniądze można postawić fajny budynek a i nie żal patrzeć jak zabytki marzną i mokną na dworze.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: olowaty »

Osobiście nie mam takowych, wiem gdzie można takie kupić. A co do białego cyferblatu, to był on w starych Tatrach 148 i 805 oraz w niektórych Skodach. W kilu cywilnyh Pragach też widziałem.
p.s. Białe zegary bedę miał w tygodniu. Od tatry właśnie.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: Ursus »

Podeślij mi na maila fotki obydwu typów zegarów jak będziesz miał:
ursus@retrotraktor.pl

Dzięki Krzysiek za pomoc :) My myślimy raczej o postawieniu jakiejś wiaty o konstrukcji metalowej albo z belek drewnianych. Pokrycie dachowe nie wiadomo z czego jeszcze by było. No i jakaś wylewka betonowa albo coś.
Napisz co Ty byś proponował, ale na priv ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: drandrzej »

olowaty , jeśli Ci się trafi - potrzebuję 3 białe manometry do ciśnienia oleju
najchetniej nowe lub stan bdb , gromadze do moich zetorków , kupka rośnie , ale tego jeszcze nie mam
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: krzmaz7 »

Ursus napisał/a:
Dzięki Krzysiek za pomoc :) My myślimy raczej o postawieniu jakiejś wiaty o konstrukcji metalowej albo z belek drewnianych. Pokrycie dachowe nie wiadomo z czego jeszcze by było. No i jakaś wylewka betonowa albo coś.
Napisz co Ty byś proponował, ale na priv ;)
Jak znajdę chwilkę wolnego czasu to podeślę Ci moją koncepcję na maila.
oldtimer
Posty: 126
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:26

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: oldtimer »

krzmaz7 napisał/a:

Z tego, co sobie przypominam to w polskim prawie jest napisane, że bez zezwolenia można postawić budynek o powierzchni 35 m2
Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:
a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.

Pamiętać tylko należy, żeby koniecznie zgłosić budowę tego typu obiektu przynajmniej na 1 miesiąc przed rozpoczęciem robót budowlanych. Jeśli się zapomni o tym, to uznają to za samowolę budowlaną i dowidzenia.

A widok na podwórku u Admina - tylko pozazdrościć!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: olowaty »

A propos budynku. Temat przzerabiany przezemnie. Tu jest link do wyjaśnienia:
http://www.dobrebudowanie.pl/informacje ... &tekst=682
Przy czym budynek gospodarczy związany produkcją rolną, w świetle obowiązujących przepisów, to budynek służący do niezarobkowej naprawy pojazdów, przechowywania narzędzi, maszyn i płodów rolnych.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: Ursus »

Mało się ostatnio dzieje w tym temacie. Dziś byłem u blacharza - zobaczyłem zbiornik i się ucieszyłem :) Co prawda powoli idzie, ale za to bardzo ładnie. Mój zbiornik miał wiele wgnieceń, a teraz wygląda jak nowy. Jeszcze ostatnie "fleczki" ;)

Obrazek Obrazek


Gotowy już praktycznie jest jeszcze kapturek filtra powietrza, oraz prawie tablica rozdzielcza. Maska idzie w najbliższym czasie. Myślę, że do wiosny wszystko będzie gotowe do położenia lakieru.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: damber »

Wiesz jak to jest "co nagle to po diable".
Lepiej powoli, a dokładnie. Widze, że szykuje się jeden z lepszych "boćków":)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: Ursus »

Dziś akcja opona.

Aż się człowiek lepiej czuje jak ciepło i można coś pogrzebać. Przed zimą jeszcze puściła dętka i stał na kołkach.

Dziś zrzuciliśmy ją - choć było ciężko. W tym tygodniu zakładamy nową detkę i inną oponę. Ale oczywiście też Barumkę oryginał.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek







Z nowinek, to maska przednia też już trafiła do blacharza. Po kolei zawozimy elementy, żeby nas nie pogonił :)

Opona, która idzie w zamian tej została dziś też oczyszczona do reszty z zapylenia farbą.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: Wiesiek »

Witam!
nie wiem, w którym temacie mogę zadać moje pytanie, ale widzę ,że tutaj jest mowa o budowie dachu nad naszymi maszynami.
Otóż doradżcie mi: chcę wybudować garaż (mam juz materiały) taki aby służył w dośc szerokim zakresie. Poradżcie mi, jakie wysokie drzwi wykonać aby wjechać do niego traktorkiem z kabiną?
Ile wysokości ma Władymirec z kabiną, jaką wysokość ma MF z kabiną lub inne traktory???
Chcę wybudować takie pomieszczenie aby wjechać tam traktorem, więc chcę takie drzwi aby nie mieć w przyszłości przykrych niespodzianek i trudności z wjazdem do środka.
Wszelkie Wasze uwagi bądz wskazówki na ten temat będą dla mnie bardzo cenne.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: marek »

Wydaje mi się że jak zrobisz 3 m. to wjedziesz wszystkim
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: Jacek ze Skansena »

Paweł czy ta opona nadała się do czegoś? Nie jest popękana ? Mówię o tej co teraz założyłeś. My jej dokładnie nie oglądaliśmy.
bart567
Posty: 56
Rejestracja: 24 wrz 2009, 0:26

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: bart567 »

-Wiesiek podobnie jak ~marek uważam że do mniejszych ciągników wystarczyłaby ci wiata o wysokości 3m.
W każdym razie wszystkie potrzebne dane na temat wymiarów władka powinieneś znaleźć tu:
http://www.konedata.net/Traktorit/belarus250.htm
A jeśli chciałbyś się czegoś dowiedzieć o innych ciągnikach, to ta strona powinna ci się bardzo przydać (potrzebna jest tylko podstawowa znajomość angielskiego):
http://www.konedata.net/Traktorit/traktorit.htm
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: Ursus »

Jacek ze Skansena napisał/a:
Paweł czy ta opona nadała się do czegoś? Nie jest popękana ? Mówię o tej co teraz założyłeś. My jej dokładnie nie oglądaliśmy.
Jeszcze pojeździ, oczyściłem ją z farby i oglądałem, więc jakichś większych pęknięć nie ma.


Odnośnie wiaty, proponuję założyć osobny temat w dziale: Off Topic albo Moto Ogólnie.



*********************************************************


Dętka kupiona, opona założona.

Fotka jeszcze z zakładania opony.


Obrazek




***********************************************

Dzisiaj dotarło:)

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Zetor 25K - przebieg remontu

Post autor: drandrzej »

pieknie
po ile płaciłeś za sekcje ?
bedę potrzebował ze 4 + zaworki niedługo
ODPOWIEDZ