Nierówna praca silnika 301d. S7 regulacja regulator obrotów?

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Mati kombajn YT
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2023, 13:28

Nierówna praca silnika 301d. S7 regulacja regulator obrotów?

Post autor: Mati kombajn YT »

Witam mam pytanie. Ostatnio stałem się posiadaczem silnika s301d s7. Odpala ładnie od strzała, wkręca się na obroty bardzo żwawo. Ale ma nie równa pracę na niskich obrotach. Myślałem na początku że jest problem z luzem na dźwigienkę regulatora obrotów. Zlikwidowałem doraźnie zakładając gumowy wężyk i trochę to pomogło, Ale nadal obroty faluja. Wiem że stare dobre silniki i ona mają wahania obrotów na niskich. Ale widziałem też na internecie sztuki ci pracują idealnie równo. Moj silnik jest z 84r da się jakoś wyregulować coś? Lub co sprawdzić? Świerzo go nabyłem jeszcze nic przy nim nie ruszałem więc dlatego pytanie bo w internecie nic niejawnego na ten temat nie znalazłem. Jedni piszą że się coś reguluje drudzy że ten typ tak ma. Jeszcze pytanie od czego pasuje rozpylacz do wtrysku do tego silnika i jaka wartość w barach powinna być na wtrysku?. Mam jeszcze jedno pytanie lekko poci mi się po wałku od strony korby z dekla. Jest pod tym małym dekielkiem przykręcanymi jakiś uszczelniacz? Lub jakiś sznur? Nie dużo leci z niego ale jednak chce mieć go szczelnego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Nierówna praca silnika 301d. S7 regulacja regulator obrotów?

Post autor: Bolszewik »

Na niskich zawsze będzie "utykał" przecież to jeden gar.

Po cholerę Wam wszystkim te wolne obroty ?
Za pierona tego nie rozumiem, przecież to katorga dla silnika i niczemu nie służy.

Ustaw sobie stabilne wolne, pewnie to będzie coś koło 900 obr/min. Miałem też samopała z tym silnikiem i cały pic w jego użytkowaniu to to że silnik się wysoko kręcił. Regulator obrotów jest dość prymitywny i może być tak że akurat Twój jest wychlastany. U mnie był taki moment że młoteczki waliły o obudowę. Już teraz nie pamiętam czy się coś poluzowało czy zużyło ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Mati kombajn YT
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2023, 13:28

Re: Nierówna praca silnika 301d. S7 regulacja regulator obrotów?

Post autor: Mati kombajn YT »

Muszę sprawdzić regulator. Pytam może się czegoś dowiem jakieś porady czy coś. No ekstremalnie niskie nie są potrzebne ale trochę denerwuje jak stoi i ma taką szarpiącą pracę. A i jak stoi i ma wysokie obroty. Jak nic się nie zdziała to trudno musi zostać tak ale warto coś spróbować.
MichałŁ
Posty: 19
Rejestracja: 05 sty 2019, 10:44

Re: Nierówna praca silnika 301d. S7 regulacja regulator obrotów?

Post autor: MichałŁ »

Oprócz regulatora (luzy, zacięcia) przyczyną może być także zaworek tłoczący w pompie (nieszczelny, zacina się) albo zapowietrzony układ paliwowy.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Nierówna praca silnika 301d. S7 regulacja regulator obrotów?

Post autor: Bolszewik »

Listewka co reguluje pompę wtryskową może mieć za duży luz.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ