silnik

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
mietowy
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2023, 10:49

silnik

Post autor: mietowy »

Witam, pytanie czy major 3011 posiada świece żarowe jeśli tak to gdzie one są ?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: silnik

Post autor: Ursus »

Nie, nie posiada. To silnik z wtryskiem bezpośrednim do komory w tłoku. Nie ma świec żarowych
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
mietowy
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2023, 10:49

Re: silnik

Post autor: mietowy »

Dziękuje bardzo za informacje, majorek palił na dotyk żadnych problemów aż przyszedł dzień że tylko kręci. wymieniłem paliwo, kupiłem nowe filtry i wtryskiwacze i dalej nic tylko kręci. jaka może być przyczyna ze nie chce palić ?
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: silnik

Post autor: Martek »

Podstawa na początek to sprawdzenie drożności układu paliwowego. Masz to już opanowane?
Paliwo musi swobodnie plynąc od zbiornika, aż do rozpylaczy.
Po wymianie filtrów dobrze wszystko odpowietrzyles? Pompka ręczna dobrze pomuje? Paliwo idzie powrotem do zbiornika?
Jak wykrecisz wtryskiwacz z głwowicy i zainstalujesz go obok to te nowe wtryskiwacze dobrze rozpylaja wszystkie?
mietowy
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2023, 10:49

Re: silnik

Post autor: mietowy »

dzięki za podpowiedz, drożności nie sprawdzałem. dam znać jak uda mi się go odpalić.
Bardzo dzięki
pawlowski9
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2022, 22:37

Re: silnik

Post autor: pawlowski9 »

Majorkowi nie są nawet potrzebne świece no i tak ma odprężnik i dawkę rozruchową ( starsi mówkli na to przyśpieszacz) przy pompie wtryskowej.Więc nie są mu straszne żadne warunki
Awatar użytkownika
Tomasz3011
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:33
Lokalizacja: Topczewo, Podlaskie

Re: silnik

Post autor: Tomasz3011 »

Może to tylko zapowietrzony układ. Miałem podobna sytuację.major palił na strzała aż nagle przestał, tak z dnia na dzień.okazało się, że pompa wtryskowa wymagała regeneracji. Odkręć którakolwiek rurkę od wtryskiwaczy i sprawdź czy paliwo dochodzi.
mietowy
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2023, 10:49

Re: silnik

Post autor: mietowy »

Dziękuję wszystkim za pomoc, po przeczyszczeniu wtrysków , wymianie filtrów ,wymianie paliwa , odpowietrzeniu - DZIAŁA JAK MŁODY !!! :D
ODPOWIEDZ