rs 09 dostępność części

Czyli RS i inne
Awatar użytkownika
młody98
Posty: 25
Rejestracja: 31 paź 2023, 19:43

rs 09 dostępność części

Post autor: młody98 »

koledzy kończę remont władymirca i hyba załapałem bakcyla bo już myślę o kolejnym zainteresowały mnie ogłoszenia nośników narzędzi rs09 np https://www.facebook.com/marketplace/it ... a75c8c2bef https://www.facebook.com/marketplace/it ... a75c8c2bef i powiedzcie mi jak jest z dostępem do części czy remont jest bardzo kłopotliwy był by to mój pierwszy projekt bo niby mam t25 ale od dziecka przy nim majstruje i mechanicznie moge go już składać z przysłowiowo zawiązanymi oczami i pytanko czy można gdzieś dorwać narzędzia do takiego nośnika
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1545
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: rs 09 dostępność części

Post autor: marek »

Byłem posiadaczem rs 09.Do silnika pasują niektóre części od multicara.Problemem u mnie były obudowy zwolnic i łącznika pomiędzy skrzynią a zwolnicą. Są wykonane z aluminium które śniedziało w otworach śrub i gwintów.. Nie pamiętam czy obudowa skrzyni biegów też była aluminiowa. Strach było ruszać.I nie ruszałem.W ogóle dużo obudów było z aluminium.Kupiłem go w celach wizualnych czyli stał sobie przed domem. Odpalał bez problemu..Nie mogłem uszczelnić rurek przez które przechodziły popychacze tak jak w maluchu.Pod głowicami nie ma uszczelek tylko miedziane pierścienie.Jeden lekko przepuszczał.Nie wiem czy te uszczelniacze były dostępne Dobre było to że w czasie pracy z napędem maszyn. ja używałem kosiarki Osa,można zatrzymać nośnik sprzęgłem wielotarczowym znajdującym się w skrzyni, bez wciskania sprzęgła głównego, a tylko poprzez dźwignię znajdującą się przy kierownicy.Posiadał też duży zakres zmiany napędu WOM zarówno co do wielkości obrotów jak i kierunku. Odkupiła go ode mnie firma handlująca nasionami i maszynami rolniczymi jako gadżet mający stać przed firmą,To tak co mi się przypomniało bo miałem go kilkanaście lat temu.Mój był bardziej uniwersalny niż te z ogłoszeń.Kierownicę , pedały i siedzenie można było przekładać w ten sposób że można było jechać zarówno do przodu raz mając duże koła z przodu jak kombajn lub mieć przód z przodu :D jak tradycyjny ciągnik. To było naprawdę bardzo uniwersalne urządzenie.
Awatar użytkownika
młody98
Posty: 25
Rejestracja: 31 paź 2023, 19:43

Re: rs 09 dostępność części

Post autor: młody98 »

czyli wnioskuje że będzie problematyczny w remoncie i trzeba uważać żeby nic nie było popękane bo będzie problem to dobrze zespawać ale jako maszyna bardzo ciekawa
ODPOWIEDZ