Problem z zarejestrowaniem Zetora

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Problem z zarejestrowaniem Zetora

Post autor: Deleted_User »

Może ktoś mi doradzi,ponieważ chce zarejestrować Zetora A-25 którego kupiłem 10 lat temu.Problem polega na tym że po kupnie nie przerejestrowałem go w ciągu 30 dni od zakupu,dlatego że, miał służyć tylko do pracy w polu,wymieniłem silnik od 330 i chciałbym go teraz zarejestrować.Posiadam dowód rejestracyjny, nie mam umowy ale mogę ją zdobyć od poprzedniego właściciela.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Problem z zarejestrowaniem Zetora

Post autor: rafal »

To wszystko jest na dobrej drodze , nie pozostaje nic innego jak sporzadzic umowę z datą do 30 dni od teraz. Zarejestrowac ta umowę w Urzedzie Skarbowym - tam bedzie płatny jakiś podatek, dlatego najlepiej wpisac w umowie cene zakupu do 1000 zł ( najlepiej 925zł)- opisac w uwagach stan techniczny niesprawny lub 80% zuzycia etc. Wówczas jest tylko symboliczna opłata.
Z umową zarejstrowaną w urzedzie skarbowym i dowodem można iśc już do wydziału komunikacji, prawdopodobnie bedzie potrzebna stara tablica. Numery silnika nie beda potrzebne , gdyż przepisy w tym zakersie zmieniły się i silnik stanowi czesc wymienną.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Problem z zarejestrowaniem Zetora

Post autor: Deleted_User »

Dzięki za odpowiedź.Bardziej interesuje mnie to czy nie będzie problemu z urzędasami w wydziale komunikacji,dlatego ,że przy przerejestrowaniu sprawdzają czy taki pojazd istnieje w ewidencji.Na podstawie tego może wyjść na jaw że był sprzedany 10 lat temu-obowiązkiem sprzedającego jest wyrejestrowanie w odpowiednim terminie.
oldtimer
Posty: 126
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:26

RE: Problem z zarejestrowaniem Zetora

Post autor: oldtimer »

To może być problem dla naszych urzędników....
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Problem z zarejestrowaniem Zetora

Post autor: rafal »

no tak, to dowiedz się czy poprzedni właściciel wyrejestrował pojazd. To faktycznie może byc problem.
ODPOWIEDZ