Traktor dla Luka ....

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Traktor dla Luka ....

Post autor: Bolszewik »

Przenoszę posty ....
Lukle napisał/a:
Witam :) Mam mały problem... mianowicie od jakiegoś czasu mam mały domek z 2 ha tylko ze znajduje się na totalnym odludziu... nie ma nic w promieniu kilkunastu kilometrów... a mechanika to pewnie w promieniu 50 km... i ponieważ nie ma nawet drogi poza droga polną potrzebuje traktor który może przetrwać wybuch bomby atomowej :) chodzi mi o traktor który nie ma w sobie żadnej elektroniki może być na korbę, na pedały *rolleyes* byle z dobrym przełożeniem byle tyko chodził... może mieć 30 lat... i dość mocy żeby zaorać pole i odśnieżyć 3 km do drogi :) ale nie chce żadnej elektroniki w nim :) może mi Ktoś coś doradzi co mam Kupić... jaki model... a i tam nie ma prądu ale jest góra duża wiec... jak by akumulator padł to może "na popych" z góry odpalić :@ bardzo proszę o jakąś rade bo jestem w kropce :o
upl napisał/a:
Wow. No trudne pytanie c308 to chyba na nic ci sie nie przyda bo trzeba by się pobawić trochę z tym pługiem poza tym to nie uciągniesz nim po śniegu.
Jaką tam masz ziemie bo jak glina, piaszczysta to c308 może być ale znowu pług do orki;(
Ja bym ci doradził tak taniej żeby było to (nasza polska myśl techniczna) c328 do 12 000zł byś kupił igłe. A jak nie to od naszych wschodnich sąsiadów Władymirec T25 (rusin) za 6000zł też byś kupił a więć nie wiem a ile masz pieniędzy na ciągnik?



A i jeszcze można go odpalić korbą.
ihc 64 napisał/a:
Chyba nie potrzebujesz rejestracji , pomyśl o samie z silnikiem np. S-320 czy innym esem .Pług to normalka a co do odśnieżania to znajdziesz parę patentów na tym forum .
Lukle napisał/a:
w sumie do 20 000 zł ze wszystkim wiec.... dlatego pytam was... bo ja nie mam pojęcia o tym :( a ziemi sa 2 ha... ale przydało by sie zaorac i coś z nią zrobic... ze sniegiem nie jest tak zle bo mam z górki wiec jakoś dam rade... gożej z awaryjnoscią i żeby nie było elektroniki... to jest dla mnie bardzo ważne... bo mechanika to raczej miał nie będe :) a ziemia to bardziej glina... a wody gruntowe mam juz na metrze :/ wiec wlasciwie kupie coś sugerując sie na waszej wiedzy*comfort*
kombi napisał/a:
jak masz kasę to kup c-330 w miarę rozsądnej cenie i moze nawet troszkę
kasy zostanie na pług i brony
taki ciapek nie dośc że mały to i prawie bezwaryjny i nawet zrobic remont garków to też dużo nie wynosi

a jak juz się zdecydujesz to napisz nam coś wybrał
Lukle napisał/a:
to napewno kupie albo C328 albo C330 tylko mam pytanie jaka jest różnica pomiedzy nimi i ktory moge w razie braku akumulatora odpalic na korbe?? :)
kombi napisał/a:
na korbę wszystkie tylko kopciucha nie zapomnij
[przecież piszesz ze masz z górki ]


a tak pozatym to sorry vinetou [ale czy kolega dobrze sie czuje i takie pytania zadaje ,jak by był całkiem ZIELONY w mechanice
czy JAJA sobie z nas robi
upl napisał/a:
W 1963 roku wdrożono do produkcji następcę Ursusa C-325, model C-328. Modernizacja ta polegała głównie na zastosowaniu mocniejszego silnika typu S-312B o pojemności skokowej 1960 cm³ i mocy maksymalnej 20,6 kW (28 KM). Dodatkowe zmiany objęły układ hydrauliczny, dzięki czemu zwiększona została jego wydajność. Produkcję Ursusa C-328 zakończono 1 lipca 1968 roku po wyprodukowaniu 75 056 egzemplarzy, kiedy to został zastąpiony modelem C-330.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-330


Sam sobie porównaj... Google nie gryzie.!

Lukle napisał/a:
Nie naprawde jestem zielony...*blushing* pewnie dlatego ze wychowałem sie w miescie... i jakos nie miałem z tym stycznosci...*hmm* a teraz jak mam ziemie i domek chciałem zacząć coś robić... a najlepszym miejscem jest forum i rozmowa z ludzmi co maja z tym stycznosc i wiedze...:) a co do google to teoria teoria a praktyka praktyką... wole zeby wybudował mi dom budowlaniec z z 20 letnim doswiadczeniem niz architekt z jakim badz doswiadczeniem bo praktyka tak naprawde tylko sie liczy... i teoretycznie to kupił bym jakies gówno a praktycznie daliscie mi do wyboru 3 ciagniki za co jestem wdzieczny;) i dlatego chciałem wiedziec jakie sa róznice bo w teori to ładnie jest napisanie a w praktyce to moze być jak to mowią... "to samo gówno tylko w nowym pakowaniu"...*lol* dlatego pytam... wiec w takim razie mam kupic C330??? i jak z ropą?? bo tam zawioze pewnie beczke 300L tak bedzie szybciej... na ile starcza i co jesli ropa sie zestarzeje?? słyszałem cos o tym ze nawet do 5 letniej ropy mozna dolac jakis olej... wprawdzie kopci ale nie ma szkody dla silnika... czy to prawda??*shop*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Traktor dla Luka ....

Post autor: drax »

a takie pytanko, nie chcesz kupić Zetora A25 lub k25 ja mam K25 i szczerze powiem, że czy to odśnieżanie czy orka, to daje rade. Zetora kupisz za 4-5 tyś a jak chesz nim odsnieżać to możesz kupić dobre łańcuchy przeciwśniegowe do niego i wtedy to śnieg Ci nie grozi, a w orce też mogą się przydać, zaś z drugiej strony jak nie masz nikogo w promieniu -nastu km, to w przypadku utopienia ma kto Cie wyciągnąć ? Władimirec T-25 ma hydraulikę dwustronnego działania, podnosisz się, podrzucasz coś pod koła i musisz wyjechać, do innych ciągników musisz popatrzeć na YT jak same wychodzą np. przy pomocy zamocowania do koła łańcuchami podkładów kolejowych lub innych pomysłów.
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Traktor dla Luka ....

Post autor: drax »

no ja mam go niecały rok, nigdy mnie nie zawiódł. Fakt stary ciągnik, ale różnica jest w cenie dlatego poddałem taką propozycje. T30 jest niedaleko mnie do sprzedania, ale przedni napęd nie na chodzie, na allegro był niedawno wystawiony, nie wiem do ilu doszła licytacja ale wycofał później właściciel oferty. Ja go osobiście nie widziałem. na allegro jest teraz 3045 za 9 tyś do sprzedania z nową kabiną, kompletem kół i skrzynią.
Awatar użytkownika
DjSTONKA
Posty: 38
Rejestracja: 14 cze 2009, 10:00

RE: Traktor dla Luka ....

Post autor: DjSTONKA »

Polecam wladimirca. Jak chcesz na korbę to możesz sobie przerobić, na YT widziałem filmik z takim wladimircem. Z przodu miał koło na które nawijało się sznurek i ciągnęło mocno, bezpieczniej niż z korbą.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Traktor dla Luka ....

Post autor: Jacek ze Skansena »

Luk jest czterocylindrowy sprawny z podnośnikiem traktorek Allis Chalmers Diesel za połowę tej ceny. Osobiście nim orałem i całkiem całkiem. Trzeba go pomalować i dorobić kawałek blachy od maski .Więcej na pw
Awatar użytkownika
DjSTONKA
Posty: 38
Rejestracja: 14 cze 2009, 10:00

RE: Traktor dla Luka ....

Post autor: DjSTONKA »

ODPOWIEDZ