Zetor 25 pomocy z plecakiem

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Kowal123a
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2024, 21:13

Zetor 25 pomocy z plecakiem

Post autor: Kowal123a »

Dzień dobry jak w tytule tematu nabyłem c330 z tyłem od zetor 25 czyli skrzynia i plecak tylny. Niestety ktoś wymontował całą zawartość podnośnika udało mi się nabyć praktycznie wszystko z pomocą filmu na yt od retro traktor. Lecz mam kilka wątpliwości czy wogole dobrze to zrobiłem oraz czy czegoś nie brakuje.
Zestaw naprawczy tłoka wymieniony plus pierścienie nowe.
Nowe łożyska , podkładki pod broki boczne
Oring na wajhe
Uszczelki plecaka itd
Wszystko wyczyszczone nasmarowane włącznie z suwakiem
I tu zaczyna się problem na końcu tłoka co zakłada się element którym reguluje się wysokosc podnoszenia zauważyłem że mam podgięta te śrubę regulacyjna m6 na jakieś 13cm oraz brakuje mi sprężyny i podkładki czy można to pominąć ewentualnie zdobyć bądź czymś zastąpić
Oraz pytanie odnośnie pompy podnośnika po zalaniu olejem coś tam tłoczy jak wiadomo ma 60 lat zauważyłem że przy zębatce ktoś grzebał i wałek jest zabezpieczony od zębatki jakimś drutem tak jak by brakowało segera i kawałeczek wałka wykruszony zastanawia mnie czy to wytrzyma czy nie wyrwie zębatki od pompy dziś z uwagi że późno nie załączę już fotek ale jutro prześlę.
Jeśli temat gdzieś był to przepraszam i proszę o jakiś link z góry dziękuję za informację. Jestem nowy na forum uczę się tutaj poruszania pozdrawiam jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zetor 25 pomocy z plecakiem

Post autor: Ursus »

Wrzuć fotki to podyskutujemy wtedy :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Kowal123a
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2024, 21:13

Re: Zetor 25 pomocy z plecakiem

Post autor: Kowal123a »

Dołączam fotki śruby o którą mi się rozchodzi prawdopodobnie na te śrubę nachodziła sprezyna i podkłada ale jej nie mam czy to zadziala bez tego? oraz patent który ktoś zastosował na kółku zębatym pompy może ktoś coś podpowie.
Oraz mam pytanie odnośnie kawałka rurki która była nasunięta na wałek wom co ona tam robi oraz mam 3 blaszki dystansowe bodajże która idzie gdzie czy przed lozysko między plecakiem a skrzynia czy przed sam plecak na końcu wałka wom zaraz za łożyskiem 6307? Mam tam mała, średnia i dużą podkładkę wszystko na foto z góry dzięki.
Edytuje i dorzucam kolejne pytanie czy na dużym trybie który napędza plecak i pompę hydrauliczna powinien być jakiś klin bo jest wycięcie a ja nie posiadam nic takiego czy te koło jest tylko nabijane na wałek womu oraz mam pytanie odnośnie kolejności montazu lozyska 6307 od strony skrzyni wbić w plecak korpus i dopiero nasuwać na wom czy od razu na wom do końca i dopiero plecak?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Kowal123a
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2024, 21:13

Re: Zetor 25 pomocy z plecakiem

Post autor: Kowal123a »

Poradziłem sobie z pompą założyłem seger choć kawałek wałka jest ukruszony zostało głębiej naciete i zabezpieczone jest tam klin wiec myślę że wytrzyma.
Co do śruby regulacyjnej dobrałem podkładki oraz sprężynę oraz nabyłem nowy pręt i myślę że też to wytrzyma.
Mam tylko pytanie odnośnie montażu plecaka na traktor czy nabijać łożysko na wałek od razu do końca czy na plecak i razem z plecakiem chodzi mi o łożysko między plecakiem a bezpośrednio ścianą skrzyni na walku wom 6307 łożysko.
Oraz pytanie o te koło zębate powinien być klin owalny niestety nie posiadam czy ktoś mógłby mi podać wymiary bądź może ma na odsprzedanie z moich pomiarów wyszło że powinien mieć wymiar 7x8x60 [ wysokosc x szerokość x dlugosc ] chyba że się mylę. Pozatym reszta jest chyba już dla mnie jasna. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Zetor 25 pomocy z plecakiem

Post autor: Ursus »

Co do montażu - to w zasadzie chyba dowolnie, jak Ci pasuje - w sensie łożyska przy skrzyni. Chociaż dużo zależy od tego jak ciasny jest otwór w "plecaku".

Co do klina - wymiarów nie pamiętam, ale jeśli taki jak napisałeś to powinienem mieć.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Kowal123a
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2024, 21:13

Re: Zetor 25 pomocy z plecakiem

Post autor: Kowal123a »

Dziękuję za odpowiedź, jutro będę miał klin także zobaczymy co z tego wyjdzie.
Czy możesz mi powiedzieć coś na temat tego kawałka rurki który u mnie był na WOM nasunięta czy to jakieś zabezpieczenie przed przesuwaniem łożyska czy po prostu kogoś indywidualna fantazja i mam to wywalić?

Oraz interesuje mnie jeszcze te blaszki dystansowe są na pewno przed łożyskami na womie tylko mam 3 sztuki wydaje mi się że najmniejsza idzie na początek a te dwie na koniec wałka zaraz za łożysko.

Odnośnie montażu tej dużej zębatki na klin to rozumiem że najpierw kawałek plecaka nasunąć i potem przełożyć przez środek "plecaka" i to wszystko.

Przepraszam za tak prymitywne pytania ale pierwszy raz w życiu mam doczynienia z jakim kolwiek traktorem i tymbardziej że wszystko było rozmontowane nie przezemnie dziękuję.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: Zetor 25 pomocy z plecakiem

Post autor: Majo »

Kolo jest tylko na klinie. Rura musi byc. Podkladki najlepeij w kolejnosci tak jak byly. Ja pomieszalem sobie podkladki i mam prpblem z luzem na przekladni i wyje. A zeby cokolwiek zmienic musisz zbijac plecak, wiec ospuslilem i wyjalem boczny walek bo i tak go nie uzywam...
ODPOWIEDZ