c-308 lub Dzik-2

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Jacek ze Skansena »

Lisek jest taki sam a silnik można jeszcze dostać w całości w kwocie 200-500 zł w zależności. Zależy ile to może kosztować. I jeszcze inna sprawa czy inne podzespoły są sprawne? Oto jest pytanie.
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Dobrodziej103 »

Najlepiej pokaż fotki i podaj cenę za jaką to ktoś chce sprzedać wtedy możemy coś ci konkretniej doradzać.
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Dobrodziej103 »

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat oryginalności tego ciągnika gdy nie widzę jego zdjęcia. Jak możesz to zrób fotkę w najbliższym czasie i wtedy będziemy więcej mówić. A czy silnik da się zrobić to dowiesz się dopiero po jego rozebraniu.
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: kombi »

jesli cena przystępna to bierz
a potem sie zastanowisz i ew bedziesz naprawiał
a jak ci sie znudzi I NIE NAPRAWISZ

to nam odsprzedasz
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Dobrodziej103 »

Z tym raczej nie powinno być problemu, bo wał można przecież zregenerować a tłok podebrać lub ewentualnie dorobić. Za sam łysy ciągnik w oryginale nie dałbym więcej jak 700zł. Takie jest moje zdanie.*neutral*
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Dobrodziej103 »

Na razie daj sobie spokój i pokaż że ci nie zależy na tym Ursusie a może sprzedający zejdzie z ceny.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Bolszewik »

Istnieje coś takiego jak OC rolnika, obejmuje ono m. in. pojazdy wykorzystywane w gospodarstwie rolnym nie podlegające rejestracji.

Szczegółów należy dowiedzieć się w przedstawicielstwie firm ubezpieczeniowych.



****************************

Odpowiadając na pytanie Maxima z PW.

Nie wiem dokładnie jak to jest rozwiązane. Wiosną podczas szacowania strat w uprawach zapytałem biegłego PZU na temat czy można ubezpieczyć OC pojazdy typu SAM, nośniki itp. Odpowiedział mi że jeśli ma się OC rolnika to ono chroni również gdy spowoduję się szkodę takim właśnie pojazdem użytkowanym w gospodarstwie rolnym. Podobnie sprawa ma się z kombajnami, koparkami itd. ogólnie maszynami w gospodarstwie.

Skoro był to biegły likwidator szkód to chyba wiedział co mówi.
Natomiast szczegółów nie znam bo mnie one w sumie nie interesowały nigdy osobiście. Trzeba pytać swojego agenta ubezpieczeniowego.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: robson372 »

Mam pytanko do posiadaczy dzików.Czy wy tez macie problem z tym że paliwo ciężko dochodzi z baku do gaźnika?Po prostu gdy dzik stoi na stopce i jest w poziomie to paliwo dochodzi,ale gdy mu się zapina lisa i jest lekko pochylony to paliwo już nie chce dochodzić.Po prostu chyba poziom baku a tym samym paliwa jest niższy niż gaźnik.Zastanawia mnie czy aby to nie jest jakiś błąd konstrukcyjny w dziku.I nie wiem jak go rozwiązać,być może że kranik jest za duży?(od Junaka).Co byście poradzili?
Irus U600
Posty: 55
Rejestracja: 13 kwie 2009, 19:37

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Irus U600 »

Ciekawi mnie czy kolega Bolszewik chciałby likwidować swoją szkodę po zdarzeniu drogowym z takim posiadaczem "Dzika", który ma tylko OC z gospodarstwa?:p
***
Jeśli macie polisę OC gospodarstwa, to rzeczywiście obejmuje ona różne pojazdy w tym gospodarstwie ( nawet wóz konny czy brony ). W żadnym razie jednak nie jest to ubezpieczenie komunikacyjne. Działa ona w takim przykładowym wypadku: kiedy odwiedzi was na podwórzu wasz sąsiad, a piesek kopnie kamyk, który leżał pod kołem furmanki i stoczy się ona w bok nowiutkiego opla sąsiada, to macie szanse, że wasze OC pokryje szkodę wyrządzoną sąsiadowi:p
Żeby legalnie poruszać się po drogach publicznych "Dzikiem", musi on być zarejestrowany i ubezpieczony.
"Dziki" z papierami się zdarzają ( są zarejestrowane ), tylko ich cena w dobrym stanie zamiast 1200-1500 zł wynosi 2500-3000 zł a nawet więcej.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Bolszewik »

Nie wiem Irus U600 jak to jest nigdy żadnej szkody komunikacyjnej nie likwidowałem. I oby tak pozostało.

Wiem, a powiedział mi o tym w/w człowiek, chyba w miarę kompetentny skoro był on biegłym PZU że takie pojazdy łapią się pod OC rolnika.
Jak już wspominałem tematu nie zgłębiałem bo w sumie mnie nie dotyczy.

Rozważaliśmy różne przypadki kiedy co i jak się ubezpiecza to był tylko jeden z wątków rozmowy.

Podejrzewam że problemy by były bo każdy ubezpieczyciel w myśl swojego, zresztą często źle pojętego interesu, stara się nie wypłacić.

A co do tego że Dzika czy inny pojazd powinien być normalnie zarejestrowany u ubezpieczony żeby nie było żadnych niedomówień jak piszesz w ostatnim akapicie zgadzam się z Tobą Irus U600 w 100 % a nawet bardziej.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: kombi »

sprawę rejestracji regulują przepisy ruchu drogowego
taki pojazd zgłasza się w urzedzie komunikacyjnym i opłaca sie oc
tak mi wytłumaczyła urzedniczk urzędu kom, w stargardzie szczecińskim
gdzie się udałem w celu zasięgnięcia tz. jezyka
zgłoszeniu podlega jak moc silnika nie przekracza iluś tam koni

a ubezpiecenie to już bajka
tko by nie chciał kasy za frre
chcesz jezdzić legalnie to płac i jezdzij
jak się dowiadywałem w ubezpieczalniach to oni są ZA tylko trzeba od rzczoznawcy przedstawic papier o jakiej mocy ten silnik [a to idzie obejśc ]

I JEDZIEMY PANY
DOWIEDZ SIE W SWOIM URZ. KOM. I UBEZPIECZYCIELACH ,,TO NIC NIE KOSZTUJE ,, ale co region to inne przepisy
a jak się dowiesz to podziel się z nami info

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Jacek ze Skansena »

G R A T U L A C J E !!!
Arek
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2008, 20:04

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Arek »

Może ktoś wie gdzie znajduje się fabryczny numer na skrzyni Dzika tzw nr podwozia?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Jacek ze Skansena »

Arek nr Dzika jest po prawej stronie (stojąc za nim) na bloku skrzyni biegów na jakby wyciętym miejscu w okolicy dokręcanego elementu, na którym jest przykręcany silnik. Te dwa elementy są ze sobą łączone i tam szukaj.Nie da się nie zauważyć.
Jeśli chodzi o uszczelkę to chyba tak jest, że jej nie ma, ale proszę innych niech się wypowiedzą aby nie było niejasności.
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Dobrodziej103 »

Najlepiej zaopatrzyć się w odpowiedni ściągacz. Ja nie praktykuje jakiegoś pukania stukania i zdejmowania na siłę młotkiem*yes*
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: MARIO83 »

Ja proponuję oddac wał do zakładu w którym robią szlify, bo na wale do dzika jest czop który nie będzie łatwo chciał zejść.
ihc 64
Posty: 221
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:51

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: ihc 64 »

Maxim jeżeli to nie tajemnica to ile za niego dałeś ?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Jacek ze Skansena »

Bardzo dobra cena.
ihc 64
Posty: 221
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:51

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: ihc 64 »

Chyba nie przepłaciłeś , życzę powodzenia w remoncie.
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: MARIO83 »

Czy ktoś ma może dane na temat pojemności zbiornika paliwa w Ursusie C-308?
ODPOWIEDZ