zakup kompresora klucza pneumatycznego

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
misiek1989
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:37

zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: misiek1989 »

Witam wszystkich

Mam taki plan
zakup kompresora klucza pneumatycznego, coś pomalować coś przedmuchać i drugi temat migomat lub spawarka inwertorowa

Kompresory to taki

1. Adler AD360-100-3 Kompresor ADLER lub doplącić i kupic 150L.
2. metabo METABO – PROFI 255-10/100
3. klucz Adler MA 2860 lub Yato YT 0953 albo Metabo
jeśli chodzi o cene kompresora to może sie dogadam z gościem w 1 sklepie jak bym brał i kompr. i migomat lub mała

spawarkę, i ten klucz, i nasadki udarowe.

Cena też sie liczy ale i jakość proszę żebyście powiedzieli co myślicie ponoć 100L wystarczy,
ale 150 nie jest az tak duzo droższa...
klucz pnematyczny bd używany sporadycznie ale jak już kupować kompresor to na lata i żeby pociągnoł klucz.

Sporo znajomych mówi mi zrob sobie sam ale to tak kupi się cześci używki potem to regenerować składać a tutaj bd gwarancja i myśle ze bd zadowolony.


Migomat polecaja mi taki na początek BESTER Midimagster 1801 migomat

Co do tematu spawania to tak posiadam dużą spawarke chciałem spawarke mała ale ogolnie każdy mówi
że migomatem łatwiej sie spawa i można pospawać coś cienkiego.
można spawać nawet bez gazu tylko tyle ze drut troche droższy.

o spawaniu nie mam zbytnio pojęcia o tym powiedzcie co zrobić sprubować gdzieś jak bd mi szło???
chciałbym spawać tak cienkie blachy bo mam takie małe roboty w koło domu przyczepka to jakaś skrzynka na akumultor i

nieraz cos grubszego pospawać..."a pożyczanie czy latanie do szpeca mija sie z celem"-trzeba czekać jak ktos robi a jak

sie coś pożycza to moze być lipa jak by sie popsuło a swoje to swoje :) a poztem ci majsterkowicze mówia a panie 50 złoty a potem wychodzi 200... ajj tam lepeij samemu czegoś sie nauczyć.

Tzw jestem w punkcie bez wyjaść nie mam zdania prosze o porady.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
klaudiusz
Posty: 183
Rejestracja: 28 mar 2010, 21:27

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: klaudiusz »

Witaj
Każdy kompresor jest dobry jak masz kesz to kup coś większego.
Spawarka inwektorowa mała do 150 A duży wybór elektrod - szerszy zakres możliwości .
adrianek1890
Posty: 31
Rejestracja: 11 paź 2013, 16:14

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: adrianek1890 »

Witaj ja posiadam spawarkę inwerterową 200A i naprawdę polecam użytkuje jej już 2 lata. Spawa elegancko.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: Przemo »

Misiek tu masz moje typy oczywiście sprzęt sprawdzony i po rozpoznaniu twoich potrzeb jest az nad wymiar więc spoko:p

Kompresor GGA 490 KUPCZYK,
Klucz udarowy Yato YT0953-JAK NAJBARDZIEJ,
--------------- Yato YT 09540- Jest SUPER,
Półautomat Mig Mag MAGNUM Profimig 180 Inverter,-smaży ładnie
Spawarka MMA MAGNUM Viper 170-Pięknie spawa,
-----------------Magnum Snake 200P- FI 4mm elektroda się rozpływa.

To są sprzęty warte uwagi:p

Chcesz wiecej info wal na PW*tup*
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: dawid25 »

Ciężko będzie ci coś wybrac :) Każdy z forumowiczów ma sprawdzone swoje sprzęty, a wszystko skupia się do jednego do kasiory:) I do tego też ile będziesz pracował na spawarkach czy kompresorze. Ja posiadam kompresor 24l i jak narazie nie szukam większego bo jest mi zbędny. Koła na pompuję przedmucha co potrzeba, malować też maluję chodzi cały czas ale bez problemu przyczepkę czy wóz lub ciągnik pomaluje :P U mnie chodzi już z 7 lat a firmowy to nie jest, tylko zwykły Pansam za 240zł.
Co do spawarki to się nie wypowiem bo nie używam, wszystko spawam migomatem Bester 1801 i jestem zadowolony. Za nie całe 1800zł Jest migomat, 5 kg drutu i reduktor Harrisa i pasiewna maska, ale jest. Butlę trzeba dokupić osobno. U mnie w Rzeszowie koszt butli 200zł, oczywiście używana bo nowa kosztuje 400zł i bez gazu. Wymiana butli kosztuje 20zł. Jak będziesz mało spawał to i butla starczy na 2 lata i 5 kg drutu.
misiek1989
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:37

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: misiek1989 »

wieć tak
odnosnie kompresora znajomy mówi tak kup WANa zrobisz remont posłuzy bo reszta to kicha ....
ahh ciezko...
a odnosnie spawania to chyba inwertor i zonglerka elektrodami i tyle ....
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: Wicher »

Ja każdemu zawsze radzę to samo... Najpierw kupić tańszy, mniejszy, zobaczyć jak się spisuje a później kombinować... Dużo robię i jednocylindrówka jak na razie mi starcza, bańka 60, już wymalowałem traktor, koła pompuje luksusowo...

Jak bańka za mała to bardzo łatwo podpiąć drugą i mieć większy zapas powietrza, a jak nie będzie roboty dla kompresora 150 litrów to będzie on taka "armatą na gołębie"
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
albert
Posty: 94
Rejestracja: 19 sie 2012, 17:24

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: albert »

Jeśli kupujesz sprzęt do warsztatu i nie zależy ci na zbytniej mobilności to jednak radził bym migomat. Sam mam spawarkę elektrodową samoróbkę ma ona dołożony mostek prostowniczy i układ pilotujący poprawiający łapanie łuku spawa się nią dobrze a nawet bardzo dobrze, ale trafiła mi się okazja i odkupiłem od znajomego migomat proty beż żadnych bajerów na trzy fazy i nie żałuje tego zakupu ani trochę. Spawanie cienkich profili, blach nie ma żadnego problemu. Inwertor ma tą zaletę że jest stosunkowo lekki i mały wszędzie można go zabrać i spawać no i ma trochę elektroniki w sobie która poprawia jakość i komfort spawania ale to zawsze spawanie elekrtrodą.
misiek1989
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:37

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: misiek1989 »

Trzeba pomyśleć kupić mały kompresor i tyle ale ja chciałem do pneumata...
a migomat taki mi polecaja BESTER Midimagster 1801 migomat
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: chrapek3011 »

Polecam i ja tego Bestera.Użytkuję taki od kilku lat.
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: zakup kompresora klucza pneumatycznego

Post autor: rzeznik2555 »

Osobiście posiadam kompresor coś jak ten http://allegro.pl/kompresor-boksyt-230- ... 98275.html tyle że mój jest robiony przeze mnie samego do 2 3 śrub się nadaje , ale jeśli kręcić coś więcej to mały jest . A o spawaniu to mogę napisać tak migomat mam duży 315A spawać można 8h bez przerwy i to naprawdę grube konstrukcje , obecnie jak mam cokolwiek do pospawania to nawet nie patrzę na spawarkę transformatorową tylko n spawam MIG-iem i jeszcze jeden wielki plus zero otuliny i opukiwania żużla *clap*
ODPOWIEDZ