Remont-URSUS C-325

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: chrapek3011 »

No i...gitara.

Zrobiłeś kawał dobrej roboty.Byłem przekonany,że polecisz blachy akrylem.Mimo tego,czy będzie w polu robił czy też nie,jednak ja polecam akryle.Autorenolakami się już namalowałem,nigdy nie byłem z nich zadowolony mimo niby osiągniętego efektu wizualnego.Ale nic.Jakoś przeżyję.
solo424
Posty: 50
Rejestracja: 10 lis 2011, 20:33

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: solo424 »

git kolor aż się odbiłesi na nim a co dopiero będzie po polerce.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12246
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Świetna robota, patrzę z niedowierzaniem i lekką zazdrością, że u mnie tak pięknie nie idzie :D Chociaż... powoli coraz mniej zaskakujesz ;) Przyzwyczaiłeś nas do tego, że robota u Ciebie jest na najwyższym poziomie :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Paweł jak na razie skupiam się tylko na 1 ciapku ;) to się na nim "wyżywam".
O kurde już nie zaskakuję, to wymaluje go na różowo, może wtedy znowu Was zaskoczę :D

Dzięki, pozdro.
Facebook. old URSUS tractor
solo424
Posty: 50
Rejestracja: 10 lis 2011, 20:33

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: solo424 »

NIEKRZYWDZI GO przy twojej roboie będzie jeździł rużowy jesze 50 lat *sarcasm*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Mała aktualizacja.
Wczoraj nareszcie znalazłem trochę czasu, aby pomalować felgi:

Obrazek

Z efektu jestem zadowolony i z koloru też, choć na fotce felga wygląda na białą, to w rzeczywistości do bieli jej trochę brakuje:D i tak miało być :)
Facebook. old URSUS tractor
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jacek0106 »

Przy tych felgach to wykazałeś się anielską cierpliwością, no ale wreszcie gotowe do montażu.
Jednak oryginał to oryginał. Ja przednie dałem nowe, mimo że identyczne, grubsze i mocniejsze, to niestety wprawne oko znawcy wypatrzy, że zamiast nitów są spawy.



Damber ten akryl to obowiązkowo na ciapka musisz dać (najlepiej dwuwarstwówkę) bo zniweczysz na koniec całe dzieło, na szpachlach i podkładach też nie oszczędzaj, choćbyś się miał zadłużyć.
Wiem że dla mechanika to bebechy najważniejsze, ale zrób tak żeby laików wzrokowców też z butów wyrywało na widok zacnego capa.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Jacek sam się sobie dziwię, że miałem taką cierpliwość do tych felg. Przyznam się, że oglądałem nowe felgi w sklepie, bo miałem chwilę załamania i chciałem kupić nowe, ale postanowiłem spróbować no i się udało. Parę osób widziało te felgi przed naprawą, to jak powiedziałem, że chcę je prostować to patrzyli na mnie jak na wariata, mówiąc - "to jest złom, tego nie zrobisz"

Jak oglądałem dziś fotki Twojej 40-ki, to przyszła mi chęć na akryl. W 40-ce wszystko się odbija jak w lustrze.
Szpachlę kupiłem z NOVOLA - jeszcze mnie nie zawiodła. Bardzo byłem ostatnio zadowolony z podkładu epoksydowego właśnie tego producenta. Żałuję, że wcześniej tym nie robiłem, bo jak bym miał dziś podkładować korpusy ciągnika to tylko tym. Po wyschnięciu jest podobny do farby proszkowej.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: chrapek3011 »

A jednak.Bierz się za robotę!He,he.
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jacek0106 »

Właśnie też na podkład korpusów użyłem unikoru i renowacji, i teraz żałuję. Dlatego tak cię namawiam na dobre materiały, abyś spał potem spokojnie. Novol jest dobry, wczoraj tym epoksydem
alufelgi robiłem i jest to mocne podłoże. Wydaje się że drogo, ale tego z utwardzaczem jest dużo i jest wydajne. To lustro u mnie to też zieleń Novola pokryta klarem Novola.
Ja też w malowaniu byłem trochę zacofany i ostrzegam ciebie, bo chcę zobaczyć piękny finał tego projektu, a traktor jest zabytkowy i warty inwestycji.
Awatar użytkownika
misio 3p
Posty: 88
Rejestracja: 30 sie 2008, 10:50

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: misio 3p »

W sumie to tato renowacyjną malował, ja w tym czasie się tym bardzo mało interesowałem. Jeśli zakupię kolejny ciągnik (taki jest w planach) to będę malował na pewno akrylem.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Przód założony:
Obrazek

Jutro tył. Dodam, że opony ręcznie zakładałem i mogę powiedzieć, że da się to zrobić bez uszkodzenia lakieru na feldze. Oczywiście przy zakładaniu użyłem pasty do zakładania opon.
Facebook. old URSUS tractor
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jacek0106 »

Ja sobie szmatki podkładam pod montówki, szczególnie jak robię felgę chromowaną muszę uważać.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Ja dodatkowo w szmatę dałem tekturę.
Wczoraj założyłem tylko jedną oponę, a dziś z rana drugą. Nareszcie ciapek jest mobilny :)
Obrazek
Facebook. old URSUS tractor
pawel81
Posty: 78
Rejestracja: 02 lip 2011, 8:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: pawel81 »

Już jest piękna a co będzie potem*sarcasm**sarcasm*? Jak na moją steraną robotą trzydzieche spojrze to aż mnie wykręca*tdown*. Gratuluję Damber wytrwałości.:p
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jacek0106 »

Damber tak mocno przykładał się do roboty, że do tyrania też będzie musiał trzydziestkę kupić, bo jego ciapek to eksponat będzie.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Nie powiem 30-ke z pierwszej serii bym chętnie przygarną, ale nie można mieć wszystkiego *helpless*

Dziś ciapek ujrzał po raz pierwszy słońce od rozpoczęcia remontu. Myślę, że najgorsze prace zostały zakończone. Do zrobienia została elektryka, którą za niedługo się zajmę. Muszę jeszcze uzupełnić oleje i zalać układ chłodzenia płynem.

Prace polowe ciapek rozpocznie dopiero we wrześniu 2013 roku, bo wydzierżawiłem jeszcze na ten sezon pole tak więc będzie jeszcze trochę luzu po remoncie choć prac gospodarczych się troche nazbierało przez te dwa lata.
Facebook. old URSUS tractor
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Wicher »

Oj, ze swojego doświadczenia wiem że drugi ciągnik by się przydał przy takim remoncie...
Ja przez brak drugiej maszyny remont robię kosztem oryginalności. Nie stać mnie na "dwa lata" przestoju.
A jak się jeden skończy to można drugi remontować xD
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jacek0106 »

A odratujesz oryginalną elektrykę? Moja wyjęta i postawiona to niemal pion trzymała, tak była zsyfiona i zesztywniała, bryła kurzu ze smarem i olejem.
ODPOWIEDZ