c 325

Wszystko o naszych Ursusach
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

Orfinały muszą w szufladzie poczekać ,może kiedyś je zrobię .



Obrazek



Obrazek



tabliczka po oczyszczeniu,ocet wyczyscil dobrze.mam coprawda nowe zamowione ale sentyment do starej jest. pomysle jak zrobic je tak zeby wygladaly jak dawniej.



po dlugim szukaniu lamp przednich juz sa u mnie ...teraz szpachle i podklady ...



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: c 325

Post autor: chrapek3011 »

Tak trzymać.Pozdrawiam.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

Dzieki.zeby nie Twoja pomoc niemialbym najwazniejszych czesci .... a lampy czy szperacz orginalny to bardzo wazna czesc wizualna i piekna przedewszyskim.



Obrazek



Obrazek



Obrazek



pare zdjec mojego ciapka. wczesniej niemialem okazji ich pokazac.



Obrazek



Obrazek



to odblysnik po regeneracji.odblysnik lampy roboczej. wyglada super.



Obrazek



Obrazek



tu juz lampy orginalne i pare klamotow do pelni szczescia.



lampy pomalowane ,ale cos niewyszlo popekaly,porobily sie rysy.



Obrazek



Obrazek



blaszki informacyjne juz sa. wygladaja swietnie!



wklad zregenerowany ,wyglada jak nowy ale drogi za to kosztowalo to 75 zl.



Obrazek



Obrazek



dla czytajacych i zainteresowanych ,to wklad wygladal tak zniszczony ze wydawal sie juz nie do naprawy, wyslalem go do firmy zajmujaco sie regeneracja i zrobili za 50 zl i 20 za wysylke,choc ja wyslalem z wroclawia na pomoze ten wklad za 3,75 zl.
Awatar użytkownika
Rolnik122894
Posty: 422
Rejestracja: 31 gru 2010, 16:37

RE: c 325

Post autor: Rolnik122894 »

Ale 50zł za dwie sztuki?
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

Nie za jeden odblysnik od lampy roboczej.
Awatar użytkownika
Rolnik122894
Posty: 422
Rejestracja: 31 gru 2010, 16:37

RE: c 325

Post autor: Rolnik122894 »

No właśnie, coś za tanio mi się widziało..haha!:D:D
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

Mi wydaje sie ze drogo troche ale pocieszajace jest to ze solidnie.



te orginalne tabliczki to rarytasik. glowkuje sie jak zrobic ta stara tabliczke na nowa lub czytelna.sa wypukle literki . :?
Awatar użytkownika
Rolnik122894
Posty: 422
Rejestracja: 31 gru 2010, 16:37

RE: c 325

Post autor: Rolnik122894 »

Może podpytaj tego gościa co robi te z allegro.:D:D:D
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

Juz mam od niego nowe... ale te stare sa stare :D no i zeby je umiec odnowic to wiadomo ze bym te stare wlozyl. sa wypukle literki .*saycheese*
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: c 325

Post autor: cobraxx »

A może z tabliczkami by można spróbować je pomalować farbą
(tylko jaką:?) i jak literki są wypukłe to wtedy tylko jakiś szlif lub polerka by tylko literki lekko chwyciło i górną warstwę wyszlifowało.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: c 325

Post autor: Roman1313 »

Jak jest długość pręta przymocowanego do korka wlewu oleju do skrzyni biegów w C-325?
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

Niepomoge bo ciapek daleko odemnie.....



Obrazek


dzis po dlugim czasie zabralem sie za filter lampy i drobiazgi do ciapka,juz wczesniej na gotowo zrobilem ale lakier popekal to mnie zniechecilo ,ale czas na nowo papierem wodnym wszytko zedrzec i lakierowac.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: c 325

Post autor: damber »

Widzę, że dawno tu nie zaglądałem i trochę mnie ominęło. Bossmann - lustro szperacza wygląda świetnie.
Co do malowania, to ja też niektóre części musiałem poprawiać, bo mnie nie zadowalały po pierwszym malowaniu, ale jak robić to porządnie. Tak trzymaj *tup*
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

Te lakierowanie oslabilo mnie...trzeba wiedziec jaki podklad i lakier wogule... zdzieranie na nowo wsxyskiego nie nalezy do przyjemnosci.Ale jak ma wygladac to trzeba sie poswiecac, bo oto chodzi.



Obrazek



miska filtra powietrza,mniala juz wybite max i min ale postanowilem upiekrzyc...*no*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: c 325

Post autor: Ursus »

Bossman podaj proszę namiary do firmy, gdzie dawałeś do regeneracji lustro szperacza. Chciałbym zrobić sobie jeden komplet reflektorów do Zetorka.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

ok.jutro napisze.



http://www.regeneracja-hc.com/

Hubert Cugier ul.Szkolna 46
64-000 Turew
695-642-141
hubert@regeneracja-hc.com














































































Na ciekawych aukcjach tu na forum pokazala sie kosiarka listwowa wraz z instrukcja,jastem jej wlascicielem,sprzedajacy spuscil z ceny i wsrod maszyn i rupiectwa znalazl sie szperacz ,ktory to dostalem wraz z kosiarko. Obrazek



Obrazek



wyciaganie i sprawdzanie kompletnosci.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: c 325

Post autor: damber »

Też chciałem sobie taką kosiarke sprawić do mojego ciapka(mam 3 małe łąki) to było by co kosić, ale odpuściłem, bo troche kłopotliwe było by jej przykręcanie i odkręcanie co jakiś czas. Jak bym już ciapkiem nie planował nic robić, to pewnie też bym sobie taką sprawił tylko jako taki dodatkowy bajer.

Najważniejsze jest to, że ją "uratowałeś" od przetopu, bo pewnie prędzej czy później by tam wylądowała.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

narazie zmienila miejsce lezakowania ,bo zanim sie za nia zabiore to czasu mine,pocieszajace to ze wszystko w niej zakonserwowane i na chodzie,rolki ,kosa,ogulnie wszystko,nawet linka podnoszaca.byla przy niej ksiazka z instrukcja,facet twierdzil ze nia kosil i temu zadbana.... zobaczymy... teraz wzuce pare fotek.Obrazek



mialem chwilke czasu wiec za maske sie wzielem,odkecic lampy siatke i prostowac...



Obrazek



sruby pozapiekane ,trzeba uzywac duzych sil i roznych nazedzi,efekt peka w szfach wszystko,chcialbym zachowac jak najwiecej orginalu,czy sie uda zobaczymy.



Obrazek



Obrazek



no i tu inwencja tworcza poprzedniego wlasciciela.blacha 3mm pospawane na glanz. tam juz niema co prostowac ,ratowac,tworzyc. teraz pytanie do dambera czy jest mozliwosc zrobienia takiego kolniezyka jak u Ciebie w ciapku.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: c 325

Post autor: damber »

Moja maska wyglądała dokładnie tak samo od dołu jak Twoja Boosmann. Są dwie możliwości, aby uzyskać ładny kołnierzyk. Pierwsza opcja to wyciąć dół maski i wstawić kawałek nowej blachy na której będzie można wyżłobić nowy rowek, a następnie przyspawać z powrotem zregenerowany dół maski z zawiasem. Druga opcja, to poprawić te spawy poprzedniego właściciela i wyszlifować je na "gładko", a następnie od dolnej krawędzi napawać na masce taki kołnierzyk i go szlifierką poprawić, aby wyglądem był podobny do reszty kołnierzyka. Tak zrobił kolega Pazur i wyszło świetnie jak oryginał.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: c 325

Post autor: bossmann »

Tez bralem pod uwage naspac i szlifowac az uzyskam ladna bryle , no coz poklepiemy zobaczymy.



Obrazek



Obrazek



po obczyszczeniu znaczka na rewersie widoczne srebro.niesamowite ze srebrzyli te znaczki ....
ODPOWIEDZ