RE: T25 nie wchodzi na obroty

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: T25 nie wchodzi na obroty

Post autor: drax »

Sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie, ciągnik się zapowietrza, musisz przejrzeć wszystkie rurki paliwowe, i możliwe miejsca gdzie może łapać to powietrze, powymieniać uszczelki, podkładki itd.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T25 nie wchodzi na obroty

Post autor: Bolszewik »

Dniówka zabawy albo i lepiej.

Jeśli wszystko jest dobrze nie ma prawa się zapowietrzać nawet po długim postoju.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: T25 nie wchodzi na obroty

Post autor: Deleted_User »

Jeżeli objawy, które wymieniłeś występują dopiero po kilku minutach od uruchomienia, to przyczyną może być zatkany otworek odpowietrzający w korku zbiornika paliwa.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T25 nie wchodzi na obroty

Post autor: Bolszewik »

Musi być mały otworek bo inaczej nie wkręci się na obroty.
Sprawdziłem to urywając przy dokręcaniu ową śrubkę podczas remontu, założyłem zwykła zwykłą. Traktor nie wchodził na obroty. Mechanik kazał mi od razu jechać do sklepu i kupić nową - pomogło.

Przyczyna jest prawdopodobnie taka że średnica otworu działa jak "hamulec" na przelew wtrysku. A może duży otwór powoduje że jakimś cudem od przelewu wtryskiwacza dostaje się minimalne ilości powietrza ?

Nie wiem dokładnie i nie jest to istotne w każdym razie musi być cienki otworek.


Miejscem zapowietrzania często jest pompa, fakt że była robiona w zakładzie nie oznacza że została zrobiona jak należy. Niestety z doświadczenia wiem że wiele zakładów lekceważy temat ciągników.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T25 nie wchodzi na obroty

Post autor: Bolszewik »

Zastąpienie wężyków miedzianych elastycznymi lub włożenie wstawek elastycznych to dobry pomysł. Sam włożyłem wstawki w kilka notorycznie odkręcających się przewodów. Nie wygląda to może ładnie za to nic nie jest usmarkane ropą.

Nic nie kombinuj poza w/w załóż śrubkę z małym otworem. Jeśli nie pomoże do roboty jest pompa może wtryski do ustawienia. Że ktoś robił pompę nie znaczy że zrobił - niestety ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T25 nie wchodzi na obroty

Post autor: Bolszewik »

Nie twierdzę że specjalnie zrobił źle czy niedbale.

Nie ma nieomylnych, może coś się uszkodziło w międzyczasie.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ