Deering

Jeśli kogoś lub czegoś poszukujesz...
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

Deering

Post autor: harvester »

witam poszukuje informacji na temat snopowiazałki Deering IHC zdjęcia , ryciny instrukcje cokolwiek
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering

Post autor: lonus »

też chciałbym instrukcje do Deeringa:)moja jest ok.1930-42roku tak podejrzewam na pewno nie młodsza później rzucę zdjęcia
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering

Post autor: harvester »

moja jest najprawdopodobniej 1933 r z kosa po lewej stronie
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering

Post autor: lonus »

19 bagnetów lewostronna ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazektak mniej więcej wygląda moja ale sprawna na skoszone przez mnie osobiście ok 25-30 ha puściła 2 snopki a jest ciągana Z 3011 na 4 biegu szosowym ok 1700-2000obr/min jak jest równe pole(według licznika 12-15 km/godz)co lekko szokowało myśliwych u których kosiłem owies
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering

Post autor: harvester »

moja tez ma 19 bagnetow ale do remontu musze znalezc plótna , koło podporowe i dorobić motowidło a koło napedowe jakie masz stalowe bo w mojej ktoś przerobił na pompowane R20
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering

Post autor: lonus »

Koło napędowe mam gumowe pełne (chyba że mi wentyl uciekł) z jedną dziurą w feldze i w kole podporowym też jest jedna dziura w feldze,koła transportowe mam stalowe ,płótna chyba ponoć z którejś polskiej pasują ale pewnie z przeróbkami .Koło podporowe z przynitowaną gumą na obwodzie raczej orginał bo sygnowane IHC a w napędowym mam wycięcie na wentyl i dziwnych przeróbek nie widać
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering

Post autor: harvester »

a może ktos posiada instrukcje do polskiej snopowiazalki konnej lub jakieś częsci ?
rorek
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2012, 18:04

RE: Deering

Post autor: rorek »

A to moje zdjecia

Obrazek

Obrazek

Obrazek
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering

Post autor: harvester »

jeśli dobrze patrzę to twoja jest prawotnąca , który to rocznik wiesz może
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Deering

Post autor: lonus »

No 6 i prawotnąca -ciekawe,ciekawi mnie czy macie w swoich deering-ach regulowaną szerokość stołu tnącego ramką z plandeką czy tylko podest składany na zawiasie Obrazek
rorek
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2012, 18:04

RE: Deering

Post autor: rorek »

Wiecej zdjec lepszej jakosci zrobie za 1,5 miesiaca jak odrzuce pare gratow. Jest w pelni dzialajaca, z plotnami , jedynie pojemnik na sznurek zgnil i jest zastapiony typowym wiadrem, .
Bede musial wziasc sie za powazny remont aby przywrocic wyglad z lat swietnosci, ale najpierw musze uruchomic sprezarke aby moc piaskowac.
Orientujecie sie moze skad wziasc fabry jak najbardziej podobne do orginalnych?
Sprzet poniemiecki
Czy jest gdzies naniesiona data produkcji?
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Deering

Post autor: harvester »

musisz popatrzeć za tabliczką może gdzies jest u mnie sie nie zachowała co do koloru hmm to raczej cos czerwonego w ciemnym odcieniu



u mnie jest za płótnami przykręcona deska na stale o szerokości około 20 cm także regulacji tam nie ma chyba że taka ramka z płótnem kiedyś była
ODPOWIEDZ