Sprzęgło regulacja C325

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

Sprzęgło regulacja C325

Post autor: cobraxx »

Mam problem z regulacją sprzęgła. Wg. książki na łożysku oporowym a sprzęgłem powinien być luz ok 8mm. u mnie wychodzi teraz po złożeniu ok 2 - 2.5 cm. Jak o skręcić ten luz? Łapki aż tak mocno nie da się skręcić ?Chyba ze coś mam źle złożone ?

Czy są różne szerokości kół zamachowych ?
Tajfun
Posty: 81
Rejestracja: 17 kwie 2012, 21:41

RE: Sprzęgło regulacja C325

Post autor: Tajfun »

Nie wiem co było robione w tym sprzęgle i czy to jest te same koło zamachowe czy nie więc trudno cokolwiek doradzić.
Takie przypadki występują kiedy nie przetoczy się koła zamachowego a zamontuje się nową tarczę i w tedy po skręceniu sprzęgła na koło zamachowe łapki się zapadają i są daleko od łożyska oporowego a tarcza nie przylega całą płaszczyzną cierną do koła zamachowego a tylko się styka z kołem ostrą krawędzią zewnętrzną tarczy.
W takim przypadku można zeszlifować naokoło ostre krawędzie tarczy aby tarcza siadła całą powierzchnią na kole ale będzie to zrobione trochę nie fachowo.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Sprzęgło regulacja C325

Post autor: chrapek3011 »

Sprawdź czy na pokrywie sprzęgła te kątowniczki podpierające dźwignie nie są zużyte.Oprócz tarczy to najczęstsza przyczyna braku regulacji.Zużycie każdego elementu w starym typie sprzęgła to ta brakująca suma do regulacji.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Sprzęgło regulacja C325

Post autor: Wiesiek »

Przy okazji, u mnie sprzęgło C 325 bardzo ciężko wycisnąć. Co jest tego przyczyną?
ODPOWIEDZ