Wyciągarka jako podnośnik

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
jarek11144
Posty: 35
Rejestracja: 24 wrz 2011, 12:15

Wyciągarka jako podnośnik

Post autor: jarek11144 »

Witam!
Udało mi się znaleźć wolną chwilę więc udało mi się skończyć podnośnik do mojego sama. Wygląda to tak :
Obrazek Obrazek Obrazek
Kultywator waży jakieś 200kg.
A to pług do śniegu
Obrazek
Zamontuje jeszcze bloczki aby przekładnia nie pękła w wyciągarce. Mocowanie cięgieł i samej wyciągarki prześle w innym czasie .
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Wyciągarka jako podnośnik

Post autor: marek »

Wstawiam tu zdjęcia mojego podnośnika i kilka sama, który jak widać jest na emeryturze.Może coś się komuś przyda.
http://imageshack.us/photo/my-images/72 ... zaczp.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... zaczp.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/57 ... zaczp.jpg/
Dźwignia po lewej stronie służy do podnoszenia i opuszczania a jest to zawór od przyczepy służący do odcinania powietrza z ciągnika przed odłączeniem przewodu powietrza i służy jednocześnie do blokowania hamulców przyczepy na postoju.To okrągłe po prawej stronie to zawór bezpieczeństwa od termy ,który reguluje ciśnienie powietrza w układzie poprzez zmianę docisku sprężyny.Ten wlew co widać to wlew paliwa do zbiornika który znajduje się pomiędzy tylnymi kołami jest płaski i wykonany przeze mnie.
http://imageshack.us/photo/my-images/11 ... zaczp.jpg/
Zbiornik powietrza od sprężarki agregatu chłodniczego.
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... zaczp.jpg/
Sprężarka z przodu ze zdejmowanym paskiem jak niepotrzebna.
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... zaczp.jpg/
Przerobione chłodzenie silnika od malucha i pompa hamulca.Hamulce tylko na przednie koła które wraz ze zwrotnicami i wahaczami pochodzą od malucha.
http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... zaczp.jpg/
To ogólny widok napędu.Pierwsza skrzynia od malucha druga od DKW f7 z 1938 r czyli coś z zabytku.
http://imageshack.us/photo/my-images/34 ... zaczp.jpg/
A to zwolnice z przystawek od cyklopa.Jednocześnie są mocowaniem kół.Przełożenie 3/1.Najsłabszym ogniwem tego SAM-a jest łańcuch ,nie dlatego że spada tylko hałasuje.Może kiedyś wrócę do tematu i to rozwiąże.Na razie nie mam chęci i czasu.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wyciągarka jako podnośnik

Post autor: Jacek ze Skansena »

Agregat niezły. jakie to pieniądze za to?
Awatar użytkownika
jarek11144
Posty: 35
Rejestracja: 24 wrz 2011, 12:15

RE: Wyciągarka jako podnośnik

Post autor: jarek11144 »

Za wyciągarkę dałem jakieś 300 zł. Niestety nie zdało to egzaminu. Przerabiam na taki podnośnik jak ma @marek. Takie dwa siłownik dadzą rade udźwignąć brony 3 ?
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Wyciągarka jako podnośnik

Post autor: marek »

Podnosiłem tym podnośnikiem własnoręcznie zrobiony agregat .Waga coś ok 100kg. bo sam go nie podniosę a 90 podnoszę bez problemu.Ten podnośnik po dojechaniu do końca pola. wyrywał go z ziemi bez cofania.Z prostych wyliczeń wynika że przy 5 atm nacisk jednego tłoka to ok 500kg.Powierzchnia tłoka to 100cm kw.1 AT to nacisk 1 kg na 1 cm kw.Przy 100cm kw. doje nacisk 500kg razy dwa siłowniki to 1000 kg.Ponieważ w grę wchodzą dźwignie które dzielą siłę np na pól to zostaje 500 kg.Dźwignie chyba dzielą na więcej to niech zostanie 250 kg na końcach ramion podnośnika. To i tak dużo.Oczywiście im mniejsze ciśnienie powietrza tym siła udźwigu mniejsza.Do rzeczy typu pług czy jakieś lżejsze narzędzie ustawiałem 2-3 atm.5atm to używałem tylko do tego agregatu.Później wrzucę fotkę tego agregatu.Ten Sam służył mi do uprawy warzyw na ok 1 h.Miałem do niego trzy sprzężone ze sobą siewniki do wysiewu warzyw.Jednocześnie z wysiewem warzyw było urządzenie do siania nawozu ,ale tylko w ten sam rządek gdzie wpadały nasiona.Czyli najpierw nawóz potem w ten sam rządek nasiona.Do opielania były ,,kurze łapki". Miałem obredlacz na trzy redła. Brony czteropolowe ale te średnie,oraz opryskiwacz szer 6 m.Opryskiwacz był podłączony pod sprężarkę tę samą co do podnośnika,która tłoczyła powietrze do specjalnie przerobionego zbiornika od termy (5 atm) a stamtąd dwie składane lance po 3 m rozpylały tak jak w oryginalnym opryskiwaczu.I wszystko to podnosił ten podnośnik.Także będziesz na pewno zadowolony i da radę podnieść.Wadą jest to że ten podnośnik jest sprężysty i do zagłębiających się narzędzi trzeba stosować kółka podporowe.



http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... zaczp.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/7/ ... zaczp.jpg/
To ma szerokość roboczą 2 m i jest zrobione z rur grubościennych. Stąd ta waga.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Wyciągarka jako podnośnik

Post autor: bossmann »

zdjecie tej maszyny na tle gruzu podnosi range jej. . . tak jaby to ona wykonala. patrzac na sam to dreszcze mi przeszly,ale fakt faktem jest to sprzet SAM.*zipit*
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Wyciągarka jako podnośnik

Post autor: marek »

:D:D Mam nadzieję ,że będziesz mógł zasnąć w nocy.Są to zdjęcia ze stanu do jakiego doprowadził go mój sąsiad. W tej chwili ,,sam" stoi już w moim garażu i przeszedł remont kapitalny.Zostało trochę do skończenia ale nie spieszę się bo do wiosny daleko.Jak wyjadę to mam zamiar nagrać film z jego ,,osiągami" i to dopiero będzie horror,bo spisuje się rewelacyjnie.Szykuję go do ,,żyda" bo praca na roli nie kręciła mnie nigdy.
Oczywiście będzie demonstracja działania podnośnika.
ODPOWIEDZ