Problem z hamulcem

Wszystko o naszych Ursusach
Tomek-030
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2023, 22:08

Problem z hamulcem

Post autor: Tomek-030 »

Witam, co może być przyczyna że nie hamuje mi prawe koło w c360? Mam dwie pompki, jedna krótka druga dłuższa. Nie da się nawet odpowietrzyć bo nie idzie płyn. Wydaje mi się że to wina pompki ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Problem z hamulcem

Post autor: marek »

Może być tak że masz za mocno wykręcony popychacz przy pompce i nie otwiera się otworek którym płyn dostaje się do pompki.Po prostu jest tak jak byś miał cały czas wciśnięty pedał hamulca. Przedtem hamowało czy zmieniałeś pompkę?
Tomek-030
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2023, 22:08

Re: Problem z hamulcem

Post autor: Tomek-030 »

Odkąd kupiłem tak jest a wyglądaja na stare pompki. Po żniwach spróbuję odkręcić przewód przy pompce od prawego koła i spróbuję wcisnąć hamulec, zobaczę czy podaje pompka płyn.
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Problem z hamulcem

Post autor: Martek »

Jak odkladasz naprawe hamulca na po zniwach to pol biedy jak sam sie zabijesz...byle bys komus nie zrobil krzywdy:p
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Problem z hamulcem

Post autor: Ursus »

marek pisze: 19 lip 2023, 12:17 Może być tak że masz za mocno wykręcony popychacz przy pompce i nie otwiera się otworek którym płyn dostaje się do pompki.Po prostu jest tak jak byś miał cały czas wciśnięty pedał hamulca. Przedtem hamowało czy zmieniałeś pompkę?
Dokładnie, musi tam być minimum luzu jałowego.

Znam takich gigantów co jeżdżą ciągnikami bez hamulców, ale tylko z przyczepą - bo pneumatykę mają dobrze działającą - kiedyś jednego takiego kolegę prosiłem, żeby mi działkę wpadł skosić rotacyjną to się właśnie przyznał, że nie przyjedzie bo hamulców nie ma, więc u niego jazda na drogi tylko z przyczepą :lol:
Tak przy okazji wtrącona anegdota. Oczywiście ostrożności nigdy za wiele i lepiej nie odkładać napraw po żniwach jak ciągnik ma być w użyciu
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ