RE: Czy się opłaca?

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Czy się opłaca?

Post autor: bossmann »

Opłaca sie. Gostek bedzie zadowolony. no chyba że c 325 jest w orginale i jak z fabryki a c 360 zatarta , niekompletna po 6 sciu dzwonach i ostatnie 29 lat stała na podwórku .



*yes*
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1549
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Czy się opłaca?

Post autor: marek »

Zależy do czego Ci potrzebny.Wiadomo że C-325 nie zrobisz tego co C-360.Argumentów za nie specjalnie widzę a przeciw C-325 słabszy wolniejszy.Może mniej pali ,ale robiąc dłużej tę samo robotę spalisz tyle samo lub więcej.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Czy się opłaca?

Post autor: damber »

To zależy jak jest "odpicowany" Jak tylko powierzchownie, to możesz na tym stracić, bo jak coś nie będzie w porządku pod względem technicznym i będziesz zmuszony naprawiać, żeby dalej użytkować ciapka, to się nie opłaca. Co jakiś czas widzę na allegro takie opisy jak - "Sprzedam C 325 po remoncie, w pełni oryginalny, stan idealny za 7 - 8 tyś. to się zaczynam śmiać, bo ja już prawie tyle na remont wydałem, a ktoś sprzedaje w takiej cenie ciapka, to widocznie dopłaca do tego interesu.
Jak będziesz się zamieniał to dobrze po oglądaj ciapka, żeby później nie było przykrych niespodzianek.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Traktorek98 »

Wiecie to jest ciapek z allegro i dam wam stronkę, nie wzracajcie uwagi na cenę bo według mnie jest kosmiczna troche. http://allegro.pl/show_item.php?item=2821548519
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Czy się opłaca?

Post autor: damber »

Zapytaj sprzedawcę co dokładnie było robione przy ciapku oprócz malowania.
Pisze tylko, że został "odrestaurowany" Odrestaurowanym to można nazwać pojazd, który jest przynajmniej w 95% odbudowany na oryginalnych podzespołach z lat jego produkcji. Ten to najwyżej jest po naprawie i malowaniu. Sprawdź podnośnik jak działa - najlepiej podnieś jakąś maszynę zwróć uwagę jak szybko podnosi, a następnie poczekaj trochę i zobacz czy czasem szybko nie opada. W jakiej kondycji są zwolnice, czy czasem nie mają luzu jak złapiesz za koło i pobujasz ciągnikiem trochę na boki. Maska z 328(bez znaczka), przednie i tylne lampy nieoryginalne, brak szperacza itd. Co z układem kierowniczym, czy nie wykazuje luzu - to musisz wszystko sprawdzić. Zamienić się jest bardzo szybko, ale później to odkręcić, to może być problem
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Traktorek98 »

No dobrze. Co do tych zwolnic to jak bedzie sie bujał to ma luzy czy jak nie bedzie sie bujał tylko cały ciagnik chodził bedzie?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Czy się opłaca?

Post autor: damber »

Jak będzie duży luz to nawet go usłyszysz, bo będzie stukał. W najlepszym przypadku będzie tylko talerzyk wału koła obluzowany, a w najgorszym siedzenia łożysk w zwolnicach będą wyrobione.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Traktorek98 »

No dobra to juz wiem o co chodzi. Jak wchodziłeś na te stronę to możesz coś powiedzeć o orginalność, czytałem temat o desce ( co sie montuje zegary itp)czy w tym jest orginał?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Czy się opłaca?

Post autor: damber »

Co do deski, to przycisk rozrusznika, czerwona kontrolka to oryginał. Wskaźnik jeden PAL prawdopodobnie od ZETOR-a 25, a drugi to już współczesny. Nie jestem pewien do końca, ale podejrzewam, że w 61 roku deski były jeszcze z prostokątnym wskaźnikiem. Kolega Chrapek ma więcej info na ten temat czy już w 61 roku montowano deski z dwoma okrągłymi wskaźnikami.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Traktorek98 »

Ok. Napisze mu wiadomość priv na ten temat.
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Czy się opłaca?

Post autor: lonus »

Zależy do czego potrzebujesz tego C 325 jak do cięższej pracy ,to przeczytaj dokładnie opis na tej stronce którą podałeś.:)
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Traktorek98 »

Jeszcze jedno mam pytanie. Na 1 i 4 zdjęciu widać taki zielony guzik, od czego on może być?



lonus nie własnie zbędna mi jest c-360 ponieważ mam narazie tylko 3ha pola, to na co mi tak duży traktor ( jak na 3ha ), a zawsze mi sie c325 podobało, tylko ta niema tego fajnego kolektoru co tak poziomo idze.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Czy się opłaca?

Post autor: damber »

Może ma świece żarowe założone i do grzania świec jest ten włącznik.
Facebook. old URSUS tractor
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Wicher »

Sam miałem chęć na coś większego... gość (też z allegro) za moje c 330 do remontu dawał mi 355 po remoncie. Ale stwierdziłem że wolę swojego obdartusa którego znam na wskroś niż obcy ciągnik.
Będzie mi większy potrzebny to się kupi sześćdziesiątki tanieją xD
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Traktorek98 »

Racja 60-tki tanieją dlatego myślę że to okazja sie zamienić na c325, gdyż lubie takie zabytki.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Czy się opłaca?

Post autor: bossmann »

Ok. ale jeżeli 60siatka robileś w polu to c325 bedzie cieżko.
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Traktorek98 »

dlaczego cieżko, a lepiej było by c330?
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Przemo »

Siema kolego widziałeś opis tej aukcji gosciu pisze cytuję "można się nim udać w cudowną przejażdżkę do sklepu po produkty spożywcze :) " także sam ocenił do czego ten traktor służy. Jeżeli masz 1 hektar no góra 2 to może Ci wystarczy, poza tym jest dużo rzeczy nie oryginalnych w tym Ciapku a w oryginalne ciężko dostać a ten bardziej mi przypomina i wskazuje na c-328 a gościu jeszcze pisze "nie mylić z C328 gdyż strasznie podobnie wyglądają" a to jak wygląda:?
Musisz sam zdecydować czy to ma być ciągnik na paradę dożynkową czy do pola Kolega Damber dobrze Ci radzi jest obcykany w ciapkach tak samo Chrapek może Ci pomóc więcej w tym temacie:p

Pozdro Przemo*yes*
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Czy się opłaca?

Post autor: Traktorek98 »

Wczoraj dużo myślałem o naszej starej C-360. Uznałem że nieopłaca sie zamieniać, w dodatku tamten ciapek niema dokumentów do rejestracji , to po co mi on. Dzieki wszystkim bardzo za pomoc, ale zostaje przy c-360, ale przynajmniej troche wiecej wiem o tych c-325. Pozdrawiam, temat możemy uznać za zamkniety.
ODPOWIEDZ