Kolekcja Wichra

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Kolekcja Wichra

Post autor: warsztat777 »

PRZYJEDZ DO NAS TYLKO WEŚ ZE sobą kierowce mamy dobrą gościnność *tup*
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Kolekcja Wichra

Post autor: liqwidator »

ZNMR --> Zemną Nie Ma Roboty :D
Muran001
Posty: 325
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: Kolekcja Wichra

Post autor: Muran001 »

ZNMR - Związek Najfajniejszych Maszyn Rolniczych
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Kolekcja Wichra

Post autor: bossmann »

Zjednoczyc Nas Moze Retrotraktor a tak na szybkiego.
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Kolekcja Wichra

Post autor: warsztat777 »

chyba nikt nie przebije nazzwy Rt
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Kolekcja Wichra

Post autor: Wicher »

Kolejne rozwinięcie skrótu : Zdradliwa Natura Młodego/Młodej Rolnika/Rolniczki ;)

No to panowie, czas premiery!

Ze względu na chorobę kuraków (4 sztuki padli) pozostałem w domu aby zmajstrować im tiurmę. A że szybko mi poszło to czepiłem się śrutownika...

Po zamontowaniu pokryw i łożyska z tuleją wciąganą wraz z oprawą i regulatorem przykręciłem do mostu przystawkę, z czeluści stodoły wydobyłem stary, podniszczony pas transmisyjny...

Naszykowałem wiaderko mieszańca, ustawiłem trzydziestkę w linii ze śrutownikiem, pas skręciłem na śruby i założyłem zakładką przeciwnie do kierunku ruchu...

Obrazek

Obrazek

I poszedł w ruch!

Obrazek

Delikatne postukiwanie skrobaków o blachę, zapach dentysty i kurzu ze żniw oznajmił pojawienie się produktu:

Obrazek

Śrutowanie to nie taka prosta sprawa, jak pas mi nie spadał to śrutownik hamował go na przystawce, cały czas trzeba było pilnować aby nie dostał za dużo zboża między kamienie, poza tym traktor chodzi na wolnych obrotach i nieco szarpie więc praca nie jest tak płynna jak na elektryku.

Ale jak widać produkt smakuje:

Obrazek

Po wszelkich próbach śrutownik będzie wymagać poprawki-łata jest troszkę za krótka (dosłownie pół centymetra) co załatwią dłuższe szpile, pas transmisyjny to szmelc więc będę musiał nowy kupić:

Obrazek

I najważniejsze, pamiętajcie Panowie że wszelkie nasze działania przywracają powoli BLASK i chwałę starym maszynom ;)

Obrazek
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Kolekcja Wichra

Post autor: bossmann »

Kozak jesteś! Swietnie Ci to wyszło. ... i szybko.*tup*
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Kolekcja Wichra

Post autor: Mars »

Wicher, gratulacje ! Jesteś genialny i podziwiam Cię za wiedzę, chęci i wytrwałość.
Szkoda, że ja nie mam takiej smykałki do mechaniki ;) wszystko w swoim czasie ;)
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Kolekcja Wichra

Post autor: Wicher »

Dzięki Marku, wczoraj z racji tego że tak się z nim fajnie udało zacząłem dłubać przy drugim:

Obrazek

Obrazek

wykonałem podstawę, teraz poszukam kółka na pas płaski i będzie komplet ;) Oczywiście śrutowniczek w odpowiedni sposób oznakowano.



Kamieniak przekręcił worek zboża bez najmniejszych problemów poza spadającym pasem, mógłby być nieco wyższy - aby stał lepiej pod łapy na podstawie dam kantówki, które dodatkowo będą miejscem na obciążniki
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
ODPOWIEDZ