trójwskaźnik do C328

Wszystko o naszych Ursusach
stojo
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2007, 15:02

trójwskaźnik do C328

Post autor: stojo »

Mam oto takie pytanie - czy można dostać jeszcze w sklepie trójwskaźnik (zegar z lewej strony z kontrolkami temperatury, ciśnienia oleju etc.)?
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: trójwskaźnik do C328

Post autor: olowaty »

Jeżeli jest taki jak w póżniejszych ursusach, to firma WIKA produkuje je cały czas. DOstępność w każdym dobrym sklepie z częściami do ciągników. Daj fotke jak możesz.
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: trójwskaźnik do C328

Post autor: Ursus c-325 »

Zapewne chodzi o taki:
http://www.allegro.pl/item711209734_wsk ... ancja.html

Oczywiście możesz poszukać tańszej oferty, bo ta do takich nie należy ;)
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: trójwskaźnik do C328

Post autor: olowaty »

O ten właśnie mi chodziło. Jest on produkcji WIKA - KFM.
Link do producenta:
http://www.wikapolska.pl/
stojo
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2007, 15:02

RE: trójwskaźnik do C328

Post autor: stojo »

Dzięki za szybkie odpowiedzi!!! Mam jeszcze jedno pytanie - jak podłączyć wskaźnik ciśnienia oleju w tym wskaźniku oryginalnym? W moim ciapku mam wskaźnik od c-330 i tam jest kontrolka z żarówką, w oryginalnym jest wskaźnik na przewód taki jak do temperatury wody (czy coś podobnego). Czujnik ciśnienia oleju w bloku wymieniałem kiedyś bo urwała się wtyczka, pokazałem w sklepie oryginalny (chyba bo wykręcony z ciągnika, a taki już był gdy kupiłem ciapka), i dano mi od c-330, jednak okazał się inny (gruby gwint w oryginale drobny). wW końcu kupiłem taki w sklepie z cześciami do samochodów ciężarowych (chyba dano mi od żuka). Więc jaki powinien być podłączony wskaźnik i jaki powinien być czujnik (czy mam oryginalny)? To jak? Pomożecie?
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: trójwskaźnik do C328

Post autor: olowaty »

Czujnik masz wkręcany. Te przewody jak piszesz to rurka bourdona.
Co do rozmiaru gwinu to nie zapewnie Cię jaki tam jest. Na tronie producenta musisz znaleźć karte katalogową i tam bedzie podane jaki jest gwint czujnika. mUsisz sprawdzić gwint jaki masz na czujniku obecnie wkręconym. Czujnik od oleju (ten do lampki) możesz wyrzucić, bo tte manometry działają bez prądu. No chyba że podświetlenie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Manometr
Tutaj masz opis działania takiego manometru.
stojo
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2007, 15:02

RE: trójwskaźnik do C328

Post autor: stojo »

a czy osiągalne są nowe czujniki ciśnienia oleju do c328 te pod wskaźnik?? Dzisiaj w sklepie poprosiłem o takowy i dano mi czujnik pod kontrolkę. Na pytanie czy nie ma takiego żeby podpiąć pod oryginalny zegar w c328 to powiedzIano mi ze takiego się juz raczej nie dostanie.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: trójwskaźnik do C328

Post autor: olowaty »

Z tego co wiem to te wskaźniki zawsze były z rurką Bourdona. Nie występowały w wersji elektrycnej. Rurka jest zakończona gwintowaną końcówką, którą wkręcasz w miejsce czujnika.
stojo
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2007, 15:02

RE: trójwskaźnik do C328

Post autor: stojo »

Chodzi mi o czujnik ciśnienia oleju który działą jak manometr - jest on wkręcany w blok silnika ursusa C-328 z lewej strony tuż przy filtrze oleju
ODPOWIEDZ