Kąt wtrysku c 360 brak regulacji

Wszystko o naszych Ursusach
Kusy
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2022, 0:00

Kąt wtrysku c 360 brak regulacji

Post autor: Kusy »

Witam mam problem z ustawieniem kąta wtrysku.Pompa po regeneracji odchylona do bloku a dalej wtrysk jest za późny.Z tego co mi wiadomo ciągnik zawsze ciężko palił czy jest możliwość że jest przestawiony na rozrządzie czy coś jeszcze sprawdzić.
Obrazek
Jeszcze jedno pytanie nie miałem smarowania na jedną dźwigienkę klawiatury co się okazało drążek jest zaklepany i dlaczego mam takie nacięcia na drążkach,występują tylko od strony popychaczy.
Obrazek
Popychacze też wyglądają według mnie bardzo kiepsko szczególnie ten po lewej stronie,tak jakby wymieniony w koło gniazda drążka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kąt wtrysku c 360 brak regulacji

Post autor: Rafallll360V1 »

Jak to często bywa ktoś już kiedyś ściągał rozrząd poznaczył przecinakiem na wzajem koła i założył koła tak jak sobie poznaczył bez ustawiania 1 tłoka w GMP i kół a do znaków fabrycznych ....Masz dwa wyjścia w tej sytuacji

1 Wypiłować jeden ząbek na kole zębatym w pompie żeby przyśpieszyć zapłon.Jest to droga na skróty która pomoże ustawić poprawnie początek wtrysku lecz nadal nie wyeliminuje źle złożonego rozrządu.Nie wiadomo czy zawory za późno lub za wcześnie się otwierają dla tego radził bym wybrać opcje numer 2

2 Zdjąć maskę,odjechać osią,ściagnąć pokrywę rozrządu i ustawić na nowo rozrząd do fabrycznych znaków dla pewności policz zęby na każdym kole czy znaki są odpowiednim miejscu.Odrazu jak masz rozebrany rozrząd zmień łożyska najlepiej na SKF FAG NTN KOYO na dolnym kole pośrednim napędu pompy i górnym kole pośrednim.Sprawdź czy ośka koła pośredniego ciasno siedzi w bloku.Możesz wyjąć wałek rozrządu do pomierzenia i sprawdzenia krzywek,do sprężarki też można zajrzeć przy okazji.

Co do drążków popychacza to albo coś wpadło między drążek a szklankę lub źle ustawiony był luz zaworowy bądź zawory uderzają o tłok i zaklepuje główki drążków.Odrazu sprawdź czy dźwigienki nie są na końcach wyklepane tak samo trzonki zaworów
Kusy
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2022, 0:00

Re: Kąt wtrysku c 360 brak regulacji

Post autor: Kusy »

Też właśnie wolę ta drugą opcję.Błem przygotowany że nakrętka wału jest na klucz 41.Sa ślady że ktoś wcześniej naparzał to młotkiem szczypcami ani żaba nie mogę dojść macie jakiś pomysł jak to odkręcić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kąt wtrysku c 360 brak regulacji

Post autor: Rafallll360V1 »

Spróbuj nabić nasadkę jak się nie uda to stary kołchoźniczy sposób przecinakiem pod kątem i młotkiem energicznie uderzyć i nakrętka powinna puścić.
Mariusz84
Posty: 76
Rejestracja: 16 sie 2020, 0:26

Re: Kąt wtrysku c 360 brak regulacji

Post autor: Mariusz84 »

Możesz przyspawać kawałek płaskownika ale to już ostateczność wg mnie
ODPOWIEDZ