RE: ursus 25

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: ursus 25

Post autor: Jacek ze Skansena »

Atmosfera jest Superowa. Trochę ciemna fotka ale na pewno się nadaje. Pierwsza klasa
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: ursus 25

Post autor: Ursus »

Dlatego też poprosiłem o robienie fotek :) Jakość musi być lepsza trochę do druku
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: ursus 25

Post autor: pazur »

fotka jest ciemna bo już było po 15-ej dlatego taka ciemna. ale w przyszłym tygodniu planuje zrobić kulig wiec zrobię kilka fajnych fotek i wrzucę na forum:D
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: ursus 25

Post autor: damber »

No to stycznowa fotka na 2012 rok już jest :)

Ten dodatkowy układ hydrauliczny miał być do tego ze zdjęć, ale za dużo kombinacji. Twój pomysł mi się podoba, bo tak jak napisałeś nie trzeba nic przerabiać, do tego prosta konstrukcja, a zarazem tania bo nie potrzeba rozdzielaczy, siłowników itp.
Na przyszłą zime musze sobie coś takiego zrobić :D
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: ursus 25

Post autor: Ursus »

pazur napisał/a:
fotka jest ciemna bo już było po 15-ej dlatego taka ciemna. ale w przyszłym tygodniu planuje zrobić kulig wiec zrobię kilka fajnych fotek i wrzucę na forum:D
Pamiętaj, żeby fotki robić możliwie dobrej jakości :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: ursus 25

Post autor: pazur »

damber napisał/a:
No to stycznowa fotka na 2012 rok już jest :)

Ten dodatkowy układ hydrauliczny miał być do tego ze zdjęć, ale za dużo kombinacji. Twój pomysł mi się podoba, bo tak jak napisałeś nie trzeba nic przerabiać, do tego prosta konstrukcja, a zarazem tania bo nie potrzeba rozdzielaczy, siłowników itp.
Na przyszłą zime musze sobie coś takiego zrobić :D
a dodam jezcze ze jeżeli ktoś myśli że hudrauliczny pług byłby lepszy pod względem docisku pługa do ziemi to objaśniam że jest w błędzie bo naprawdę momentami musze kekko unieść moj pług na lince bo czasami w odwilży idzie za głęboko i wrzyna sie w ziemie więc uważam że hudrauliczne sterowanie jest niepotrzebne. no i pozatym damber szkoda by było unowocześnić Twój ciągnik w nieoryginalną hydraulikę :D tak wiec szczerze polecam mój wynalazek*pray*
HARY
Posty: 149
Rejestracja: 13 sie 2010, 14:40

RE: ursus 25

Post autor: HARY »

Możesz bliżej objaśnić jak rozwiązałeś podnoszenie pługa za pomocą linki byłbym wdzięczny myślę, że nie tylko ja, nasze zabytki również nie zniosą patentów ingerujących w konstrukcję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: ursus 25

Post autor: pazur »

nie ma sprawy hary podaj swojego meila to wyślę Ci fotki na krórych jest dokładnie widać co i jakps. HARY jaki masz ciągnik?
HARY
Posty: 149
Rejestracja: 13 sie 2010, 14:40

RE: ursus 25

Post autor: HARY »

Jestem posiadaczem Zetorka 25K 1956r.
Dzięki za szybką odpowiedź oto mój adres t.dylon@wp.pl
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: ursus 25

Post autor: pazur »

wow fajny rocznik*yes* za moment wysyłam.
HARY
Posty: 149
Rejestracja: 13 sie 2010, 14:40

RE: ursus 25

Post autor: HARY »

OK dzięki.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: ursus 25

Post autor: damber »

Pazur jak tam u Ciebie z odpalaniem URSUS-ka w zimie? Bo ja zastanawiam się czy przy okazji remontu nie założyć w swoim świec żarowych...
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: ursus 25

Post autor: pazur »

z odpalaniem zimą nigdy nie miałem problemu ponieważ zawsze zalewałem go ciepłą wodą i palił od strzału. raz zeszłej zimy zalałem go zimną wodą a mróz tego dnia cisnął ostro, no i krece krece krece krece i nic ani znaku zycia,*eek* już chciałem spuscić zimna wode i zalać ciepłej ale mysle sobie, moze jeszcze raz (aku miałem mocny) wiec mysle ze pokrece jeszcze dłużej no i znowu krece krece krece sporo dłużej, no i zapałił ursusek :D ale powiedziałem że nie bede katował rozrusznika i aku wiec czym predzej kupiłem kolektor od c 330 plus dwie świeczki i zalałem układ płynem petrygo i teraz mróz nam z ursuskiem nie straszny ciągniczek pali jak ta lala:D wiec Tobie też radze tak zrobic. a oryginalny kolektor lezy w skrzyni z cześciami od 25 może kiedyś go założę:D
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: ursus 25

Post autor: damber »

Czyli kolektor ssący idzie do wymiany :D

Ja też w zimie zalewałem silnik ciepłą wodą i odpalał bez problemu, ale teraz chce zalać silnik płynem, bo mam już dość chodzenia z wiadrem :D:D

No to trzeba będzie zrobić małą modernizacje *lol*
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: ursus 25

Post autor: pazur »

damber świeczki od c 330 są "długiego" grzania mam nadzieje ze wiesz o tym. czyli minimum 25 sekund grzejesz a potem "start" ja przytrzymuję 28-30 sek. (licze sobie w pamieci) i nie ma opcji żeby nie zapalił za pierwszym kopem:Da przycisk grzania świec uryłem pod deską rozdzielczą tak aby nie rzucał sie w oczy. a z góry deska wygląda jak oryginał*zipit*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: ursus 25

Post autor: damber »

Ja też chce ukryć ten przycisk grzania. Planuję jeszcze całą deske od spodu osłonić blachą, żeby kable nie wystawały.
Facebook. old URSUS tractor
ciapek25
Posty: 91
Rejestracja: 29 cze 2010, 17:34

RE: ursus 25

Post autor: ciapek25 »

Wiem że nie na temat ale niechce zakładać nowego, wie ktoś może gdzie był montowany silniczek wycieraczki do c-325/328? oczywiście z budka kierowcy
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: ursus 25

Post autor: damber »

Ja mam w tej metalowej ramce przedniej szyby. Postaram się dokopać do przedniej szyby (leży gdzieś w śniegu) to zrobie fotke i Ci prześle.

PS. W w moim temacie pytałeś Ciapek25 czy mój dekielek ciasno siedźi w kierownicy. Ja go przykręcam tak samo jak była przykręcana ta zaślepka kierownicy w ŻUK-u, czyli kierownice przykręcam nakrętką, a do tej nakrętki jest wkręcany dekielek.
Facebook. old URSUS tractor
ciapek25
Posty: 91
Rejestracja: 29 cze 2010, 17:34

RE: ursus 25

Post autor: ciapek25 »

OK WIELKIE dzieki, czekam na foto



Pazur powiem Ci ze jestem pełen podziwu zauważyłem ze sam wyciołeś otwory w masce na swiatła po bokach, tylko jak pisali koledzy wyżej, troche za bardzo wystają lampy
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: ursus 25

Post autor: pazur »

nie nie kolego są dobrze wycięte jestem o tym przekonany ponieważ wyraźnie było widać gdzie mam ciąć bo poprzednik miał nierówno oszlifowane spawy zaślepionych oryginalnych otworów. i to dzieki tym spawom poszło jak z płatka:D a to że lampy wydają sie być wysuniete do przodu to nic innego jak złudzenie optyczne zdjęcia.(na żywo nie ma takego złudzenia) a pozatym widziałem w książce napraw tego ciągnika ze gdyby przyłożyć np. poziomice do wierzchołków szkieł lamp to maska, a raczej znaczek ursus musi dotykać poziomicy i tak właśnie wyszło u mnie. a i jeszcze jedno przypominam że "otwożyłem" oryginalne otwory w masce wiec muszą byc w prawidłowym miejscu bo kto jak kto ale ursus raczej wycinał je tak jak powinno być :D dodam jeszcze ze na tamtych 4 zdjęciach z pierwszej strony wątku był jeszcze wtedy nie oryginalny gril, który był nieco zniekształcony do środka-wzgledem oryginału tak więc być może to tez wpłyneło na to ze lampy zdawały sie być wysuniete lekko do przodu ale teraz juz mam oryginał gril i maska całkiem inaczej sie eksponuje. tak jak powinna. myśle że dałem wyczerpującą odpowieć odnośnie "wysunietych lamp":D pozdrawiam
ODPOWIEDZ