RE: Co sądzicie o moim c-308 ? :)

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2786
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Co sądzicie o moim c-308 ? :)

Post autor: Jacek ze Skansena »

Co byś chciał usłyszeć kolego. Ten temat dobrze mogłeś poruszyć w temacie już istniej.acym.
Jak już jestem: składam Dzika 2 z silnikiem z lat 40-tych i myślę będzie to unikat w swoim rodzaju. Jak zachowuje się U 308 z tym silnikiem i jak jest rozwiązany problem ze sprzęgłem??

No widziałem i muszę przyznać, że ładnie puka silniczek. Tą kiszonke to z czego ty tam robisz z brzozy???. Co to za silniczek?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2786
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Co sądzicie o moim c-308 ? :)

Post autor: Jacek ze Skansena »

A ja myślałem, że jeździsz po tym drewnie na kiszonkę. Fajna maszyna i sprawna. Na pewno posłuży. Oryginalny silnik masz może?? I gdzie maska??
Arek
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2008, 20:04

RE: Co sądzicie o moim c-308 ? :)

Post autor: Arek »

Największa zaleta tej przeróbki to to że pomogła w użytkowaniu ,a dodatkowo obniża koszty. Ciekawi mnie zmiana silnika w Dziku może coś więcej .
Do Jacek kol Brylu chyba za młody żeby wiedział jak robiło się kiszonkę, dlatego nie poznał się na żarcie o kiszonce z brzozy.A tak na koniec to gratulacje za pokazanie ciągniczka przy różnych pracach.
gaal651
Posty: 6
Rejestracja: 15 lut 2009, 13:12

RE: Co sądzicie o moim c-308 ? :)

Post autor: gaal651 »

moje gratulacje ciągnik super, prezentacja też

http://www.retrotraktor.pl/images/smiley/flower.gif

<br><br><br><br>moje gratulacje ciągnik super ,prezentacja też<br><br><br><br>moje gratulacje ciągnik super ,prezentacja też
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: Co sądzicie o moim c-308 ? :)

Post autor: robson372 »

Ciągnik bardzo mi się podoba,jednak w oryginale jest piękniejszy.Swego czasu też myślałem o zmianie silnika z względu ekonomicznych,jednak zrezygnowałem z kilku powodów.Po pierwsze silnik diesla jest potwornie drogi i skomplikowany,po drugie musiał bym przerobić mocowania silnika i sprzęgło.Z tym maluchem to też dziwna sprawa,bo oczywiście silnik z malucha jest dużo mocniejszy ale raczej nie jest ekonomiczny.Fajne masz te filmiki,z oryginalnym silnikiem byłby jeszcze lepszy.
ODPOWIEDZ