młocarnie zagraniczne

Wszystko o starych maszynach żniwnych ...
Awatar użytkownika
jurecq
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2009, 20:25

młocarnie zagraniczne

Post autor: jurecq »

poszperalem nieco i znalazlem wiele bardzo ciekawych przykladow, wrzucam ten bo ta maszyna zrobila na mnie orgomne wrazenie... szkoda ze nie ma schematow tych bardziej zaawansowanych, bo kilka rzeczy mnie interesuje. jest bardzo rozbudowana, nasze MCC-10 czy MSC-8 to maluszki przy niej... fotka autorstwa niejakiego alfreda:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/ol ... PH6Haisw0Q )

i jeszcze wzor dla naszej MSC-8: http://www.helo-obergurig.de/pageID_7521652.html tyle ze zintergowana z prasa.
adam12
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2008, 12:42

RE: młocarnie zagraniczne

Post autor: adam12 »

Ale bydle. jaki silnik to napędzał?
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: młocarnie zagraniczne

Post autor: Marcin125p »

To napewno są młocarnie przedwojenne, które były napędzane lokomobilami, ciągnikami bądź silnikami stacjonarnymi o mocy powyżej 30 KM.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
jurecq
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2009, 20:25

RE: młocarnie zagraniczne

Post autor: jurecq »

ma ktos jakies schematy...? jest kilka bardzo fajnych filmow na you tubie po wpisaniu hasla 'dreschmaschine' polecam :)
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: młocarnie zagraniczne

Post autor: Marcin125p »

jurecq napisał/a:
ma ktos jakies schematy...? jest kilka bardzo fajnych filmow na you tubie po wpisaniu hasla 'dreschmaschine' polecam :)
Schematy to są w jednym z artykułów o młocarniach. Jeśli chodzi o filmy to troszkę linków jest o młocarniach w temacie: "Filmiki z Internetu".
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
jurecq
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2009, 20:25

RE: młocarnie zagraniczne

Post autor: jurecq »

tak, o tamtych wiem, chodzilo mi o jakies zagraniczne, zwlaszcza tych bardziej skomplikowanych maszyn. ciekawia mnie rozwiazania i jak to wszystko dzialalo w ich przypadku, bo przekladni to tam prawie tyle co w kombajnie... niektore byly nawet zintegrowane z prasa.

PS jest jeszcze kilka plikow w 'stopkach' pod niektorymi postami, jednak nie moge ich ani sciagnac ani wyswietlic, wywala mi ze jest to plik php a zapisany na dysku i otwarty dreamweaverem jest pusty i nic w nim nie ma...
ODPOWIEDZ