Jak ustawić dawkę paliwa Ursus S60?

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
noxes
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2013, 20:26

Jak ustawić dawkę paliwa Ursus S60?

Post autor: noxes »

Witam. Mam pytanie jak ustawić w silniku s60 dawkę paliwa? Albo chociaż może czym się ją ustawia?
Szukam i szukam i nic znalzeźć nie mogę...:o
mate72
Posty: 23
Rejestracja: 03 sie 2012, 13:24

RE: Jak ustawić dawkę paliwa Ursus S60?

Post autor: mate72 »

Sam miałem dużo problemów z `reanimacją` gorzowskich s-60, dawkę paliwa regulowałem za pomocą trybiku w pompie wtryskowej :) Regulacja przy regulatorze obrotów dodatkowo przyśpiesza/opóźnia zapłon, trzeba wtedy ściągnąć cały regulator, odkręcić śruby zabezpieczające ustawienie rozrządu, a następnie przesunąć widoczny mechanizm w odpowiednią stronę, z tego co pamiętam przyśpieszamy obracając zgodnie z ruchem wskazówek zegara(za pierwszym razem raczej nie będzie grało :)). Może to mało profesjonalna metoda, ale nie wiedziałem jak to robić. Udało mi się zdobyć kilka sztuk pomp z tych silników, każda niby taka sama z zewnątrz, jednak całkiem inna w środku... Życzę powodzenia i cierpliwości, osobiście mało co nie straciłem palca wskazującego podczas regulacji jednego s-60(zastosowałem pierścienie z ursusa c-385 i zmodyfikowany tłok, zabójcza kompresja + źle wyregulowany wtrysk paliwa w trakcie kręcenia korbą skierowała moją dłoń w stronę zawleczki zabezpieczającej jedną ze śrub od regulatora obrotów *dull*, skończyło się na obciętym z chirurgiczną precyzją na pół paznokciu ) .

EDIT:
Kiedy silnik nie chodzi równo i dźwignia od pompy wtryskowej przemieszcza się szybko, nieregularnie, winą można śmiało obciążyć regulator obrotów.

Znalazłem regulator obrotów po chałupniczej regeneracji:
Obrazek

niestety nie udało mi się znaleźć oryginalnych wnętrzności regulatora, które spełniały swoją rolę, kilkudziesięcioletni olej, często zmieszany z wodą robił swoje(w tym silniku do regulatora wlewało się olej oddzielnie, na wioskach pewnie o tym nie pamiętano :().
noxes
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2013, 20:26

RE: Jak ustawić dawkę paliwa Ursus S60?

Post autor: noxes »

kąt wtrysku jest ustawiony. Mam czeska pompę więc mogę sobie w tym okienku precyzyjnie ustawić. Hm to trzeba będzie kiedyś rozebrać cały regulator choć raz go już rozbierałem i Nic złego tam nie było chyba. Dobre jest to, że silnik bdb odpala. Przy 0st i na zimnej wodzie od pierwszego przełamania.
ODPOWIEDZ