Prądnica regulator

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
pop
Posty: 790
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Prądnica regulator

Post autor: pop »

arturwietnamczyk pisze: 03 paź 2023, 10:27 Z tego co czytałem to do regulatora rg15d przychodzi prądnica p20d i jest to zestaw z c360, ciekawe czy regulator rg15m jest zamienny z rg15d gdyż oba są przystosowane do instalacji z minusem na masie. Prawdopodobnie chodzi o amperaż prądnicy oraz kierunek wyjścia złączy regulatora.
Układ ładowania z prądnicą jest o wiele bardziej zawiły niż z alternatorem.Prądnice bez względu na to,czy pracują z (+)czy (-) na masie mogą mieć odmienne sposoby wzbudzania oraz jak już wspomniałeś "uszyty na miarę" regulator w zależności od mocy prądnicy (nie dotyczy regulatorów elektronicznych,które mają zwykle płynna regulację prądu),dlatego stosujemy taki regulator ,jaki jest przypisany do danej prądnicy,chyba,że ktoś ma w tym temacie wiedzę i może zrobić po swojemu.Odnośnie tematu wiodącego,to jeśli nie mamy dostępu do regulatora od pewnego producenta,to taki temat dla spokoju ducha lepiej odpuścić,bo sposób pracy regulatora mechanicznego nie wybacza niewłaściwych materiałów i wykonania,tysiące cykli przełączania styków jakie występują w regulatorze, nie dają szans tandetnej podróbce.
To tak ogólnie o prądnicach,choć w temacie Ursusów nie jestem zorientowany i nie zamierzam się edukować.
Beny 1
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2023, 7:04

Re: Prądnica regulator

Post autor: Beny 1 »

Dobra panowie temat rozwiązany. Włożyłem regulator rg 15m że starych zapasów.Odpalam ciągnik obroty 1600 a prad ładowania 12.3v.Nastepnie przy podłączonym mierniku zacząłem podginać dolna blaszkę napięcie wzrosło do 15v :D :D .Potem zacząłem ja cofać z powrotem i ustawiłem 14.5vprzy obrotach 1600 -2400 i jest pięknie. Dodam tylko że kontrolka gaśnie przy 800 obrotach. Więc nic nie ruszam już. Po włączeniu świateł świateł spada tak do 14,3 14,2v.Tak ,że bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1545
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Prądnica regulator

Post autor: marek »

Jak widzisz ,, nie taki diabeł straszny jak go malują.. :lol: :lol:
ODPOWIEDZ