Dzik wsk pomocy

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
kopalniak
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2012, 15:46

Dzik wsk pomocy

Post autor: kopalniak »

Witam.
Z racji że zamieściłem temat tam gdzie nie powinienem(za co przepraszam) ,otwieram go tu gdyż tamten został zablokowany.

Mam zamiar zbudować dzika jednosiowego z silnikiem wsk 125.
Chciałbym by wyglądał jak orginalny.Koła to by miał 15cali.
Z silnika napęd byłby na zębatke taką jak w ogarze 200 czyli 55 zębów.Ogar z tą zembadką szybko jeżdzi(przełożenie na szybkość)
-Czy tu będzie przełożenie na moc?
-Co o tym sądzicie?
-Jak waszym zdaniem sprawował by się ten sprzęcik?
-Może mam dać większą zembadkę??
-Chciałbym tym targać drzewo na wozie konnym , bronować i orać jedną skibą.Myślicie że da radę?
Pozdr.:D:p
piorun1234
Posty: 228
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:55

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: piorun1234 »

Musiałbyś i tak dołożyć jeszcze jeden stopień przełożenia byłby za szybki i słaby .
Zobacz mój obsypnik do ziemniaków na bazie silnika od WSK 125, są w nim dwa stopnie redukcji ,dzięki czemu silnik daje radę .
Silnik od WSK 125 ma około 6,2 KM ,ale przy dość wysokich obrotach , jest wtedy paliwożerny i ciężko dostać w dobrym stanie technicznym .
Dzik ma mechanizm różnicowy i łatwo nim manewrować na zakrętach , jeśli chcesz połączyć tylną zębatkę ze sztywną osią to ciężko nim będzie manewrować .
kopalniak
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2012, 15:46

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: kopalniak »

wiem ale będzie większa siła uciągu.Jak mam znależć ten obsypnik?
Skomentuje ktoś jeszcze??



z jaką prędkością ci to jedzie?Czy ma dużą siłe uciągu???
piorun1234
Posty: 228
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:55

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: piorun1234 »

Nawet trajki na bazie WSK 125 maja dodatkowe przełożenie.
https://forum.retrotraktor.pl/viewthread ... ad_id=5664
kopalniak
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2012, 15:46

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: kopalniak »

Dzięki za link.Ale powiedz mi czy gdybym dał takie przełżenie jak ty , to jaka by była prędkość maksymalna , jaka siła uciągu?
Dał bym rade wogule uciągnąć jakąś przyczepe czy wóz?
Koła chyba zmienie na 13cali żeby miał większą siłe uciągu.
Niech więcej osób wypowie sie na ten temat*sarcasm*:)
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: baro »

Tak czytam czytam ale więcej szczegółów podaj. Silnik wsk 125 a dalej jaka skrzynia? sprzęgło z wski? a może by tak silnik od wsk potem naped z silnika od wski na skrzynie od malucha na skrzyni od malucha duża zębatka i masz mechanizm różnicowy większa ilość przełozeń :D na upartego sprzęglo z malucha można by zastosować zrobić jakiś wałek na jednym końcu kolo zamchowe z malucha na drugim zębatka i wykorzystać sprzęglo z malucha nie myślałes o czymś takim?
kopalniak
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2012, 15:46

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: kopalniak »

myŚlałem o takim czyms , właśnie z silnikiem 125 ale musiałbym mieć most żeby jakoś połączyć skrzynie z kołami.Jak masz pomysł to podaj , właśnie mam 5-biegową skrzynie z bmw e34B):D:D



Kolejne pytanie to jak zamieścić tą sztywną ośke na ramie??



wypowie się ktoś jeszcze???
RobFra
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2011, 19:27

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: RobFra »

Odpowiedzi szukaj na forum o samach
http://samy.adresforum.pl/
My tu o starych i typowych konstrukcjach. Dział samy mamy w powijakach bo po co dublować fora i pytania.

Masz silnik i skrzynię. Jak je połączysz to musisz skrzynię połączyć z tylnym mostem (wiadomo most z mechanizmem różnicowym np. od Żuka). Do połączenia stosuje się wał (wał Kardana).

Po pytaniach widzę, że zaraz będziesz pytał o duperele. Jak nie wiesz jak to zrobić to daj komuś do zrobienia. Albo kup gotowego przynajmniej od razu będzie widać jak jeździ i ile uciągnie.

Edyta
Wbrew pozorom tylko na początku koszty wydają się niskie. Dojdą koszty linek, śrubek, ba przedniej osi, ramy itp, a to kosztuje.
kopalniak
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2012, 15:46

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: kopalniak »

moąe ktoś ma jeszcze inne pomysły????
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1545
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: marek »

Pierwsza wersja mojego sama była na silniku z wsk 125 + druga skrzynia i zwolnice.Gdy miał jaką taką siłę to był za wolny i np. nie odwracał skiby a jak był szybszy to był za słaby.moim zdaniem nie nadaje się.Kup sobie za 200 zł na szrocie cały zestaw napędowy od malucha , dorób koła dodaj drugą skrzynię lub zwolnice i masz sama którym naprawdę zrobisz wszystko i ma siłę uciągu potrzebną do porządnej przyczepy..Gdybyś jednak chciał zrobić coś na silniku od wsk to bez mechanizmu różnicowego nie skręcisz wcale.
Czeslaw
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2011, 23:10

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: Czeslaw »

A jak już się uprzerz na ten wsk silnik to mam taki z przedłużonym jednym koncem wału by założyc na niegododatkowa dmuchawę (mała prędkość)
RobFra
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2011, 19:27

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: RobFra »

Może nie masz daleko. Sam na silniku WSK za 200zł.
http://otomoto.pl/wsk-125-A174616.html
kopalniak
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2012, 15:46

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: kopalniak »

jestem z dolnośląskiego
klaudiusz
Posty: 183
Rejestracja: 28 mar 2010, 21:27

RE: Dzik wsk pomocy

Post autor: klaudiusz »

"kopalniak" myślałem że temat już upadł a powinien.
Silnik z wski , napędza koło z widlaka małe, zębatka z jawki czeskiej duża i to wszystko szybkość około 40 max taki sprzęt ma kolega.
I żaden inny pomysł nie wchodzi w rachubę,
:D
ODPOWIEDZ