Deering IHC

Wszystko o starych maszynach żniwnych ...
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

Deering IHC

Post autor: lonus »

Mam pytanie czy ktoś wie jaki kolor powinna mieć snopowiązałka Deering podobna jak nie taka sama jak w skansenie w Wambierzycach bo moja odkąd pamiętam ma kolor rdzy i gdzie szukać tabliczki znamionowej lub oznaczenia jaki to typ?
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering IHC

Post autor: harvester »

wydaje mi sie ze kolor czerwony taki czerwony tlenkowy jak podkład
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering IHC

Post autor: lonus »

znalazłem kolor biały na trybach napędowych aparatów jako 1 a to pokryte kolorem czerwono-różowym tylko dość słabo się trzyma bo odłazi z brudem ObrazekObrazek
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering IHC

Post autor: harvester »

może juz ktoś ją malował dlatego farba słabo sie trzyma
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering IHC

Post autor: lonus »

Z tego co mi mówił Tata w Polsce malowana niebyła ,kolor jak młocarni ,może chwyt marketingowy sprzedawcy???
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering IHC

Post autor: harvester »

kolego lonus mam prosbe moglbys mi podac wymiary kola podporowego i tej prowadnicy na ktorej jest umieszczone
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering IHC

Post autor: lonus »

Koło podporowe 16 cali opona :)guma z opony ładnie wycięta szerokości 3 cale przynitowana ładnie do obręczy z zewnątrz bieżnika nitów nie widać ,wysokość prowadnicy 44 cm od góry do środka osi 29 cm ,szerokość 102mm ,grubość 10mm.i taki poglądowy rysunekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekKolego harvester a obudowę z korbką i mocowaniem do rozdzielacza na czas transportu posiadasz???
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering IHC

Post autor: harvester »

dzieki za zdjecia i pomiary obudowe i ta korbke mam ale kola i tej prowadnicy nie mam rozdzielacza tez, troche mi czesci brakuje , kolo zamieżam zastosowac stalowe takie jak transportowe dobrac od jakies maszyny zeby bylo podobne
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering IHC

Post autor: lonus »

Jakbyś niedaleko Szczecinka mieszkał to mam pełną felgę 16 ,podobną trochę tylko bez gumy ,czasem mają takie w wózkach do butli gazowych , na złomie (składnica części)kiedyś widziałem .
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering IHC

Post autor: harvester »

no ja calkiem inny kierunek podkarpacie
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering IHC

Post autor: lonus »

Budowa rozdzielacza deska 2 cm grubości kawałek 1,5 blachy i 2 cienkie lemiesze i rzeźbimy:)ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazeka tabliczkę znamionową masz na wale aparatu?
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering IHC

Post autor: harvester »

dzieki za zdjecia wszystko ze szczegolami mi podales a tabliczki znamionowej sie nie doszukalem chyba jej w ogole nie ma *dull*
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering IHC

Post autor: lonus »

Harvester jak byś mógł to zrób parę zdjęć napędu z koła bo ja mam w tej chwili napęd z WOM od ciągnika a napęd z koła mam zdemontowany i mam go ale nie wiem czy to na pewno ten bo sygnatur IHC nie znalazłem.



Tam gdzie jest 1 dziura w dziobie rozdzielacza to jest montowane wahliwie do składania w transport.Ramię nagarniacza patrząc od strony koła podporowego zwęża się od gwiazdy w stronę listwy przy tej samej szerokości .Otwór w stosunku do frezu do zamocowania motowideł pod kątem prostym.Obrazek
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering IHC

Post autor: harvester »

mam pare zdjęć mysle ze cos podpatrzysz Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering IHC

Post autor: lonus »

Dziś zmierzyłem kąt i jest ok. 72 stopni ,a listwy motowideł przykręcaj i wierć dopiero po wstawieniu w maszynę tak żeby listwy były 5-6 cm od masztu motowideł.Obrazek



Co do kolorystyki to tu znalazłem taką jak resztki farby w mojej http://commons.wikimedia.org/wiki/Categ ... uselang=plta biało-czerwono-granatowa.
ODPOWIEDZ