Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Wszystko o naszych Ursusach
kacpertw
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2023, 18:18

Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: kacpertw »

Witajcie,
Mam problem ze skrzynią biegów w ciągniku ursus c360.
Początkowo myślałem że to wina łożysk ale gdy wymieniłem wszystkie łożyska w skrzyni to pojawiło się głośnie grzechotanie. Wszystkie łożyska wydawały się być w niezłym stanie, z wyjątkiem łożysk na trybach biegu wstecznego. Myśle że grzechotanie pojawiło się w momencie wyeliminowania luzów między trybami (po wymianie łożysk).
Następnie, aby nie rozbierać skrzyni w nieskończości, postanowiłem wymienić wszystkie wałki i tryby w skrzyni. Zgrzytanie zostało. Pojawia się ono na biegu jałowym a ustaje w momencie wciśnięcia sprzęgła. Po uruchomieniu skrzyni da się wyczuć (przykładając rękę do obudowy), że drgania pojawiają sie w okolicach trybów biegu wstecznego.
Wszystkie części są nowe i oryginalne firmy ursus.
Proszę o nakierowanie na ewentualną przyczynę hałasu, szczególnie tych którzy uporali się z podanym problemem.
Pozdrawiam!
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: Martek »

Jakiej firmy zalozyles lozyska na walku wstecznego?
kacpertw
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2023, 18:18

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: kacpertw »

Martek pisze: 23 lip 2023, 20:43 Jakiej firmy zalozyles lozyska na walku wstecznego?
NKL-OTT
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: Martek »

Kreć na otwartej skrzyni, może usłyszysz źródło. Może zmieniły się się luzy międzyzębne, może jakaś błędna część, żle chyba nie nie złożyłeś bo nie ma co...
kacpertw
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2023, 18:18

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: kacpertw »

Martek pisze: 24 lip 2023, 14:59 Kreć na otwartej skrzyni, może usłyszysz źródło. Może zmieniły się się luzy międzyzębne, może jakaś błędna część, żle chyba nie nie złożyłeś bo nie ma co...
Problem w tym, że ten hałas pojawił się już w momencie wymiany łożysk, wiec jeszcze na starych wałkach i trybach. Po założeniu nowych nic się nie zmieniło.
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: Martek »

Czyli przed remontem skrzynia byla 100% sprawna, zalozyles nowe lozyska na stare walki i zepsules skrzynie i zaczela harczec?
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: marek »

Nie zostało Ci podkładek dystansowych? Może dałeś nie w tym miejscu.Łożyska poza średnicami, które są znormalizowane, trafia się że mają też różne szerokości.Może tu jest ,, pies pogrzebany,,.Ja w zasadzie wymieniam tylko części które uległy uszkodzeniu bo jak mówi powiedzenie , lepsze jest wrogiem dobrego. Chiałeś dobrze , a wyszło jak zwykle. :shock:
kacpertw
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2023, 18:18

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: kacpertw »

marek pisze: 25 lip 2023, 10:52 Nie zostało Ci podkładek dystansowych? Może dałeś nie w tym miejscu.Łożyska poza średnicami, które są znormalizowane, trafia się że mają też różne szerokości.Może tu jest ,, pies pogrzebany,,.Ja w zasadzie wymieniam tylko części które uległy uszkodzeniu bo jak mówi powiedzenie , lepsze jest wrogiem dobrego. Chiałeś dobrze , a wyszło jak zwykle. :shock:
No właśnie nie dawałem żadnych podkładek, ponieważ nie znalazłem takich w katalogu części skrzyni biegów. Gdzie powinny się one znajdować i czy zawsze trzeba z nich korzystać?
kacpertw
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2023, 18:18

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: kacpertw »

Zauważyłem kolejną zależność. Dzisiaj podczas jazdy zwróciłem uwagę, że podczas jazdy na 5 biegu na jałowych (swobodnych) obrotach hałas momentami znika. Ktoś ma jakieś pomysły od czego to może zależeć?
kacpertw
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2023, 18:18

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: kacpertw »

kacpertw pisze: 27 lip 2023, 18:02 Zauważyłem kolejną zależność. Dzisiaj podczas jazdy zwróciłem uwagę, że podczas jazdy na 5 biegu na jałowych (swobodnych) obrotach hałas momentami znika. Ktoś ma jakieś pomysły od czego to może zależeć?
Na innych biegach też to się pojawia ale nie jest tak dostrzegalne.
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Grzechotanie w skrzyni biegów na biegu jałowym - Ursus c360

Post autor: Martek »

Otworz pokrywe i sprawdz chociaz jak tryby nagodza, czy nic nie obciera, luzy itd. Jak mamy naprawic skrzynie tak zdalnie, nawet nie wstawiles filmow defektu, zdjec wnetrza.
Jak nie potrafisz to wezmij mechanika.
ODPOWIEDZ