Maszyny rolnicze do samów.

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Maszyny rolnicze do samów.

Post autor: Mentos22 »

Mam też pług do śniegu prawie gotowy zostało dorobić rolki linka na tył i heja:) Pług można dowolnie regulować w którąkolwiek stronę po przez kręcenie jarzemkiem :) Oto zdjęcia:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Maszyny rolnicze do samów.

Post autor: Bolszewik »

Zima nie straszna ;)
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Maszyny rolnicze do samów.

Post autor: Mentos22 »

Dziś skończyłem pług do śniegu oto zdjęcia i film :):)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I film :)
http://www.youtube.com/watch?v=hKUrnCpVi4w
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Maszyny rolnicze do samów.

Post autor: Mentos22 »

Właśnie wiem o tym odboju gumowym tylko że on 35 zł za pół metra kosztuje, a z tyłu przy podnośniku mam łańcuszek i na nim ustawię sobie wysokość tak na początku bo jak się śnieg ubije to można pług opuszczać całkiem na dół bez obawy o nawierzchnię :)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Maszyny rolnicze do samów.

Post autor: Bolszewik »

Moje zdanie jest takie:

1. Siłownik dwustronnego działania jest tu niezastąpiony.
Czasami bynajmniej u mnie trzeba się docisnąć żeby zerwać warstwę stwardniałego śniegu.

2. Brak regulacji konta natarcia spychacza.
W takim jak masz teraz będziesz haratał podłoże. U mnie do tego służy właśnie łącznik.

Obrazek

3. Brak ślizgu pod lemieszem. W zasadzie jaki byś kąt nie ustawił i tak będziesz rył podłożę. Ja początkowo też nie miałem ślizgu i była katastrofa. Wystarczy podspawać kątownik. Cała sztuczka polega na tym że spód kątownika jest równolegle do podłoża więc zrywa śnieg nie ryjąc podłoża. Wtedy nie potrzeba żadnej gumy.

Obrazek


Za to fajnie masz rozwiązaną zmianę skosu lemiesza.

Gumę możesz "zrobić" z kilku pasków gumy od starego taśmociągu wystarczy poskręcać je śrubami. Wiem że to chałtura ale gumy są drogie :(
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Maszyny rolnicze do samów.

Post autor: Mentos22 »

Siłownik dwustronnego działania posiadam ale jest duży nie było go jak zamontować ale za to z tyłu jest obciążnik on mi będzie dociskał pług do śniegu.Z tym kątownikiem fajnie wykombinowałeś jak będzie tak u mnie robiło to go przyspawam tak jak u ciebie P.S dzięki za poradę :)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Maszyny rolnicze do samów.

Post autor: Bolszewik »

Co ma do tego obciążnik z tyłu ? Najwyżej da ci docisk na koła. Jak trafisz na twardy śnieg lub kretowisko czy kamień to spych ci podskoczy do góry.

Kolega zrobił do T-25 na siłowniku tylko podnoszenie i działa to znacznie gorzej niż u mnie. Ja zbieram do ziemi przy opadzie ok. 20 cm za 2-3 przejazdem on za 10 w niektórych miejscach nie daje rady. Dociążenie spycha ciężarkami to tez porażka bo wtedy grzęźnie przód.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Maszyny rolnicze do samów.

Post autor: Mentos22 »

A widzisz tego nie wziąłem pod uwagę ale tak sobie myślę że z pługiem szybko się nie jeździ także wątpię żeby podskoczył bo to wszystko trochę waży ale mogę się mylić bo nie miałem jeszcze pługa z przodu
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Maszyny rolnicze do samów.

Post autor: Bolszewik »

Jeździ się najszybciej jak się da, bo wtedy śnieg odrzuca na bok. Jak jedziesz wolno to cały czas pchasz coraz więcej. Dlatego też trzeba przy pierwszym zimowym przejeździe zrobić maksymalnie szeroką trasę tak żeby było gdzie sypać skarpę śnieżną do końca zimy. Jak braknie Ci miejsca to łopata albo naprawdę ciężki sprzęt
( Mercedes Unimag jest do tego celu super :D )
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ