Narodzenie Ursus'a C45

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: Przemo »

Cobraxx pięknie Ci to idzie naprawę fajna sprawa widzę, że kolorek świetny wybrałeś mi się też podoba:p.To jeszcze trochę i nie długo będzię pierwsze bum...*eek*

Pzdr.Przemo*yes*
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: cobraxx »

drandrzej napisał/a:
Jarek podłogę przyprusz od dołu , bo chyba zapomniałeś :p

co do braków - może do Tomka się razem wybierzemy ?
potrzebuję odwiedzić Kraków , Oswięcim i Jarosław - bo jak widzę ciężko znaleźć transport okazyjny - tylko jakieś auto by się przydało - typu kangoo choćby

Podłoga jest cała pomalowana :) a na zdjęciu tak tylko się wydaje, bo to jest GRUBY nalot kurzu i pyłu :):)

A od Tomka ja na razie mie mam interesu, wszystko co mam to mi przysłał. Chyba, że coś wejdzie.....
Przemo napisał/a:
Cobraxx pięknie Ci to idzie naprawę fajna sprawa widzę, że kolorek świetny wybrałeś mi się też podoba:p.To jeszcze trochę i nie długo będzię pierwsze bum...*eek*

Pzdr.Przemo*yes*
Do pierwszego bum jescze brakuje, ale już coraz bliżej. A kolor jak już pisałem prawie każdy mi mówi, że jest lepszy.
Awatar użytkownika
Sendling
Posty: 35
Rejestracja: 28 wrz 2012, 21:55

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: Sendling »

Mam pytanie:Ile do tej pory cię to kosztowało? I na ile przewidujesz całkowity koszt po zakończeniu,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: cobraxx »

Powiem tyle, że nie mało, dawno przestałem liczyć. Za duże kwoty, a po co potem myśleć i sobie wypominać, że tyle się straciło.
Taniej wyjdzie w całości kupić cały.
Awatar użytkownika
Sendling
Posty: 35
Rejestracja: 28 wrz 2012, 21:55

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: Sendling »

Ale chociaż orientacyjnie :)
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: cobraxx »

cena nowego Fiata 500
Bizonek
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2010, 8:07

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: Bizonek »

Jak to mówią hobby się nie przelicza na pieniądze ;) Koszta swoją drogą, pięknie prezentujący się Bombaj- swoją. Piękny kolor, mi też się podoba :)
Awatar użytkownika
Sendling
Posty: 35
Rejestracja: 28 wrz 2012, 21:55

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: Sendling »

Co prawda to prawda, pięknie wyszedł, :) ja na wiosnę mam zamiar odrestaurować mojego Sendlinga D7
Ursus-C45
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:08

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: Ursus-C45 »

Ja szacuje, ze ok 35000zl wyjdzie wszystko ( czesci, robocizna i lakierowanie)
Na podstawie tego co do tej pory mam w swoich zapiskach.
Ja i tak pare rzeczy zrobilbym lepiej tyle, ze wtedy koszty rosna jeszcze bardziej i chyba nie ma sensu..

Jesli spojrzec na ceny traktorow na Allegro to chyba taniej zrobionego sprzeta sie nie kupi...
aczkolwiek slyszalem, ze za wyremontowany mozna dostac kolo 50tys. zł.
Pytajac w Belgii dostalem cene za wyremontoeanego ursusa ( byc moze tylko pomalowanego) 15tys EUR wiec nawet przy dzisiejszym kursie to wychodzi ponad 60k PLN + transport i nieznane "wnetrznosci"
Ja i tak pare rzeczy zrobilbym lepiej tyle, ze wtedy koszty rosna jeszcze bardziej i chyba nie ma sensu..
Cena remontu tez zalezy od tego jakich zniszczen dokonal czas i "dobrzy " ludzie o zawodzie zlomiarza a takze od cen po jakich sie kupi czesci brakujace. Czasem mozna kupic cos uzywanego taniej a czasem sie nie da albo trzeba czekac miesiacami...

Sendling napisał/a:
Ale chociaż orientacyjnie :)
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: cobraxx »

Nowa krótka relacja zdjęciowa
http://www.youtube.com/watch?v=dZXbb1ZtKPI
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: Ursus »

Co to za oponki przednie takie dziwne? :) Zagraniczne?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: cobraxx »

Ursus napisał/a:
Co to za oponki przednie takie dziwne? :) Zagraniczne?

Oponki pisałem wcześniej, że polskie STOMILe.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: Ursus »

To te? Jakieś dziwne, tzn bieżnik taki jakiego nie widziałem jeszcze. To chyba współczesne.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: cobraxx »

Tak to te co mówiłem, że mam podobny bieżnik. Ogólnie oponki to trochę lat mają, mam jeszcze dwie na zapas ze starego drewnianego woza.

..............................................


Wie ktoś z Was, jak ustawić luz poprzeczny wału ? W starym tyle reguluję się to podkładkami na tarczach mosiężnych.

A jak jest to w nowym typie wału ? Wał siedzi tylko na łożyskach i uszczelniaczach z jednej i z drugiej strony, ale jak to wyregulować ?<br><br><br><br>.............................................

Na pobudkę tematu wrzucam aktualny stan montażu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wykonane tulejki mosiężne, których oryginalnie w tych miejscach nie było.
Obrazek


Oraz małe dodatki ozdobne na przewody paliwowe i smarujące :)
Obrazek


Cały czas czekam za szlifem wału;/ już to któryś miesiąc. Gościu zwleka ze mną jak może, ale obiecał że na ten tydzień zrobi. Wtedy już pójdzie z górki i efekty będzie widać :D
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: brutal66 »

Ślicznie. podoba mi sie tez poprawianie oryginału poprzez tulejki. Ja w swoim Zetorku tulejowałem nawet pedały. Tokarz rochę sie zdziwił ale potem jak zobaczył cały traktorek to już wiecej nie marudził :)
Podoba tez mi się kolor, ciekawy.

Pozdrawiam i powodzenia z wałem*tup*
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: damber »

Cobraxx - cały czas podziwiam Twoją pracę przy URSUS-ie. Wielki szacun w stronę Wszystkich, którzy ożywiają te "dinozaury" techniki rolniczej. Ja bym się nigdy nie podjął takiego projektu, bo to za wysoka liga jak dla mnie. Trzymam kciuki za dalszą pracę i dalej będę śledził ten temat ;)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: drandrzej »

bardzo ładne te nakręteczki do przewodów

a wał trzeba było dostarczyć do mnie razem z cylindrem , zawoziłem swoje 2 to i Twój by się zmieścił *rofl*
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: cobraxx »

~Brutal66 kolorek to jest może nie oryginalny na ursusy, ale stosowany na bliźniaku LANZ :)

~damber ożywianie nie jest takie złe, gorzej składanie z puzzli hehe, ale jak pokazał nam wcześniej ~drandrzej wszystko jest możliwe, więc myślę że też dam radę :)
Ale co jak co, ale dla ciebie damber to by nie był żaden problem robić bombaja, pewnie połowę rzeczy byś poprawił jak to w swoim ciapku, bo to dopiero robi wielki podziw co Ty z nim robisz :D:D

Nakręteczki mosiężne, staram się dużo szczegółów właśnie w mosiądzu robić :)
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: Wicher »

Aż w kompleksy wpadam nad taką robotą, ja swojego ciapulka tak skromniutko po kawałeczku, a tu tęgi antyk i fachowo ;)
Tak trzeba trzymać dalej, byle Ci kasy i sił na koniec projektu starczało ;)

Mam nadzieję że sam będę kiedyś mógł tak pieczołowicie odbudować jakiś ciągnik.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Odrodzenie Ursus'a C45

Post autor: cobraxx »

Mała aktualizacja
Końcówki już założone na miedziane rurki :)

Obrazek
ODPOWIEDZ