Model lokomobili parowej (do naprawy)

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

Model lokomobili parowej (do naprawy)

Post autor: whar »

Jakieś dziesięć lat temu, może 15-cie kupiłem w RFN-nie model lokomobili parowej. Dałem wtedy za to 50 DM. Kupa pieniędzy. Kumple mówili "głupi, na ch** Ci to, kup lepiej flaszkę, lub biustonosze/majtki dla żony".
Ale kupiłem lokomobolę. Model ma feler, bo suwak sterujący nie obraca się, jakby nie był związany z wałem .
Czy ktoś z modelarzy byłby skłonny naprawić maszynę ??
Zapłacę rzetelną gratyfikację.
Przesyłki na mój koszt.
Załączam zdjęcia lokomobili.

http://whar.fotosik.pl/albumy/258236.html
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Model lokomobili parowej (do naprawy)

Post autor: Ursus »

Trudno tak określić co mogło się stać w tym modelu. A czy to jest taka lokomobila, która sama tworzy sobie parę ?? Tzn. wrzuca się do kotła specjalne klocki palne i wlewa wode itd??
Bardzo ciekawe :) Fajnie, że mamy więcej tego typu maszyn. Ja musze jutro dokładnie obfotografować mój modelik i będe powoli rozbierał ją.
A jeśli chodzi o naprawę to ciekawe wyzwanie - jednak za bardzo nie wiem jak ona jest zbudowana i czy dam radę :( Duża ta maszyna ?? Przede wszystkim czy ciężka - chodzi o wysyłkę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: Model lokomobili parowej (do naprawy)

Post autor: whar »

W modelu tym nie obraca się mimośród napędowy suwaka sterującego dopływem pary do cylindra. Maszyna ma na dole pod tylną osią palenisko, gdzie wsuwa się kostki paliwa stałego, które podgrzewają wodę w kotle.
Wymiary: długość 320 mm, szerokość 150 mm, ciężar 2-3 kg.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Model lokomobili parowej (do naprawy)

Post autor: Ursus »

Ale nie porusza się bo brakuje jakiegoś elementu czy np. bardzo ciężko chodzi??
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: Model lokomobili parowej (do naprawy)

Post autor: whar »

Nie porusza się tak jakby nie był związany z osią
ODPOWIEDZ