Fabrycznie niepodpięty kabelek w silniku kubota

Wszelkiego rodzaju kosiarki ciągnikowe
hanysmiglanc
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2024, 20:56

Fabrycznie niepodpięty kabelek w silniku kubota

Post autor: hanysmiglanc »

Witam niedawno kupiłem traktorek ransomes motor triple z silnikiem kubota z600-b i dzisiaj zrobiłem na nowo wiązkę elektryczną według schematu bo była wcześniej mocno uszkodzona i także lekko przerobiona. Według schematu z alternatora ma wystawać biały niepodpięty kabel i tak też jest w mojej wiązce tylko że wcześniej był on jakoś dziwnie podłączony plus był jakiś bezpiecznik przez co było dużo większe ładowanie mimo że był podłączony licznik motogodzin. Może mi ktoś powiedzieć gdzie podłączyć plus od akcesoryjnego licznika motogodzin, który buł wcześniej podłączony tylko do stacyjki, a nie do rozrządu oraz jak podłączyć ten kabel od rozrusznika. Jak co to jest to starszy model silnika z 1983 roku, który ma 3 kable wystające z alternatora i regulator napięcia z 4 wyjściami. Oto schemat
Obrazek

Obrazek
i zdjęcie białego kabla
Obrazek
Awatar użytkownika
pop
Posty: 798
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Fabrycznie niepodpięty kabelek w silniku kubota

Post autor: pop »

Prawdę mówiąc to tekst dla mnie nieco niejasny.Jeśli na schemacie przewód biały od altka jest oznaczony jako opcja(być może odczep do zasilania obrotomierza),to jaki problem?,a jeśli był gdziekolwiek podłączony,to jedynie pod AC (najprawdopodobniej plus po zapłonie),bo tam jest biały przewód.Rozrusznik ma trzy przewody,gruby czerwony z aku,brązowy na zacisk 30 stacyjki,biało-czerwony zacisk 50 stacyjki.Jeśli masz zegar godzinowy,to podpinasz pod zapłon i to wszystko.
hanysmiglanc
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2024, 20:56

Re: Fabrycznie niepodpięty kabelek w silniku kubota

Post autor: hanysmiglanc »

Sory za literówki bo rozchodzi się ciągle o alternator a nie rozrusznik i dzięki spróbuję podpiąć licznik motogodzin
ODPOWIEDZ