Ursus c-325

Ogólnie o ciągnikach
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

Ursus c-325

Post autor: piter7011 »

Witam kolegów . Namierzyłem ursusa 25 za cene 6000 tyś. morze troche zejdzie , jest zarejestrowany ale z orginału to ma maske i podstawowe podzespoły czyli silnik, skrzynie, koła itd. ale silnik do remontu, odpala lecz tylko na zaciąg lub na samostart . Moje pytanie brzmi czy są jeszcze dostepne nowe częsci do remontu i czy za tą cene warto go nabyc . Potrzebny był by mi do uprawy 3 ha lekkiej ziemi ale tylko do drobnych prac. Czy ktoś mi doradzi co zrobicWitam potrzebuje pilnej podpowiedzi co mam robic z tym traktorkiem bo nie wiem czy mam go brac . Najbardziej mi zalezy na informacji czy można jeszcze kupic częsci do kapitalki silnika, a do jutra mam się zdeklarowac . Dzięki za odpowiedzi Piter .
piter7011 napisał/a:
Witam kolegów . Namierzyłem ursusa 25 za cene 6000 tyś. morze troche zejdzie , jest zarejestrowany ale z orginału to ma maske i podstawowe podzespoły czyli silnik, skrzynie, koła itd. ale silnik do remontu, odpala lecz tylko na zaciąg lub na samostart . Moje pytanie brzmi czy są jeszcze dostepne nowe częsci do remontu i czy za tą cene warto go nabyc . Potrzebny był by mi do uprawy 3 ha lekkiej ziemi ale tylko do drobnych prac. Czy ktoś mi doradzi co zrobic . PS. jest zarejestrowany<br><br><br><br>Witam potrzebuje pilnej podpowiedzi co mam robic z tym traktorkiem bo nie wiem czy mam go brac . Najbardziej mi zalezy na informacji czy można jeszcze kupic częsci do kapitalki silnika, a do jutra mam się zdeklarowac . Dzięki za odpowiedzi Piter .
piter7011 napisał/a:
Witam kolegów . Namierzyłem ursusa 25 za cene 6000 tyś. morze troche zejdzie , jest zarejestrowany ale z orginału to ma maske i podstawowe podzespoły czyli silnik, skrzynie, koła itd. ale silnik do remontu, odpala lecz tylko na zaciąg lub na samostart . Moje pytanie brzmi czy są jeszcze dostepne nowe częsci do remontu i czy za tą cene warto go nabyc . Potrzebny był by mi do uprawy 3 ha lekkiej ziemi ale tylko do drobnych prac. Czy ktoś mi doradzi co zrobic<br><br><br><br>Witam potrzebuje pilnej podpowiedzi co mam robic z tym traktorkiem bo nie wiem czy mam go brac . Najbardziej mi zalezy na informacji czy można jeszcze kupic częsci do kapitalki silnika, a do jutra mam się zdeklarowac . Dzięki za odpowiedzi Piter .
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c-325

Post autor: damber »

Witam kolegę.
Jeśli chodzi o nowe tuleje cylindrowe i tłoki to ciężka sprawa. W sklepie już nie kupisz, jedynie jak ktoś ma ze starych zapasów, ale z tym też ciężko. Da się przerobić na tuleje z C330, ale jak nie masz tokarki to drogo wychodzi. Słyszałem jeszcze, że rozwiercają bloki ale nie wiem ile taka usługa kosztuje.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c-325

Post autor: bossmann »

ktos na foorum mial tuleje i tloki do c 325. ale na alegro jest zetor za 6000 i jak z fabryki i z pewnoscia 16 ho mozesz obrabiac pare lat bezawaryjnie.
czyzor23
Posty: 158
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:08

RE: Ursus c-325

Post autor: czyzor23 »

jeśli chodzi o ten ciągnik to bossman ma racje bierz zetora przynajmniej jest odremontowany i będziesz miał spokój na pare lat a co do c 325 to części brak i naprawdę bardzo ciężko zdobyc jeśli kupisz taki ciągnik z silnikiem do remontu to życze powodzenia anielskiej cierpliwości i nerwów napsujesz sobie co nie miara ja miałem zetora 25 z silnikiem c 325 porażka totalna silnik byl do remontu, myślałem ze zrobie remont i będzie śmigać. W dniu dzisiejszym silnik jest na złomie i zakupiłem oryginlny silnik z tulejami dał byś sobie jeszcze rade ale jak pryjdzie dopasować panewki to masakramożesz złożyc pochodzi miesiąc i soć szczeli i na złom jak byś sie już uparł to koleś w okolicach będzina ponoć ma części do c 325
tartak
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:41

RE: Ursus c-325

Post autor: tartak »

no koledzy dobrze mówia ja tez miałem na oku c325 za 6000 ale odpusciłem bo krucho z tymi czesciami a mogliby produkowac te najwazniejsze czesci tak jak do zetorka k25*zipit*
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Ursus c-325

Post autor: drandrzej »

odlew do tulei kosztuje ok 150 zł , dotaczanie drugie tyle - wychodzi ~ 300 zł na cylinder przy możliwości odratowania starego tloka (nie wiem czy w 25 była owalizacja czy był okragły - w 2 przypadku wystarczyłoby zabielić tłok,zregenerować rowki i tuleje wykonać do wymiarów tłoka )

jeśli to jedyny kłopot to raczej z $$ bo możliwość jest,, w razie czego mogę podpowiedzieć gdzie kupić surowy odlew do wykonania tulei z przesyłką
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c-325

Post autor: piter7011 »

Powitac decyzja podjęta zrezygnowałem .Ale przemyslałem ze jak będe naprawde potrzebował cos kupic to bedzie to chyba ruski t-25 podobno za te pienądze idzie cos juz w miare kupic a jak co to częsci tez jest niby więcej .Tylko legendy nie będzie , a na razie nabyłem 1 hc 102 tylko ze zdekompletowany.Pozdrawiam Piter
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c-325

Post autor: bossmann »

to wrzuc fotki tej c 325 ... bysmy rzucili okiem jak to za 6000 wyglada,
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c-325

Post autor: piter7011 »

Czesc niestety zdjęc nie mam a gośc opuścic nic nie chce bo on nie musi sprzedac tylko ja sam zapytałem tak przy rozmowie o motoryzacji a wogóle to mówił ze musi go odpalac na samostart albo benzyne i to latem bo zimą to on nie odpala .
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Ursus c-325

Post autor: Roman1313 »

czyzor23 napisał/a:
jjak byś sie już uparł to koleś w okolicach będzina ponoć ma części do c 325
Prosiłbym o namiary na PW bo może byłbym w niedalekiej przyszłości zaimnteresowany częściami.
ODPOWIEDZ