Pompki hamulcowe I tłumik

Wszystko o naszych Ursusach
Ignacy21
Posty: 93
Rejestracja: 09 wrz 2023, 10:28

Pompki hamulcowe I tłumik

Post autor: Ignacy21 »

Czołem Panowie. Co tam u Was słychać? U mnie powrót na studia, praca, w domu człowiek tylko na weekendy I tęskno za grzebaniem w Ursusach :D więc postanowiłem ogarnąć sprawy (cenowo) z pewnymi częściami.
Z dwa tygodnie temu naprawiłem zestawem naprawczym (tak, wiem do czego one się nadają ;) ) dłuższa pompkę hamulcową. Obie niestety ciekły I hamulce bardzo słabiutkie. Po naprawie niby było coś ok, ale znowu bydle cieknie, a czasami, jak dłużej maszyna postoi, potrafi jakby zgubić ciśnienie (pedał wpada do końca, dopiero po podpompowaniu działa). W czterech sklepach które sprawdzałem, każdy poleca I ma sprzedaż pompki firmy Fragokov. Polecacie to?
Obrazek
Co do tłumika, co polecicie do c-360 3P? Zazwyczaj kupowało się emaliowany okrągły za 100, ale to po kilku godzinach jazdy szlag trafia. Zaraz się przelała, albo robi się dziura od boku. Patrzyłem coś dłuższego, Waryński?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pompki hamulcowe I tłumik

Post autor: Ursus »

Pompkę Fragokov mam u siebie i śmiga, ale jedną też kupiłem na początku i odesłałem na reklamację , bo nie dawała ciśnienia. Ale ogólnie to w miarę dobry sprzęt.

Co do tłumika - zależy co Ci się podoba - ale za dobry tłumik trzeba myślę ok. 200 zł dać.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Marcin25
Posty: 23
Rejestracja: 03 sie 2023, 20:15

Re: Pompki hamulcowe I tłumik

Post autor: Marcin25 »

Może tłumik z inoxu od warynskiego? Jest wersja zagięta końcówka i prosta z klapką.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pompki hamulcowe I tłumik

Post autor: Ursus »

Z Waryńskiego mam u siebie tłumik do C-360 w wersji czarnej, mogę pocykać jakieś dokładne fotki jak jesteś zainteresowany.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Pompki hamulcowe I tłumik

Post autor: Martek »

Nie słyszałem o dostepnych lepszych pompkach od Fragokov wiec tutaj dylematu nie ma. Odpowietrzaja sie szybciej lub dluzej, ale jak już zaczna dzialac to jest ok.
Z tlumikiem do wyboru do koloru, kwestia gustu. Jak rekreacyjnie jezdzisz to mozna zalozyc nawet pusty od 385 :)
Ignacy21
Posty: 93
Rejestracja: 09 wrz 2023, 10:28

Re: Pompki hamulcowe I tłumik

Post autor: Ignacy21 »

Właśnie największy dylemat z tym tłumikiem. Brat się uparł a taki dłuższy, zagięty Inoxa
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Pompki hamulcowe I tłumik

Post autor: Martek »

To dobrze, przynajmniej nie ogluchniecie z bratem :)
Ignacy21
Posty: 93
Rejestracja: 09 wrz 2023, 10:28

Re: Pompki hamulcowe I tłumik

Post autor: Ignacy21 »

Oj nie zapomnę jak się w wakacje raz wypalił. To myk zwykła stalowa rurka :D Do tej pory mi w uszach brzęczy :?
ODPOWIEDZ