Agregat Uprawowy Unia

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

Agregat Uprawowy Unia

Post autor: Fragokov »

Witam
Mam okazję kupić taki agregat jak na zdjęciu, stoi nie daleko mnie, i kusi mnie aby kupić bo taki okaz jest dość nie typowy
Moje pytanie brzmi jaki miał symbol i do czego służył oraz czy c360 taki pociągnie ? I ile może być wart
Może ktoś z Was takowy posiada i coś o nim napisze :) będą wdzięczny
Jeśli ktoś posiada katalog częsci lub instrukcje do niego to proszę o jakiś skan //
Obrazek
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: Traktorek98 »

Powinien pociągnąć , ale to jest chyba samoróbka. Mocowania zębów ma takie jak brony. Rama chyba też jest od bron, chcesz to mogę ci zrobić zdjęcie porównawcze. Brony z tyłu też są przerobione, mają inaczej mocowania cięgien dolnych. Te cięgno łączące to chyba zwykła rurka. Wiesz jaką to ma szerokość?
Takie brony są warte około 250-400 zł a ten kultywator to nie wiem bo według mnie to jest samoróbka.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: krakerss »

C 360 nie będzie miał co z tym robić w polu, takie wieloraki ciągam Deutzem D 40 - 40 KM i "kup.. fruwają"
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: Albercik »

60-taka spokojnie pociągnie, mam kultywarot który mi wystaje około 30-40 cm z kazdej strony, 3 rzędy zębów i do tego brony tak jak tutaj z tylu i spokojnie, podejrzewam że z tym będzie lekko biegać.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: Przemo »

To nic innego Jak lekki agregat podorywkowy na gęsiostopce c-360 spokojnie pociągnie :p
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: papiszon »

Z tym sprzętem poradzi sobie c-330. Mój sąsiad, ciapkiem (c-328) robi podorywkę agregatem z pięcioma (2 +3) szerokimi łapami i z tyłu wał strunowy. Co prawda ciapek dostaje trochę w d...ę, ale daje radę.
Ja suprem ciągnę agregat (25 łap + podwójny wał strunowy) szer. 2,60 m i nie specjalnie się wysila, a znajomi pożyczają go i ciągną MF-255, c-360p, a nawet majorkiem. Tylko na nawrotach podrywa im przód :)

Trochę szersze gęsiostopki i do podorywki, cud-malina :)
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: Fragokov »

To jest fabryczny Agregat Unia lub Agromet Jawor , nie samoróbka, właśnie na gęsiostopkach,
Stoi taki sam 5 km ode mnie , tylko że bez tych kół nie wiem czy właściciel je zdjął lub czy sprzedał, ale ciągnie mnie do niego , fakt iż dużo głębiej wejdzie niż zwykły kultywator i dobrze napowietrzy oraz zruszy ziemię
*comfort*
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: harvester »

zgadza się to jest fabryczny kultywator Unia Grudziądz U412/0 z zębami sztywnymi z gęsiostópkami zresztą brona też jest fabryczna tabliczkę widać na zdjęciu
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: Fragokov »

Dobrze
To ile on może być wart ??
Dodam iż stan taki jak na zdjęciu, i jest bez kół podporowych i brakuje jednej stópki

Może ktoś posiada do niego katalog lub instrukcję ?
Jankes URSUS
Posty: 141
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:40

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: Jankes URSUS »

To jest raczej oryginalny zestaw, lub ktoś podłaczył poprostu brony do kultywatora. Ja mam kultywator z unii i jest prawie identyczny tylko, ze jest dłuższy niż ten. Ma o jeden rząd zębów wiecej.
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: Fragokov »

Tak ja tez mam taki kultywator 3 rzędowy 2,5m ale to tylko kultywator, a ja chciałbym kupić taki agregat jak na zdjęciu , a ta brona jest tylko podłączona, bo to przecież zwykła brona 3 polowa Unia grudziądz,
arty
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2009, 17:48

RE: Agregat Uprawowy Unia

Post autor: arty »

Za kultywator Unia Grudziadz 3 rzedowy U-410 w podobnym stanie -szerokość 2,4m ( 16 łap - w tym 5 gęsiostópek - trochę mniejsze niż te... ) + pojedynczy wałek dałem w jesieni 900zl - ten zestaw jest dwurzędowy + brony - szerokość wygląda podobnie jak mój - myślę że to co na Twoim zdjęciu mniej powinno wartować - ale cena zależy od tego za ile ktoś chce to sprzedać...
(zwróć uwagę na sworznie w kołach - lubią się wyrabiac...)
ODPOWIEDZ