Gotujący się plyn

Wszystko o naszych Ursusach
Ursus c4011
Posty: 17
Rejestracja: 06 sie 2021, 15:13

Gotujący się plyn

Post autor: Ursus c4011 »

Witam. Wczoraj podczas kultywatorowania po pół godziny zaczął się gotować płyn.
Dziś rano gdy sprawdzałem nie widać żeby były bąbelki w chłodnicy. Jaka może być przyczyna tak gotującego się płynu. Termostat założony nowy
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Alchemik
Posty: 343
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Gotujący się plyn

Post autor: Alchemik »

Przy jakości obecnych części nowy to nie koniecznie sprawny.
Może być zaburzony obieg, np zapchana chłodnica, uszkodzona pompa wody, słabo naciągnięty pasek, szlam w bloku nawet itp.
Może być brudna chłodnica na zewnątrz.
Wąż u dołu chłodnicy był również bardzo gorący ( uwaga na pasek i wentylator sprawdzając) w czasie gotowania?
Ursus c4011
Posty: 17
Rejestracja: 06 sie 2021, 15:13

Re: Gotujący się plyn

Post autor: Ursus c4011 »

Tak był gorący. Termostat wyglądał na otwarty bo przelewało jak by.
Mam nagranie tylko nie mogę wstawić pliku. A na nagraniu widać jak wywala.
Ursus c4011
Posty: 17
Rejestracja: 06 sie 2021, 15:13

Re: Gotujący się plyn

Post autor: Ursus c4011 »

Mogę na meila wysłać nagranie.
Alchemik
Posty: 343
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Gotujący się plyn

Post autor: Alchemik »

Jak widać, że płyn w czasie gotowania porządnie krążył, to wychodzi, że słabo odaje ciepło.
Wymyć chłodnicę?
Ewentualnie jeśli wrzy ciecz to może być przypchany jakiś kanał w bloku, czy głowicy, lub przedmuch i robi bańkę gazu i lokalnie się przegrzewa.
Najprościej zacząć od najprostszych rzeczy. Czystość chłodnicy, naciąg pasków. Popracować i obserwować.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1554
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Gotujący się plyn

Post autor: marek »

Powiem tak.Jeżeli zdarzyło to się raz to mogłeś źle dobrać parametry silnika do obciążenia.Ale jeżeli będzie się powtarzać w innej lżejszej pracy to masz problem.Nie jestem rolnikiem ale chyba kultywatorowanie to jedno z większych obciążeń dla silnika.A jaką temperaturę wskazywał zegar?Jeżeli otworzysz korek chłodnicy zaraz po zgaszeniu nagrzenego silnika to powstaje efekt ,, butelki coli,, i zawsze wywali płyn To jak to było ?Wywaliło w czasie jazdy czy po otwarciu korka. Bo to zasadnicza różnica.
Awatar użytkownika
pop
Posty: 798
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Gotujący się plyn

Post autor: pop »

To już chyba trzeci rok ta woda się gotuje.
Ursus c4011
Posty: 17
Rejestracja: 06 sie 2021, 15:13

Re: Gotujący się plyn

Post autor: Ursus c4011 »

Zazwyczaj pracował w podobnym obciążeniu i nic się nie działo. Czy może to być wina zakamienionej chłodnicy czy raczej uszczelki pod głowicą?
Grigs
Posty: 652
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Gotujący się plyn

Post autor: Grigs »

Próbowaliście bez termostatu?
Sprawdź na zimnym stany płynu i oleju
Jeżeli na gorącym wywala całkiem aż żyga z pod korka chłodnicy to najczęściej uszczelka pod głowicą z przedmuchu ciśnienia sprężania do układu chłodzenia lub głowica/przylgnia bloku pęknięta może być.
ODPOWIEDZ