Zetor 2011 czy warto kupic ?

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Szczawiu
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2023, 20:32

Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Szczawiu »

Witam, jestem nowy na Waszym forum. Oglądam kanał retrotraktor i sam wiele lat użytkowałem Ursusa c 330. Obecnie mam możliwość zakupu Zetora 2011. Jeśli ktoś z Was posiada taki traktor, to prosze o kontakt.
Z racji tego ze nie miałem styczności z zetorami mam wiele pytań. Z góry dziekuje i pozdrawiam Was wszystkich:)
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Martek »

Wartosc to kasa, wiec czy warto to zalezy jaka cena za niego.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Ursus »

Właśnie ja nie rozumiem nigdy tych zapytań - czy warto? Ale masz na myśli cenę i chcesz na tym zarobić? Podejrzewam, że bardziej chodzi o zakup dla siebie, ale wtedy trzeba przeanalizować plusy i minusy tego zakupu, a nie podchodzić do zagadnienia "czy warto" - bo jak przyjdzie do remontu z pasji i zaangażowaniem w zmęczony egzemplarz to zawsze wychodzi że finansowo nie warto ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
szubinska
Posty: 519
Rejestracja: 26 lut 2014, 11:47

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: szubinska »

Nie zawsze się opłaci to co warto zrobić i nie zawsze warto zrobić to co się opłaca. Najlepiej pokaż zdjęcia to może coś podpowiemy.
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 388
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Borekk17 »

To ile chcesz wyłożyć za takiego 2011
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
Szczawiu
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2023, 20:32

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Szczawiu »

Dziekuje Wam za odpowiedzi. Jestem miło zaskoczony ze tak wspaniałe i z pasja podchodzicie do tematu. I naprawdę macie racje. Będę uważał na formułowane przeze mnie pytania. Oczywiście jak wspomnieliście- traktor ma być dla mnie i nie na handel. Mimo mojego niekonkretnego zapytania uzyskałem w sumie od Was odpowiedz.

A teraz opisze w skrócie sytuację. Traktor potrzebny mi jest do małych prac w koło domu i ogrodzie warzywnym. Jako ze będzie to mój pierwszy traktor, nie chciałbym się nadziać na minę ( czyli kompletnego braku części zamiennych lub bardzo słabej jakości traktora). Raczej podchodzę do tematu zakupu 40% sercem a 60% głowa. Rozumiem ze ten model (zetor 2011) nie jest tak często spotykany jak zetor 3011 dlatego miałem wątpliwości i stad wzięło się moje ogólne pytanie „ czy warto…”.

Opowiadając na pytanie o jego cenę : kupuje od kolegi z pracy wiec on go się chce pozbyć i można powiedzieć odda go za około 3.500 złotych.
Według mnie traktor jest w 95% w oryginale i ma dodatkowe extra w postaci błotników z przodu oraz kosiarki bocznej.
Stan blacharski okreslilbym na prawie bardzo dobry. Nie jest powgniatany ani nie ma przerdzewien na błotnikach tylnich. Maska w stanie bardzo dobrym.
Poprzedni właściciel zmieniał regularnie olej i smarował go bez oszczędzania.
Jedynie brakuje kluczyka i odkręcone są rurki w kierunku wtryskiwaczy. Wnuk właściciela mówi ze silnik traktora nie chcial pracować i podejrzewali ze pompa paliwowa jest problemem. Poza tym silnik jest cały z zewnątrz przed 10 Laty zalany jakimś olejem lub smarowidłem w celu aby nie rdzewiały. I trzeba go umyć. Mam kilka zdjęć i postaram się je dodać ale nie obrazują one całości maszyny. Prosze o cierpliwość i dodam więcej zdjęć.
Może moje wątpliwości odnośnie zakupu właśnie wynikają z tego ze nie mogę go przed zakupem odpalić. Nie mam na miejscu nikogo kto mógłby mi w tym pomoc wiec trochę kupuje w ciemno. Ale w końcu to mój kolega z pracy a cena jest dobra ( prawie za darmo :))
Z góry dziekuje za Wasze wpisy i pozdrawiam osoby czytające .
Szczawiu ze szczawy.
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Muran001 »

Kluczyk to nie problem, bo to są sprawy groszowe. Można kupić za kilka złotych. Podam przykładowy link, najtańszego.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/klucz ... 0-wsk-jawa

Na upartego można do stacyjki włożyć śrubokręt.
Czy ten ciągnik posiada dokumenty i czy będzie używany w transporcie?
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Martek »

W tej cenie warto kupic do kolekcji czy na handel.
Bo jesli chodzi Ci tak jak piszesz o prace tym traktorem to lipa. Na poczatku zamiast pracowac bedziesz sie mordowal z remontem i doprowadzeniem ciagnika do formy... jesli jest tak jak mowisz to lepiej kupic na chodzie, popularny model i zarejestrowany. ciagnik po dlugim postoju i do remontu i to Zetor 2011 to troche klopotliwe ale mozliwe:)
Szczawiu
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2023, 20:32

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Szczawiu »

Dzieki za porady. Ten ciągnik będzie używany na początku swojego żywota u mnie do wywożenia w terenie górskim materiałów budowlanych w małych ilościach ze względu na wąskie drogi dojazdowe. Przyczepa samochodowa 3,15m na 1,45 szeroka. Ładownośc około 1 tona. Z racji tego ze ma mało koników nie będzie zbytnio przeciążany. Do transportu - oczywiście jest bardzo wolny ale te 2 lub 3 km do sklepu nie zrobią mi roznicy ( prędkość max to zawrotne ok. 21km/h) :)
Zastanawiałem się oczywiście nad c330 ale ceny obecnie sa bardzo wysokie ( jak na moje możliwości). Odnośnie kluczyka to już kupiłem używany ale właśnie taki jak Muran001 polecił jest za gruby. To tak jak piszecie pewnie najmniejszy problem. Jak zrobię mu zdjęcia to od razu wstawię abyście mogli go obejrzeć. Pozdrawiam serdecznie i tak jak Wy nie mogę się doczekać na fotografie i Wasze komentarze .
Grigs
Posty: 649
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Grigs »

Pierwsze sprawdzić czy wał się obraca bez oporów korbą czy za pasek.
Koniecznie trzeba go odpalić by zweryfikować resztę.
Za tę cenę jeśli będzie normalnie pracował, jeździł to opłaca się.
Szczawiu
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2023, 20:32

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Szczawiu »

Grigs dziekuje Ci za podpowiedz. Muszę zorganizować transport zetora i miejsce gdzie go będę przywracał do żywych, bo u obecnego właściciela to nie jest możliwe. Sprzedający udzielił mi rabatu do odpalenia zapłacę mniej a jak odpali to dorzucę mu jeszcze trochę siana. Myśle ze dobra umowa. Trzeba być człowiekiem a nie tylko kasa i oszustwo. Jak to mówią chytry dwa razy traci. Ja się w ogóle nie targowalem i od razu zgodziłem się na taki układ.
Traktor stoi około 60 km ode mnie wiec prosze o trochę cierpliwości. Jak go odbiorę to wrzucę zdjęcia aby znawcy tematu mogli fachowym okiem ocenić czy było rzeczywiście warto 😀.
Oczywiście muszę ogarnąć tez nowy akumulator. Producent podaje 12 V , 85 Ah i 6 SST - nie wiem co to jest 6 SST ???
Gdyby ktoś mógł się ze mną podzielić jaki akumulator jest odpowiedni to prosze bardzo. Oczywiście chętnie się dowiem co to jest SST😉
Dziekuje 👍
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Zetor 2011 czy warto kupic ?

Post autor: Martek »

Szczawiu pisze: 05 sie 2023, 0:32
Gdyby ktoś mógł się ze mną podzielić jaki akumulator jest odpowiedni to prosze bardzo.
Dziekuje 👍
Praktycznie kazdy sprawny akumulator z osobowki bedzie ok.
4011 odpala na 45ah to pol tego silnika w 2011 z palcem w d...przekreci :D akumulator to chyba ostatnia rzecz ktora sie musisz przejmowac, najpier wymiana wszystkich oleji i filtrow a potem mozesz szukac przyczyny czemu silnik zle dzialal i wtryski zostaly odlaczone.
ODPOWIEDZ