Ursus 4011 1968r

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 433
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Ursus 4011 1968r

Post autor: kumarzysta »

Jednak wszystko się opóźnia. Na razie zdjęta jedna pochwa, a tam nowe hamulce i bęben, miłe zaskoczenie 🙂 może w przyszłym tygodniu lub za 2 zacznę się brać za most,

Aktualnie walczę z układem kierowniczym w międzyczasie spawania bizona. Ten na kulki w żaden sposob ani wejść ani siedzieć nie chciał. Straciłem cierpliwość, założyłem zwykły po wyprostowaniu walu kierownicy, napawaniu i przetoczeniu osadzen pod łożyska i jest dobrze. Mam nadzieję że nie będzie pękać. Z drugiej strony wolę jednak zostać przy starym że względu na obudowę skrzyni. Szpilki dorobione, troszkę liznieta obudowa wału i jest dobrze. Miałem drugi wal, ale nie pasowała kostka nie chciała się obracać oraz był dłuższy o jakieś 5 cm i też stare zapasy. Błotniki czekaja na lekkie do gięcia i podkładowanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Młodziki chętni czegoś się nauczyć, składać i pozować do zdjęć 😁
Awatar użytkownika
RobertEmpor
Posty: 38
Rejestracja: 06 gru 2020, 11:49

Re: Ursus 4011 1968r

Post autor: RobertEmpor »

Posiadam jakby coś zbiornik do 4011 starego typu z mocowaniem do korpusu przekładni jak jest u ciebie, najchętniej zamienię się za zbiornik na 4 uchwyty mocujące, szkoda mi tego przerabiać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fortschritt Empor T-157/2 1969r https://youtu.be/Aeeqj_jTWI
Ursus C - 4011 1971r.
Silnik stacjonarny Hatz ES 79
Dolpima PS 290
ODPOWIEDZ