KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Regulaminy, ogłoszenia, współpraca, newsy z życia forum...
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Mars »

Tak, z września. Te ciągniki jakoś najmniej pasują do naszej rzeczywistości, chociaż są bardzo ładne ;)
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Ursus c-325 »

Popieram. Lanz musi być obowiązkowo :) Foty wyszły bajka. Ta kolorystyka i ciągnik... Poezja.
No i 1 kalendarz dla mnie.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Wicher »

Zdjęcie numer 2!
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ogólnie kiepskiej jakości te fotki ale to ostatnie jest chyba najlepszej jakości.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Ursus »

Wersja 4

STYCZEŃ
Obrazek

LUTY
Obrazek

MARZEC
Obrazek

KWIECIEŃ
Obrazek

MAJ
Obrazek

CZERWIEC
Obrazek

LIPIEC
Obrazek

SIERPIEŃ
Obrazek

WRZESIEŃ
Obrazek

PAŹDZIERNIK
Obrazek

LISTOPAD
Obrazek

GRUDZIEŃ
Obrazek




Jeszcze mała zmiana nastąpiła - na wniosek Jacka zmieniliśmy Dutrę na 3 traktorki. To już wersja czwarta, więc dobrze by było, żeby "pasował" nam ten kalendarz już w tej formie :) Jak będzie ok, to otwieram nowy temat "Kalendarze RT 2014 - zamówienia" i tam będziecie pisać kto ile itd.

W między czasie poproszę o wykonanie projektu wykonawcę, będzie też projekt okładki - chociaż moim zdaniem okładka ma najmniejsze znaczenie :) - dlatego nad jej wyborem nie będziemy dyskutować.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Jacek ze Skansena »

Paweł i jeśli wykonawca może niech określi czas wykonania abyśmy wiedzieli kiedy można je otrzymać.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Ursus »

Jak w tym tygodniu będziemy mieli zamkniętą sprawę projektu, później trzeba dać czas na zebranie kasy. Myślę, że tydzień, maks 2 tygodnie to zajmie. Dopiero jak będziemy mieli kasę daję znać wykonawcy ile sztuk ma robić - samo wykonanie ok. tygodnia pewnie zajmie. Nie wcześniej jak w połowie listopada dotrą do Was. Tak sądzę. Dlatego mi zależy cały czas, żeby się zabrać za te kalendarze wreszcie...
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Mars »

Najładniejsze zdjęcie to wrzesień ;)
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: drandrzej »

Jacek jakość jest z uploadu - poglądowa żeby było widac co jest na zdjęciu - pogorszona żeby mniejszy plik był , aparat - Pawłowy z resztą ma 12mpix i Paweł dostał już fotkę bezpośrednio z aparatu .

czekam zatem na sygnał czy już zatwierdzony kalendarz - wpłata jak wrócę bo podejrzewam że do jutra ta dyskusja się ie skończy *rofl*
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Boniek »

Ten "Mister Listopada" nie jest komórką zrobiony? Nie to że się czepiam *yes*
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: drandrzej »

no nie jest
ihc 64
Posty: 221
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:51

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: ihc 64 »

Ja uważam że dutra jest świetna i zastąpienie jej trzema traktorami w tym znowu dwa zetory to nieporozumienie . Ogólnie kalendarz i tak jest mocno zazetorowiony .
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: drandrzej »

w zasadzie 3 zetorkami

statystycznie :

Zetor 10 szt.
Ursus 2 szt
Fordson 1 szt.
Pampa 1 szt
Lanz 1 szt.
Allis 1 szt.
DT 1 szt.
Holder 1 szt
Fendt 1 szt.

faktycznie ma przewagę *rofl*


dla mnie OK ,czy dutra czy zetorki , moze Jacek chce Dutrę pokazac za rok odrestaurowaną skoro sam ją wycofał ?
Awatar użytkownika
Ciapek
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2012, 13:16

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Ciapek »

Kalendarz jest dla Nas *flower*. Dutra jest Piękna i szkoda aby jej brakło. Ktoś wcześniej pisał o pogodzie w tle, osobiście od kilku lat zaobserwowałem że w miesiącu Luty mamy największe opady oraz wtedy zalega najwięcej śniegu - gdzie właśnie brakuje go w tak oczekiwaną przez Wszystkich Wielkanoc...Obrazek

Tak też brakuje: tego realistycznego zdjęcie w maju z z Ursusem, poniżej:

Obrazek

oraz czy zastąpienie nadesłanych zdjęcia od Pana Andrzej'a z 4 na 2 gdzie widać w całej okazałości tą masywną a wręcz ,,Byczą" konstrukcję budzącą respekt nie było by lepszym pomysłem?*blushing*

Obrazek
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: drandrzej »

Ciapek , chłopie bez Pana , proosze . Tu wszyscy równi - i to własnie jest wyraz szacunku - zatem Andrzej , i tyle *rofl*
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Mars »

No rzeczywiście - Dutra to piękna maszyna ;)powinna być w kalendarzu .
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Ursus »

Nigdy nie dogodzimy wszystkim na raz. Jacek zdecydował na zamianie zdjęcia, więc nie dyskutujmy - to jego ciągniki i być może tak chciał, bo Dutrę zostawi na za rok :)

Nie możemy tak w nieskończoność. Moim zdaniem już za długo to trwa - zanoszę jutro pliki do przygotowania projektu kalendarza i zbieramy kasę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Wicher »

Masz rację Paweł, kalendarz nie może być "lipą" ale jak mamy czekać na zdjęcia których w planach nawet nie ma to nie ma co się zastanawiać.

W przyszłym roku trzeba po prostu zacząć wcześniej, jak temat będzie od stycznia założony to będziemy pamiętać o kalendarzu i brać aparaty na robotę, a co może być piękniejszego jak dwudziestka ósemka targająca za sobą wóz siana, Zetorek z konnym fikaczem albo 4011 podjeżdżające do Vistuli po odbiór ziarna...

Jestem gorącym orędownikiem pomysłu Macieja
Maciej_76 napisał/a:
Moja propozycja abyście zrobili grupowe zdjęcie osób a w tle wasze maszyny. Bo RT tworzą nie tylko maszyny ale też ludzie z sercem i pasją!
Nie każdy z Nas ma odrestaurowaną na wysoki połysk maszynę, nie każdy ma ją ukończoną, ale każdy ma pasję, chciałbym aby ukazanie tej właśnie naszej pasji było motywem przyszłorocznego kalendarza!

Więc będziemy robić zdjęcia. Zdjęcia warsztatów, ciągników rozkraczonych na polu, urwanych pługów, usmolonych mechaników, zjazdów na sznurku, wyjazdów po maszyny, zamieci śnieżnych, upałów... Wszędzie gdzie się da, z maszynami i ludźmi w tle. Właśnie ruch, praca, skrzypienie osi, zapach oleju i dym z komina budzi ducha naszych maszyn, to nie posągi które najlepiej wyglądają w dumnych pozach.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KALENDARZ RT 2014 - przygotowanie

Post autor: Ursus »

No tak, ja już dziś robiłem fotki na jesień 2015 ;)



*****************************************************





Wszyscy chętni proszę wpisywać się tutaj:

https://forum.retrotraktor.pl/viewthread ... 7469#86006

Bardzo proszę dla porządku - Ci wcześniej wpisujący się tutaj, proszę o podanie ilości również tam :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ