C330 rodzaje końcówek drążków kierowniczych

Wszystko o naszych Ursusach
DAWIDK
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2023, 9:07

C330 rodzaje końcówek drążków kierowniczych

Post autor: DAWIDK »

Witam w moim c330 chciałem wymienić końcówki drążków kierowniczych, u siebie mam każdy inny.
W sprzedaży dostępne są proste końcówki
jak i z,, główką" pod kątem. Ma to jakieś większe znaczenie lub wpływ na działanie?

Pozdrawiam
szubinska
Posty: 519
Rejestracja: 26 lut 2014, 11:47

Re: C330 rodzaje końcówek drążków kierowniczych

Post autor: szubinska »

One się różnią nie tylko kątem główki ale również gwintem, jest prawy i lewy więc nie masz tutaj żadnego wyboru. Nie wkręcisz główki pod kątem w miejsce główki prostej i odwrotnie. Kup dwie pod kątem i dwie proste jednego producenta i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

Re: C330 rodzaje końcówek drążków kierowniczych

Post autor: Wiesiek »

Uważaj jakie kupujesz. Kupiłem końcówki, wyglądem i ceną mi się podobały. Niestety, musiałem zwrócić, ....o dziwo bez problemów. Fajne były , ale niestety stożki nie pasowały. Po włożeniu w wąsa był jak na mój gust za duży luz. Sprzedawca przekonywał mnie, że nakrętka dociągnie, nie dałem się naciągnąć. Kupiłem dwa razy droższę z napisem URSUS. Każda pakowana w osobnym tekturowym opakowaniu. Stożek pasował idealnie , a nakrętka prawdziwie dociągnęła tak jak powinno być. Cena niestety ponad 200 zł za 4 szt.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: C330 rodzaje końcówek drążków kierowniczych

Post autor: Ursus »

Pewnie wiesz, ale możliwe, że kupiłeś od C-328? One mają inny stożek jak te do C-330.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
DAWIDK
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2023, 9:07

Re: C330 rodzaje końcówek drążków kierowniczych

Post autor: DAWIDK »

Dzięki za informację u mnie miałem. Tylko jedną odgiętą reszta założone proste.
Wiesiek pisze: 25 lip 2023, 23:54 Kupiłem dwa razy droższę z napisem URSUS.
Osłonki gumowe wytrzymują chociaż rok czy pękają po miesiącu?
ODPOWIEDZ