Pompa hydrauliczna

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
BAR123
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2013, 9:37

Pompa hydrauliczna

Post autor: BAR123 »

Witam wszystkich. Mama pewien problem z pompą hydrauliczną NSZ 10B-3. Otóż dostałem od znajomego w/w pompę( mówił że nie wie czy jest sprawna ale jeśli zrobię z niej użytek to mogę wziąć)- wziąłem ją żeby przejrzeć. Biorąc i próbując obrócić kombinerkami wałek wychodzący z niej, który ma 6 frezów ani nie drgnął. Co sie mogło w niej stać? Czy remont jej jest skomplikowany i sensowny?
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: oman7 »

Rozbierz pompę i sprawdź czy przypadkiem coś nie wpadło między zęby lub psame zęby nie są skorodowane lub też łożyska nie są uchwycone.
Rozbierzesz to zweryfikujesz co jest grane bo inaczej to wróżenie z fusów.
Tajfun
Posty: 81
Rejestracja: 17 kwie 2012, 21:41

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: Tajfun »

Pompy NSZ 10 to stara przestarzała konstrukcja marnej jakości.
Pompy tego typu z przebiegiem bardzo szybko gubią ciśnienie i wydajność przez co bardzo często są wymieniane a skoro ktoś ją wymienił to o czymś to świadczy.
Z racji tego że są to pompy małej wydajności i bardzo tanie około 80 zł to nie widzę sensu jej naprawy.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: Bolszewik »

Dużo roboty nie pewny efekt ....
Rozkręcić i do trzech wiader złomowych:
- stal
- aluminium
- mosiąz

:D
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
BAR123
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2013, 9:37

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: BAR123 »

Tak też uczyniłem zasilając miejscowy złom. W takim układzie potrzebuję rady jaką pompę kupić, o jakiej wydajności l/min pompa oraz rozdzielacz oraz jakiej mniej więcej pojemności zbiornik na olej hydrauliczny? Dla jasności to wszystko ma działać przy pługu do śniegu na przyszłą zimę. Waga pługu będzie około 150-200 kg. Proszę o jakieś porady....
Tajfun
Posty: 81
Rejestracja: 17 kwie 2012, 21:41

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: Tajfun »

Jednym słowem Chcesz wykonać zasilacz hydrauliczny do podnoszenia i opuszczania pługa do odśnieżania.
Do tego celu z powodzeniem wystarczy najtańsza pompa NSZ 10 około 80 zl
Rozdzielacz jedno sekcyjny lepszy 2 sekcyjny bo można wykorzystać drugą sekcję do przestawiania pługa na prosto lub pod kontem około 200 zl.
Zbiornik wykonać samemu około 5 litry wystarczy.
Siłownik hydrauliczny dowolny tylko nie gruby, ja mam u siebie 2 szt jeden do podnoszenia a drugi do przestawiania pod kontem są to cylindry pomocnicze od podnośnika od dużych ursusów, resztą to już nie powinno być problemów.
Nie Napisałeś do czego ten pług ma być zamontowany, czym ma być napędzana pompa hydrauliczna która ma spore zapotrzebowanie mocy co też trzeba wziąć pod uwagę.
BAR123
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2013, 9:37

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: BAR123 »

Owy pług bedzie zamontowany przy ciagniku SAM 4x4 na mostach aro muscel z silnikiem c-330 także z mocą i montaźem nie powinni być problemów.Siłownik juz mam ze skokiem 40 cm a resztę dokupie to co napisałeś.Witam. Wykonałem wszystko jak jest napisane wyżej i zastanawiam się nad wspomaganiem kierownicy. Mam całe wspomaganie od mercedesa 124 i tu pojawia się moje pytanie czy mogę podłączyć na trojaku(zasilanie i powrót )przekładnie hydrauliczną od w/w kompletnego wspomagania, która będzie zasilana nową pompą nsz10???Dla jasności jedna pompa nsz10 miała by zasilać siłowniki i hudrauliczną przekładnię kierowniczą. Czy będzie to ponorawnie działać???
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: chrapek3011 »

Wistula miała dwie pompy...jedna na hydraulikę a druga na wspomaganie.W Bizonie jest jedna pompa i coś takiego jak dzielnik strumienia...tu zasila układ wspomagania.
BAR123
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2013, 9:37

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: BAR123 »

A bez tego dziennika nie będzie działać taki układ jak przedstawiłem?...dzielnika
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: SEBRIGHT »

Podejrzewam że działał by, ale na zasadzie, że jak obciążysz hydraulikę to nie będziesz miał wspomagania albo na odwrót :D
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Pompa hydrauliczna

Post autor: Bolszewik »

Kierowanie pojazdem jest ważniejsze niż wszystko inne więc zwykle w pierwszej kolejności gwarantuje się skuteczność kierowania, a potem pracę.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ