Ustawienie dawki paliwa 1hc102

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
tomek11g
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2011, 16:28

Ustawienie dawki paliwa 1hc102

Post autor: tomek11g »

Przeglądając forum natknąłem się tylko na skrawki informacji co do regulacji ilości dostarczanego paliwa.Mój sam,od jakiegoś czasu,stał się słabszy,podczas pracy nie dymi,nawet odrobinę,drugi oddech łapie po przekręceniu pokrętła do zwiększania dawki przy odpalaniu.Moje pytanie: jak zwiększyć dawkę palia,nie psując przy okazji czegoś innego?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Ustawienie dawki paliwa 1hc102

Post autor: hubert »

To pokrętło - przyspieszacz, bądź rozruchowa dawka należy wykręcić (dwie śruby m6), podłożyć podkładkę, bądź 2, 3, 4 :D

Przez to paliwa jest więcej, ale z tego co piszesz, wnioskuję, że pompa się kończy.
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Ustawienie dawki paliwa 1hc102

Post autor: svecla »

a filtry paliwa i powietrza wymienione?
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Ustawienie dawki paliwa 1hc102

Post autor: oman7 »

Hubert

Na dźwigni w mechanizmie odśrodkowym nie ma śruby z kontrą tak jak w S301D?
tomek11g
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2011, 16:28

RE: Ustawienie dawki paliwa 1hc102

Post autor: tomek11g »

Próbowałem na chwile bez filtrów i jest niewiele lepiej,spróbuje z tymi podkładkami,dzięki.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Ustawienie dawki paliwa 1hc102

Post autor: hubert »

Nie ma.

Dźwignia jest "goła" reguluje się tylko tym. Dlatego najłatwiej sprawdzić czy jest za mała dawka, wykręcając całkowicie ten przyspieszacz, tylko kopci przy odpaleniu - bo ta dawka liczy się tylko przy odpalaniu, potem będzie taka jaka być powinna i silnik potrzebuje.

Chyba, że pompa pada, tj. sekcja wytarta, ew. zaworek pada (bardzo rzadko) no to dość faluje, na wolnych, no i może kopcić, wariować.
ODPOWIEDZ