rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: marcin102m »

witam . Pomóżcie jak zarejestrować przyczepe , posiadam dowód ale nie posiadam umowy . A stało sie to tak : Pewne przedsiębiorstwo państwowe "X" posiadało ową przyczepe ( to przedsiębiorstwo też jest własnie włascicielem w dowodzie rej.) . Po pewnymm czasie "X" przerodziło sie w spółke "Y" jednak nie wymieneiono dowodu i nie zmieniono własciciela . Po nastu latach kupiłem tą przyczepe od "Y" jako złom (faktura). Inaczej sie nie dało gdyz Y nie jest faktycznym włascicielem a jest nim" X" który nie istnieje już naście lat . i co w takim wypadku zrobić ? napisac samemu umowe czy może próbować rejestrować jako sam ?? prosze opomoc
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: bossmann »

ja ze zlomu przyczepke wziolem ,zrobilem dwa zdjecia tak jak djagnosta kazal ,zrobil pierwszy przeglad i zarejstrowalem na sam.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: Wicher »

Hm, nie wiem czy kwestia nie była poruszona ale jak będzie z rejestracją w takim przypadku: mam ciągnik Ursus c 330 i przyczepę wywrotkę, wszystko zarejestrowanie na Dziadka w 1986 roku. Dziadek zmarł dawno temu, OC jest dalej normalnie opłacane, co musiałbym zrobić żeby zarejestrować ciągnik na siebie?
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: piotr31 »

Do sądu o nabycie spadku lub darowizny
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: Wicher »

Piotr31, nie wiesz czy droga jest taka "przyjemność"?
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: bossmann »

jak oplacane i przeglad jest to jezdzic i nie wyzucac pieniedzy w bloto.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: Wicher »

Tylko prędzej czy później sprawę rejestracji trzeba będzie załatwić, zresztą najpierw ciągnik musi przejść kapitalny remont, bo jeździć jeździ ale wymogów kodeksu to nie spełnia:D
Ciekawi mnie to tylko teoretycznie, bo nie uśmiecha mi się wydawanie nie wiadomo ilu pieniędzy na ciągnik który od wielkiego dzwona na szosę wyjedzie, bo pole za stodołą...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
czarny ciagnik
Posty: 73
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:16

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: czarny ciagnik »

marcin102m napisał/a:
i co w takim wypadku zrobić ? napisac samemu umowe czy może próbować rejestrować jako sam ?? prosze opomoc
nie pisz samemu umowy bo jak się wyda to nieźle umoczysz, zbierz kwity jedź do diagnosty albo WK i zapytaj co z tym począć, przyczepę nabyłeś legalnie, masz fakturę więc problemu nie powinno być
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: bossmann »

bierzesz oswiadczenie dwoch swiadkow ,sasiadow i soltysa i juz posiadasz akt wlasnosci,potem ten akt wlasnosci w komunikacji zamienic na dowod rej i wszystko.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: papiszon »

Do @Wichra. Ciągnik, narzędzia i maszyny rolnicze należą do gospodarstwa. Ten, kto przejął gospodarstwo po Twoim dziadku, na mocy aktu notarialnego, staje się włascicielem takich urządzeń. Wystarczy akt notarialny, chyba że w akcie lub testamencie ciągnik jest wyłączony z przekazania.
Od tak przejętego ciągnika nie pobiera się opłaty skarbowej tzw. wzbogacenia. Tak było i ja tak rejestrowałem swój, chyba że coś się zmieniło w przepisach, ale nie sądzę.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: Wicher »

Dziękuję Papiszon, wiele mi to rozjaśniło :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: marcin102m »

ok. wiec jeżeli nie da rady zarejestrować na podstawie tejże faktury to prosze powiedzieć jak zarejestrować te przyczepe jako sam. Ile to kosztuje i co trzeba załatwić .
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: bossmann »

na sama to ja taka przechodzilem procedure... madry uzednik niechcial zarejestrowac z dowodem rejestracyjnym ,wiec na sama pokierowal mnie do kontroli pojazdow na pierwszy przeglad tam zrobione zostaly zdjecia i od reki rysunek techniczny wykonania przyczepki,tak tylko aby bylo..... wszystko pan od przegladu malowal za 20 zl na flaszke.poczym nabil nr i juz z moja pomoca wydrukowal kwit na podstawie czego zarejestrowalem rzyczepke o ladownosci niewiekszej jak 400 kg a to temu ze w tej flaszce byla podpowiedz ze bedzie przeglad bezterminowo a nie co roku lub dwa lata.calosc okolo 400 zl.
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: marcin102m »

Ok. Dziękuje kolego Bossman za podpowiedź ale powiedz mi czy z przyczepą rolniczą procedury będą wyglądały tak samo ??
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: rejestracja przyczepy d-35 jest dowód ale brak umowy

Post autor: bossmann »

z rolnicza tak samo lub latwiej.



zalezy od wydzialu komunikacji,karzdy ma swoja polityke. ktos napisal o ciaglosci umow.... to ja mam na sprzedarz pojaz tanio, ale pojazd mnial 100000000 wlascicieli i posiadam ciaglosc umow jest to 750 kg papieru , wydzial komunikacji na 4 pietrze bez windy i prosze bardzo .... niech urzednik przejzy i rejestruje ale szybko bo szef mi dal dwie godziny wolnego bo wiecej nietrzeby zeby zarejestrowac.
ODPOWIEDZ