Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Dyskusje na temat innych ciągników
msadel
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2014, 9:27

Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: msadel »

Witam, jestem posiadaczem ciągniczka AGT 835 tylko mam mały problem z rozszyfrowaniem znaczenia kontrolek na desce rozdzielczej. Chodzi mi dokładniie o kontrolkę pomiędzy migaczami a olejem, poniewaz potrafi sie zaświecić jak zwiększam obroty silnika. Proszę was o pomoc, i z góry bardzo dziękuję
Załączniki
20230716_081300.jpg
20230716_081300.jpg (10.89 KiB) Przejrzano 2739 razy
arturwietnamczyk
Posty: 85
Rejestracja: 19 maja 2021, 20:59

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: arturwietnamczyk »

Jako że mam czas przed obiadem, ściągnąłem instrukcje od tego ciagnika, szukałem i niestety nie znalazłem odpowiedzi na twoje pytanie, w instrukcji przedstawione są dwie deski rozdzielcze, jedna wyglada jak twoja zaś ta druga jest prawdopodobnie nowsza, niestety opis kontrolek tyczy sie tej drugiej w której nie ma akurat tej kontrolki.
Moim zdaniem, jezeli świeci się po dodaniu gazu na postoju, to zapchany jest jakiś filtr, wygląd kontrolki sugeruje że może być to hydrauliczny, ale sprawdził bym także powietrza.
msadel
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2014, 9:27

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: msadel »

Instrukcje też przepatrzyłem i od innych modeli ale nic nie pisze. Ale trzeba chyba wszystkie filtry i ole nowe :)
Awatar użytkownika
pop
Posty: 790
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: pop »

Najbardziej kojarzy mi się z" blokadą międzymostową",mniej z przednim napędem.Układy blokady międzymostowej wykorzystują do swej logiki prędkości kół,położenia koła kierownicy itp.może któryś sygnał nie koreluje?.Ale nawet nie wiem ,czy ten traktor jest czteronapędowy :D.Problem w czasie jazdy,czy nie koniecznie?
msadel
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2014, 9:27

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: msadel »

Ciągnik 4x4 stale, problem tylko występuje podczas jady jak obroty rosną na niskich nie świeci. Wiec moze byc to z hydraulika coś
Awatar użytkownika
pop
Posty: 790
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: pop »

bez względu na jakim biegu jedziesz ,zapala się przy określonych obrotach silnika ,usterka regularna ,czyli ta sama prędkość,te same obroty?.
msadel
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2014, 9:27

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: msadel »

Temat świeży ale nie zależy to od biegu bo na każdym tak jest a co do obrotów to musze sprawdzić. Jak by nie kontrolka to bym nawet nie szukał. Jak go nie gonie to nie świeci ta kontrolka od czegoś
Awatar użytkownika
pop
Posty: 790
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: pop »

Temat zgaduj zgadula,może to kontrolka zatkania filtra,albo i wiele innych możliwości.
msadel
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2014, 9:27

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: msadel »

Szkoda ze nie opisali w instrukcji za co odpowiada ta kontrolka :/
msadel
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2014, 9:27

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: msadel »

Przypatrzyłem się problemowi i pojawia sie przy zagrzanym ciągniku i przy przekroczeniu 2tys obrotów
Awatar użytkownika
pop
Posty: 790
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: pop »

A przypatrzyłeś się ,czy nie masz czujnika zatkania przy filtrze powietrza albo hydrauliki?
msadel
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2014, 9:27

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: msadel »

Od poniedziałku rozbieram i wymieniam filtry i oleje
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1545
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: marek »

Jakiego koloru jest ta kontrolka. Jeżeli żółta to tylko ostrzega lub informuje. Jeżeli czerwona to poważna sprawa.Zapala się też na postoju czy tylko w czasie jazdy?Przyjżałem się obrazkowi na kontrolce i wg. mnie przedstawia cztery koła z tym że jedna oś jest skręcona. Podejrzewam że to kontrolka od jakiegoś napędu np. blokady stąd ta skręcona oś.A co na to poprzedni właściciel ? Jest sporo ofert tego ciągnika. Znajdź taką z telefonem lub poprzez ,, zadaj pytanie,, może czegoś się dowiesz od wieloletniego właściciela.Co do filtrów to sprawdź czy do filtra powietrza idą jakieś przewody elektryczne. Jeżeli nie to nie to. Natomiast jak by był zapchany filtr oleju to sygnalizowała by jakieś usterki kontrolka oleju. Zapchany filtr podnośnika zauważył byś po niesprawnym podnośniku. To prosta instalacja elektryczna .Poszukaj kabli idących do czujników przy skrzyni czy w ogóle. Odłączaj po kolei i sprawdź czy coś się zmienia. Może tak znajdziesz od czego jest ta kontrolka.
msadel
Posty: 59
Rejestracja: 04 sty 2014, 9:27

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: msadel »

Jak sie rozgrzeje ciągnik i niewazne czy sie jedzie czy co po przekroczeniu 2 tys obrotów to sie to zapala
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: wojtek12321 »

Tu bardzo podobna kontrolka jak ta twoja jest opisana jako "13 blokada tylnego mostu ". Może u ciebie jest to tak samo...

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273 ... kontrolek/
Grigs
Posty: 649
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: Grigs »

Coś z hydrauliką od skrętu, ciśnienie,..?
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1545
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Ciągnik AGT 835 - kontrolki

Post autor: marek »

msadel pisze: 30 lip 2023, 16:27 Jak sie rozgrzeje ciągnik i nie wazne czy sie jedzie czy co po przekroczeniu 2 tys obrotów to sie to zapala
Co to ma wspólnego z rozgrzaniem silnika , to nie mam pojęcia , ale pewnie ta kontrolka jest sprzężona z obrotomierzem i zapala się by zasygnalizować że jest włączona np blokada z którą można się poruszać tylko do 2000 obrotów
niezależnie od prędkości drogowej i załączonego biegu.. Pewnie tam nie ma prędkościomierza i obroty silnika są wskazaniem do przypomnienia Tobie że blokada jest załączona.Podnieś jedno koło do góry i sprawdź czy się da obrócić. Tak sprawdzisz stan blokady. Spróbuj znaleźć co blokadę wyłącza. Pewnie kontrolka zgaśnie.
ODPOWIEDZ