sylwetki

Opisy muzeów, skansenów itd.
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

sylwetki

Post autor: vauxhall »

nie wiem czy to odpowiednie miejsce na :
kiedys w jednej z gazet zauwazylem ciag artykulow<ocalic od zapomnienia.dotyczyl mniej donioslych ale rownie waznych wydarzen historycznych z regionu.
nie wiem czy pomysl nie jest chybiony ale mysle o tym aby przyblizyc sylwetki osob ktore na przestrzeni lat przyczynily sie bez lub posrednio w jakis sposob do rozwoju,propagacji ,spowodowania postepu w jakiejkolwiek formie w dziedzinach ktore obejmuje tematycznie ta strona.
czesto cytowane sa nazwiska ktore niezorientowanym nic nie mowia,wynalazki ktore nie wiadomo komu zawdzieczyc,
byli ludzie ktorzy swoja inicjatywa wniesli cos do rozwoju:przemyslowcy ,naukowcy ,konstruktorzy ,dystrybutorzy....<cegielski nitsche,chlapowski....
o ile inne tematy np lotnictwo ma te zagadnienia lepiej skompediowane o tyle w temacie techniki rolniczej jest to warte przyblizenia.<uwazam>
cos w rodzaju wikipedii retrotraktora ...
czy jestesmy gorsi od innych?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: sylwetki

Post autor: Ursus »

Myślę że to dobry pomysł, ale o takich ludziach zazwyczaj jest mało informacji :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: sylwetki

Post autor: vauxhall »

od tego jestesmy aby informacje zbierac gromadzic,wymieniac
jest ponad 700 zarej.uzytkownikow .




....DUCHA TO MA C-45 !!!!!!!!
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: sylwetki

Post autor: rafal »

Bardzo dobry pomysł. Możemy utworzyc w artykułach oddzielny dział sylwetki osób.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: sylwetki

Post autor: Ursus »

No to nie ma problemu. Nie wiem co o tym sądzicie, ale uważam, że jako pierwszy powinien być opisany ś.p. Jerzy Samelczak.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: sylwetki

Post autor: agrotechnik »

Najlepiej jakby to byli przodownicy pracy, tacy jak 1-wsza traktorzystka PRL lub inni zasłużeni.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: sylwetki

Post autor: Marcin125p »

Ursus napisał/a:
No to nie ma problemu. Nie wiem co o tym sądzicie, ale uważam, że jako pierwszy powinien być opisany ś.p. Jerzy Samelczak.
Paweł masz rację, w końcu gdyby nie jego inicjatywa to nie było by Festiwali we Wilkowicach. Szkoda że odszedł parę miesięcy po pierwszym Festiwalu :(. I ja też jestem za tym by ś.p. Jerzego Samelczaka by opisać i przedstawić jako pierwszą osobę.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: sylwetki

Post autor: drandrzej »

pomysł dobry , co do ludzi
mamy i traktorzystkę ,i konstruktorów , milośników ,i ... , ja bym nie zważał kto 1 kto 2 , żeby nie klasyfikować kto ważniejszy a raczej zebrać w 1 miejscu zasłużonych
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: sylwetki

Post autor: rafal »

Andrzej ma rację, trudno było by segmentowac postacie bo przecież nie o to chodzi. Raczej zalezało by na przybliżeniu ich życiorysu.
ODPOWIEDZ