duże napięcie ładowania

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
wento
Posty: 45
Rejestracja: 10 cze 2009, 20:21

duże napięcie ładowania

Post autor: wento »

witam! dziś przy okazji poprawek przy moim ,,samie'' zmierzyłem mu napięcie ładowania, i powiem , że trochę mnie zatkało. na akumulatorze jest 15,8 , a na alternatorze ponad 16 V. Chyba trochę za dużo... i nie wiem czy tak zostawić czy wymienić regulator napięcia w alternatorze. alternator od ,, malucha'' a akumulator 12V 55Ah.
piorun1234
Posty: 228
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:55

RE: duże napięcie ładowania

Post autor: piorun1234 »

Stanowczo za dużo . Max napięcie ładowania 14,4 V . Powyżej 15V następuje gotowanie i szybko niszczy się akumulator ( oraz traci pojemność ) . Regulator napięcia prawdopodobnie padnięty .
wento
Posty: 45
Rejestracja: 10 cze 2009, 20:21

RE: duże napięcie ładowania

Post autor: wento »

tak myslałem , ale chciałem sie upewnić. Jutro zakupie regulator, i napiszę czy pomogło.



coś mnie tkneło i zmierzyłem też przy aucie i o dziwo jest też ponad 16 V. tylko mierzyłem na tym samym akumulatorze bo mam aktualnie jeden do ,,sama'' i auta. Są chyba tylko 2 możliwości : albo miernik walnięty, albo coś z akumulatorem, bo raczej chyba przy aucie regulator by nie siadł bo wymieniałem jakiś miesiąc temu. co o tym myslicie? ja próbuje dorwać teraz któregoś z sąsiadów i zmierzyć u niego, i sprawdzić ten miernik.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: duże napięcie ładowania

Post autor: Roman1313 »

Zmierz na samym akumulatorze po odpięciu od instalacji.
wento
Posty: 45
Rejestracja: 10 cze 2009, 20:21

RE: duże napięcie ładowania

Post autor: wento »

sprawdzałem już wcześniej i tez tyle samo ok 16 V. a co innego nie mam narazie jak sprawdzić bo od wczoraj nie ma mnie w domu.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: duże napięcie ładowania

Post autor: Bolszewik »

Do wymiany regulator napięcia.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: duże napięcie ładowania

Post autor: olowaty »

A ja zadam głupie pytanie. Mierzysz na zakresie dla napięć stałych czy zmiennych?
Powinno mierzyć się na stałych. Może to głupia wypowiedź z mojej strony, ale wiem po znajomych że tak potrafili mierzyć i im głupie wyniki wychodziły. :D
wento
Posty: 45
Rejestracja: 10 cze 2009, 20:21

RE: duże napięcie ładowania

Post autor: wento »

jasne , że stały:D a rozwiązałem już co to było. wziąłem drugi miernik , i pokazuje 14.1 V, więc miernik jakiś ,, rozkalibrowany" , czy coś w tym stylu i zawyża wartości.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: duże napięcie ładowania

Post autor: papiszon »

Te tanie mierniki nie są miarodajne. Często przekłamują z byle powodu. Zimno źle, gorąco też źle. Nieoryginalne przewody, źle. Miałem ich dwa i więcej nie kupię. Lepiej dołożyc trochę i kupić porządny miernik.*pissed*
Awatar użytkownika
agrohippika_pl
Posty: 31
Rejestracja: 25 sty 2012, 16:52
Lokalizacja: Kondratów
Kontakt:

RE: duże napięcie ładowania

Post autor: agrohippika_pl »

papiszon napisał/a:
Te tanie mierniki nie są miarodajne. Często przekłamują z byle powodu. Zimno źle, gorąco też źle. Nieoryginalne przewody, źle. Miałem ich dwa i więcej nie kupię. Lepiej dołożyc trochę i kupić porządny miernik.*pissed*
słaba bateria w mierniku albo zaśniedziałe kabelki

nawet tanie mierniki za 10-20zł mają błąd 0,5% na napięciu stałym czyli na zakresie 20V DC +/- 0,1V - teoretycznie oczywiście

jest sens kupować drogi miernik żeby się walał po garażu ??
Ursus C-328, Massey Ferguson 135, Romet Pony 50-M-1
ODPOWIEDZ