Czy ktoś wie jak wyregulować Jikov 30 POH ?

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Awatar użytkownika
lxxx20
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2017, 20:31

Czy ktoś wie jak wyregulować Jikov 30 POH ?

Post autor: lxxx20 »

Cześć wszystkim.

Chciałbym was zapytać czy ktoś się orientuje jak poprawnie wyregulować gaźnik w dziku ? Wpadł mi w ręce oryginalny Jikov (nowy) i chciałbym wrócić do niego w moim dziku ale nie potrafię go wyregulować.
Silnik normalnie zapala i ładnie chodzi na wolnych obrotach ale po dodaniu gazu dławi się.
Fredrigez#9146
Posty: 67
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:41

Re: Czy ktoś wie jak wyregulować Jikov 30 POH ?

Post autor: Fredrigez#9146 »

Ale odpala i chodzi tylko na ssaniu, czy po wyłączeniu ssania również chodzi dobrze?
Awatar użytkownika
lxxx20
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2017, 20:31

Re: Czy ktoś wie jak wyregulować Jikov 30 POH ?

Post autor: lxxx20 »

Po wyłączeniu ssania na wolnych obrotach dalej ładnie pracuje, chyba że dodam gazu to zaczyna się dławić.

Najgorsze jest to że on nie reaguje na te regulację, tzn jak by nie ustawił to on pracuje tak samo.
Pytanie jeszcze czy ja kręcę dobrymi śrubkami tzn tą taką "żółtą" od góry bliżej filtra i tą "szarą" od boku bliżej silnika

A jeszcze jedno raz wydawało mi się że udało się go ustawić tzn pracował ładnie zarówno na wolnych i wkręcał się na wysokie obroty. Z tym że nie jeździłem i nie sprawdziłem go pod obciążeniem bo musiałem coś załatwić w każdym razie kiedy wróciłem do niego po ok. godzinie zapaliłem to zabawa zaczęła się od nowa.

Słabym pocieszeniem ale jednak jest to że ładnie zapala i równo chodzi na wolnych obrotach.
Fredrigez#9146
Posty: 67
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:41

Re: Czy ktoś wie jak wyregulować Jikov 30 POH ?

Post autor: Fredrigez#9146 »

Wyglada to na brudny gaznik, zacząłbym od rozebrania go w mak, przedmuchac dobrze wszystkie kanaliki, sprawdzić czy dysze sa drożne, broń Boże nie przepychać ich niczym. Jesli czyszczenie nie pomoże mozna sprobowac zmienic poziom paliwa w komorze pływakowej,
Fredrigez#9146
Posty: 67
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:41

Re: Czy ktoś wie jak wyregulować Jikov 30 POH ?

Post autor: Fredrigez#9146 »

Wygląda to na brudny gaznik, zacząłbym od rozebrania go w mak, przedmuchać dobrze wszystkie kanaliki, sprawdzić czy dysze sa drożne, broń Boże nie przepychać ich niczym. Jesli czyszczenie nie pomoże można spróbować zmienić poziom paliwa w komorze pływakowej, ale tam bym raczej nie grzebał za bardzo.
Awatar użytkownika
lxxx20
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2017, 20:31

Re: Czy ktoś wie jak wyregulować Jikov 30 POH ?

Post autor: lxxx20 »

Ja od czyszczenia zacząłem, zanim go w ogóle założyłem. Co do poziomu paliwa to lustro benzyny jest ok 2mm poniże tzwj talerzyka.
ODPOWIEDZ