Co to jest za wapnowacz?

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
Mati kombajn YT
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2023, 13:28

Co to jest za wapnowacz?

Post autor: Mati kombajn YT »

Witam mam pytanie, orjętuje się ktoś i mógł by podpowiedzieć co to jest dokładnie za wapnowacz i jaki model? Wydaje nam się że nie jest to polski rozsiewacz możemy się mylić. Chyba napewno nie jest to rcw na pace starej pisali coś rnm lub rmn. Lecz szukając czegoś do tą nazwą nic nie znaleźliśmy. Rozsiewacz jest większy niż nasze polskie rcw 3. Nie ma pasa ruchomej podłogi tylko ma 2 łańcuchy z łapkami a po środku jest grzbiet. Napęd łańcuchów podłogi jest brane przez przekładnie obiegowa z koła. Napęd talerzy jest hydrauliczny. Kupony był w agonalnym stanie, ale tata go odremontował i jest sprawny ale chciało byśmy się dowiedzieć co to konkretnie jest. Mile widziane jakieś książka serwisowa instrukcja obsługi czy coś w podobnie, i katalog części dobrze by było znaleźć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
arturwietnamczyk
Posty: 85
Rejestracja: 19 maja 2021, 20:59

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: arturwietnamczyk »

Rzeczywiscie paka wygląda inaczej niż u polskich, napęd talerzy z jednego hydromotoru też raczej w polskich nie występował. Według mnie moze to być czeski wyrób.
Dziadek80
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2022, 7:53

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: Dziadek80 »

arturwietnamczyk
Posty: 85
Rejestracja: 19 maja 2021, 20:59

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: arturwietnamczyk »

Ten drugi ma nowe naklejki, wiadomo że można nakleić co komu się podoba, a na tym pierwszym brak jakichkolwiek oznaczeń, większość ludzi nazywa wapniarki tak samo czyli rcw, a jest jeszcze rnp, rnw, piast,

Rcw 3 https://images.app.goo.gl/xAj6yqy8Pu3w4Rep7
Dziadek80
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2022, 7:53

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: Dziadek80 »

Chyba mam
RMN-3

Obrazek
PanSimono
Posty: 29
Rejestracja: 21 lip 2022, 10:29

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: PanSimono »

Jest to rozsiewacz RNM-3 lub w nowym oznaczeniu N017 produkowany krótko w Fabryce Maszyn Rolniczych w Brzegu na przełomie lat 70 i 80
Mati kombajn YT
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2023, 13:28

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: Mati kombajn YT »

Witam trochę zgluplem. Widziałem właśnie poprzednie odpowiedzi i jakieś ogłoszenia właśnie rcw 3 takiego jak ja mam. Ale na pace pisalo właśnie rmn rnm. Tylko był w bardzo zniszczonym stanie nie było do końca czytelne. Czyli jest to polskie rozsiewacz. O oznaczeniu rnm 3. Są dostępne jakieś informacje o nim więcej? Książka serwisowa i instrukcja napraw czy katalog części? Bo wpisując ta nazwę nic nie wyskakuje jedynie rcw 3
Ignacy21
Posty: 93
Rejestracja: 09 wrz 2023, 10:28

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: Ignacy21 »

To wygląda jak RNW3, kiedyś Taty kolega taki miał, pamiętam jak się bawiliśmy z kumplami tą tylną kierownicą/korbą że to armata :lol: A co do zdjęć czy danych to dość ciężko cokolwiek znaleźć, jak już cis jest to do RCW. No i czasami można coś pogladowego znaleźć w modach do FS22, tam chyba nawet jest RNW
Mati kombajn YT
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2023, 13:28

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: Mati kombajn YT »

No właśnie ten post w celu doinformowania się czegoś bo nic o nim nie ma tylko rcw 3
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 195
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: krzychu21 »

Obrazek
Mati kombajn YT
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2023, 13:28

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: Mati kombajn YT »

krzychu21 pisze: 28 kwie 2024, 9:52 Obrazek
Witam a może by mail pan coś więcej o nim ? Katalog części lub instrukcje obsługi czy coś w tym stylu?
PanSimono
Posty: 29
Rejestracja: 21 lip 2022, 10:29

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: PanSimono »

Rok wydania 1978, nakład 2000+60
Obrazek
PanSimono
Posty: 29
Rejestracja: 21 lip 2022, 10:29

Re: Co to jest za wapnowacz?

Post autor: PanSimono »

Jeszcze fotka rozsiewacza w stanie fabrycznym
Obrazek
ODPOWIEDZ