c-308 lub Dzik-2

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
dzik96
Posty: 173
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: dzik96 »

Panowie jak wymienić wałek sprzęgłowy w dziku. Przymierzam się jakiś czas do wymiany, ale wolę dopytać zanim coś narobię. Czy wałek jest jakoś zabezpieczony w skrzyni? Czy jest potrzeba zdejmowania górnej pokrywy skrzyni? Albo wystarczy tylko odkręcić 3 śruby od strony sprzęgła i całość wyjdzie?
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

Odkręć sobie górę, do wymiany musisz zdjąć automat od blokad, cały, tam pod tym jest taki wkręt na śrubokręt płaski, odkręcasz lekko, śrubki te trzy też zdjąć musisz, a i jeszcze cały mechanizm wysprzęglający, tam też masz takiego wkręta na śrubokręt, powinno samo zejść lekkim uderzeniem w tył wałka, nic na siłę, lekko młotkiem. *yes*
Uważaj, tam jest na końcu łożysko oporowe, nie zgub go, to samo się tyczy pierścienia segera od włączania napędu.

Powodzenia. :)

Ps, podczas wymiany simeringu, wbij go do końca! U mnie był wbity na końcu, tarł o wycięcia na wałku, wieloklina, ktoś po prostu nie pomyślał.
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

kosiarka listwowa z ursuska c 308- adaptowana również do dzika...

jak był przekazywany napęd do samej kosiarki (paskami z wału?)
do czego była zamontowana ta kosiarka ?(bezpośrednio na ramie do zaczepu czy do liska tez)
może jakieś foto jak ktoś ma?
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Szymon »

Witam.Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem dzika2 i ogólnie jest w dobrym stanie bo już wszystko złożyłem i uruchomiłem ale mam 2 mankamenty:
-mam zbiornik do dzika ale ten na paskach i chętnie bym go wymienił na tego bez tych stalowych pasków bo mi maska trochę nie pasuje i trochę bym musiał przerobić(a nie chcę)jak nikt nie będzie miał to będę kombinował(jakby co mam jeszcze też taki zbiornik w kształcie tuby i też go mogę wymienić
-i drugie pytanie bo u mnie nie ma nic z instalacji elektrycznej i mam taki pomysł(proszę o poradę czy jest to możliwe i czy warto)chciałbym układ zapłonowy zostawić w oryginale tak jak jest bo wszystko chodzi dobrze ale chciałbym założyć akumulator 12v od motocykla który bym schował do skrzynki narzędziowej(zasilałby lampę przód i ewentualnie od przyczepy bo chciałem założyć kierunki z c330) i teraz moje pytanie odnośnie tej przeróbki(z elektryki to jakoś mi idzie ale gdyby mi to ktoś krok po kroku opisał to dam radę)czy idzie tak podłączyć żeby cewka ładowała ten akumulator?
Mam silnik z zapłonem wewnątrz.Co ewentualnie musiałbym przerobić?
Aha szukam jeszcze przedniej lampy bo kupiłem od dzika oryginalną ale ja muszę mieć tą większą a niestety mam mniejszą.Dziękuję za pomoc
chętnie bym też nabył części do dzika bo niestety nic nie ma oprócz gaźnika który niedawno zakupiłem i liska który był z dzikiem.Oczywiście w cenach dla ludzi..
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

Te cewki indukują tylko 6V, jedynie akumulator 6V i cała instalacja.
Jak dzik będzie rzucał olejem z tłumika, i będzie szwankował na średnim gazie zmień gaźnik, na gaźnik pegaz, a właściwie jego odpowiednik, od razu maszyna ożyje.

Może jakieś zdjęcia baku się znajdą?
Najlepiej poszukaj oryginalnego baku z podstawą, ja mam ale dziurawy, teraz założyłem 3l, z agregatu w kształcie rurki, przymocowałem na oryginalnej podstawie za pomocą drewnianych desek, trzyma się dobrze i nie oszpeca maszyny, bo jest pod maską.
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Szymon »

kupiłem taki: http://img36.staticclassifieds.com/imag ... nictwo.jpg i on nie pasuje bo potrzebuję taki: http://s2.galerieallegro.pl/zdjecia/z17 ... ddle/1.jpg

to teraz żeby zrobić instalację 6v ale taką współczesną bez potrzeby przełączania ładowania(bo jeśli dobrze kojarzę to tak jest w oryginale..)co bym potrzebował?



z gaźnikiem jest wszystko ok ale jak poczytałem na tym forum o problemach z nim to od razu kupiłem zapasowy....jak się okazało gaźnik jest jak nowy bez najmniejszych luzów i dałem za niego 50zł...swoją drogą dobra cena?
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

Cena dobra, co do instalacji gdzieś jest schemat, który ja robiłem poszukam.

Obrazek

Tylko w moim planie instalacji mam przerobione cewki, nie idzie jeden biegun na masę, tylko do kabla i dopiero do mostka prostowniczego.
Tu jest oryginalna: http://muerte28.republika.pl/obsl_ciagn ... 0(70r).jpg
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

oryginalny klakson do dzika z czego był (jaki pojazd)
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Szymon »

Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

Pewnie, nawet za mocny, starczył by 6v 10A, nawet taki prąd nie popłynie w instalacji w dziku, chyba że cewki będą zmienione na alternator, albo prądnicę, ale w tym silniku nie da rady.
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Szymon »

czyli teraz tak..podłączam kabel pod wyjście SW i ciągnę do mostka z mostka rozdzielam na akumulator i odbiorniki?Czy coś po drodze muszę podłączyć?to okrągłe to jak rozumiem sygnał dźwiękowy?przełącznik dwu-pozycyjny od świateł(długie krótkie)...a resztę to puki co kumam...
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

Tak od cewek świetlnych do mostka, drugi pin z mostka do masy, dwa pozostałe opisane + I - do akumulatora, tylko nie daj masy z akumulatora na masę ciągnika.*finger*
Kable które wychodzą z mostka muszą być już odizolowane od całej maszyny.

Światła podepnij bezpośrednio z cewki przez żarówkę do masy, a tak z ciekawości po co akumulator tu potrzebny?

Dodatkowe koszty i obciążenie cewek, skoro zostajesz przy oryginalnym zapłonie to nie widzę sensu.

Tak, to okrągłe to u mnie sygnał, którego nie mam tak samo jak prądu z moich cewek, które są sprawne...
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Szymon »

W oryginale był akumulator a czytałem na forum że bez niego to praktycznie lampa nie świeci...teraz jest mróz więc narazie odłożyłem prace ale jak się trochę temperatura zbliży do dodatniej to trochę się pobawię i sprawdzę jak świeci bez akumulatora....bo teoretycznie jak nie będę dawał akumulatora to wystarczy tylko kable poprzeciągać do lampy i do przełączników bez żadnych mostków?A jeszcze jedno mnie zastanawia...jak jest gniazdo pod przyczepę to jak jest tam dociągnięty prąd?jak mam zero instalacji to tam pewnie też nie będzie?



W oryginale był akumulator a czytałem na forum że bez niego to praktycznie lampa nie świeci...teraz jest mróz więc narazie odłożyłem prace ale jak się trochę temperatura zbliży do dodatniej to trochę się pobawię i sprawdzę jak świeci bez akumulatora....bo teoretycznie jak nie będę dawał akumulatora to wystarczy tylko kable poprzeciągać do lampy i do przełączników bez żadnych mostków?A jeszcze jedno mnie zastanawia...jak jest gniazdo pod przyczepę to jak jest tam dociągnięty prąd?jak mam zero instalacji to tam pewnie też nie będzie?
dzik96
Posty: 173
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:53

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: dzik96 »

snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

dzik96 napisał/a:
Dzik potrafi:)
https://www.youtube.com/watch?v=D4RqAxCrmO0
potem padają wałki ataku, sprzęgła, przekładnie ....ciekawe czemu?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Bolszewik »

C-360 trzy przyczepy, rusek czy C330 po 10 ton potem są trupy maszyny i trupy ludzie ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: AndrzejD21 »

Bo wiele osób nie umie maszyn wykorzystywać zgodnie z ich przeznaczeniem, i potem tak jest.
Wydaje mi się że widziałem go na OLX.PL, ale pewien nie jestem.

Dyskusja nie na temat. *helpless*
Szymon
Posty: 40
Rejestracja: 31 gru 2015, 22:12

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: Szymon »

dokładnie Andrzeju ten dzik wystawiony był na olx....:p że niby zadbany czy coś...*comfort*
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: c-308 lub Dzik-2

Post autor: snakeman1 »

PODZIĘKOWANIA dla Dzik96 za przesłanie katalogu przyczepki T_800Poszukuję katalog części zamiennych do silnika s261 ( dzik2) -oryginał/ skan/dobre xero.
kupie lub wymienie na inne do dzika.
ODPOWIEDZ