ile jest wart rs 09 Czy warto

Czyli RS i inne
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: krakerss »

Mam na oku ładnego Rs 09 za ( moim zdaniem) dobre pieniądze, RS 09 posiada tura ( który jest mi potrzebny koło domu), sprawność właściciel ocenia na 1000 kg ( czy to możliwe ?) Maszyna jest przywieziona w tamtym roku z Niemiec rok w kraju przy budowie mieszkania ( przywieź, podgarnąć...) Twierdzi lać i jechać.... Ile może być warta taka maszyna i czy jest sens o tym myśleć, jak z częściami ? awaryjności ? sprawnością takiego urządzenia koło domu ( zwłaszcza tur z łyżką) ? Proszę o opinie i wszelkie spostrzeżenia Cena sugerowana 6 tyś

Pozdrawiam



KOLEDZY POMOCY ( wołanie o pomoc). Dziś pojechałem 720 km aby oglądnąć tego RS-a o którym pisałem. Wiadomo jak każde ogłoszenie - sprzedający bajopisarze. Nie wiem co robić. Prosze o jakieś sugestie czy warto jak z częściami do tych maszyn np. sprzęgło ( bo raczej do wymiany ) końcówka wtryskiwacza ( bo raczej do wymiany) i cała reszta - dostępność. Ogólnie parę zdań będę wdzięczny zwłaszcza za opinie od użytkowników ( Szczepan Rafał). Mnie najbardziej zależy na tym turze mam trochę pracy dla niego a w przyszłą zimę ewentualnie na kobyłki i od zera renowacja w celach kolekcjonersko hobistycznych. Mam zdjęcia maszyn z dziś. Proszę o kontakt krótki tel ( oddzwonie ) lub na forum. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: agrotechnik »

Masz może zdjęcia tego RS-a??
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: Ursus »

Podaj telefon do siebie jak chcesz żeby ktoś do Ciebie zadzwonił :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: krakerss »

Przepraszam że tak niechlujnie pisze te posty ale jestem ostatnio przemęczony a to chyba tego efekt... Podaje numer do siebie będę bardzo wdzięczny za pomoc zależy mi na szybkiej decyzji...

600 602 971 tomaszfotografie mam mogę śmiało podesłać
nie wiem jak robi się to na forum ( może ktoś pomorze) ?
Awatar użytkownika
zmenczony
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2008, 21:32

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: zmenczony »

W informacjach na 2ej stronie jest temat "Jak dodać zdjęcie".
Jak nie poradzisz wyślij do Ursusa.
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: Szczepan-1990 »

Witam. Do Wilkowic nie pojadę :( Mały...wypadek....kur...

Więc tak. Części są dostępne, zarówno wtryskiwacze jak i sprzędło. Pasują części od Multicara ;) Tur....do 1000kg z bólem ale da radę, po jakiś tam przeróbkach na pompy Trollowskie zakładane na przedni WOM dawały radę ale wspomaganie potrzebne ;) Ale moim zdaniem do tony da radę. Silnik bezawaryjny, prosty, niezawodny :) Takie jest moje zdanie
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: krakerss »

Witam
Dzięki Kolego za odpowiedź. Maszyna jutro około 16 przyjeżdża do mnie z Włocławka. Nie wiem czy nie władowałem się z takim wyborem, jest to zdecydowanie coś rzadko spotykanego. Ale chyba właśnie dlatego kupiłem RS-a. Liczę na pomoc z Twojej strony ( pokryję wszelkie koszta związane z ksero dokumentacji dla takiej maszyny). Pozdrawiam Tomasz
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: Szczepan-1990 »

Spokojnie, damy radę. Służę pomocą ;)
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: Deleted_User »

Witam. Jestem tu nowy , ale czytam was od dobrego roku. Nazywam sie Wiktor i jestes z okolic Wrocławia. Mam nasteopujacy problem podczas rozładunku balotów siana jedne z balotów zablokowal=ny na przyczepie zsunął sie po ładowaczy czolowym i spadjac złamał kierownice i tuleje w której znajduje sie os kierownicy . Z =tym że jak si epotem okazło os zostala wygieta od uderzenia. musze teraz te os wybudowac wyprostowac i złozyc ponownie. Chce to robic dostajc sie do przegłubów od strony skrzyni biegów. tam sa przegłuboy zabezpieczone sworzniami. Pytanie brzmi jak wybic owe sworznie i czy wowoczas kierownica razem z pochwa wyjdzie do góry?
ariel336
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2012, 14:37

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: ariel336 »

czy może mi ktośpowiedzieć ile moge dostać za swojego rs-a?jak mi sie uda to wstawie zdj lub moge wysłać komuś na maila z góry dziękuje
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: Jacek ze Skansena »

Za RS-a możesz dostać do 2000zł. To jest taka cena zjadliwa. Jeśli ktoś pisał 6 tyś to cena nie do przyjęcia
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: krakerss »

3,5 - 5 tyś realna cena, zależy komu sprzedajesz, są tacy co zapłacą i powyżej 7-8 tyś
ariel336
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2012, 14:37

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: ariel336 »

wiem,że są tańsze ale w jakim stanie.......mój jest sprawny i z turem.ja juz po wszelkich upustach na reke za 5tys sprzedam..jakby ktoś był zainteresowany to podaje nr tel 889-602-241 okolice włocławka.pozdrawiam i dzięki za odpowiedz
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: GMalec »

Powiem tak, ja kupilem w styczniu rs'ka na chodzie i z dodatkowymi czesciami i jak narazie hula zobacz na allegro jeden jest za 3tys z paka na googlach znalazlem 2-rsy za 4800zl sprawdz sobie a 5tys za rs-a to troche za duzo ja dokladam 1,5-2tys i mam c328 lub t25 moze w nie najlepszym stanie ale do sklepu ide i czesci sa a z rs-em roznie bywa panewki drogie czesci czeba szukac bez obrazy to tylko moja opinia

zapomnialem dodac ze za swojego dalem 1650zl
ariel336
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2012, 14:37

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: ariel336 »

ok dzięki:)chciałem sie dowiedzieć ile za niego moge dostać i sie dowiedziałem.. te 4.5 tyś jest wart na pewno Pali na dotyk ma świece żarowe ja swojego używałem przez zime do odśnieżania mam jeszcze taką szeroką łyżke do tura:) także 4,500 tyś jakby ktoś był zainteresowany(ja dałem za niego 3700+silnik od multicara 1500+500 takie drobniejsze części jak nowa tarcza sprzęgłowa,łożysko oporowe itd nie mówimy już o moim czasie:) )
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: C360-3P »

Czyli mam rozumieć że dałeś 3700 za zwłoki i musiałeś dokupić silnik?
ariel336
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2012, 14:37

RE: ile jest wart rs 09 Czy warto

Post autor: ariel336 »

silnik zakupiłem jescze przed rsem bo zbudowałem sama na podzespołach multicara,kupiłem rs-a bardziej ze względu na jego podzespoły bo jest taki w miare ogarnięty i ma tura a co do silnika byłem tego zdania że zawsze można wymienić..no i tak sie złożyło,że ten silniczek od multicara niemalże prawie bez przeróbek pasował do rs-a no i przełożyłem ten silnik.Ale teraz zima nie zima grzeje świece i pale.poprzedni właściciel odpalał ten stary silnik za pomocą palnika gazowego i to z wielkim bólem
ODPOWIEDZ